Nowa stacja Veturilo i rowery trójkołowe pierwsze w Warszawie – na Targówku!!!

Dziś mamy dla Was dwie dobre wiadomości. Pierwsza: zlikwidowana przy Teatrze Rampa stacja miejskich rowerów Veturilo ma swoją godną zastępczynię przy skrzyżowaniu Kołowej i św. Wincentego. Druga: już niedługo wszyscy miłośnicy rowerów będą mieli okazję poszerzyć możliwości rowerowe. W naszej dzielnicy, w pierwszej w Warszawie, pojawią się publiczne rowery trójkołowe.

Miniony weekend okazał się przychylny dla wszystkich miłośników rowerów. Na Targówku pojawiła się kolejna stacja Veturilo. Mieszkańcy długo żałowali zlikwidowanej stacji przy Teatrze Rampa, jednak poziom jej dewastacji wymusił konieczność zmiany jej lokalizacji. I tak, Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej potwierdził 6 kwietnia informację, iż przy skrzyżowaniu ul. św. Wincentego oraz Kołowej pojawiła się nowa stacja, w zamian za zdemontowaną w poprzednim sezonie stację przy Rampie. Bardzo się cieszymy, a Wy?

Drugą dobrą i nieco zaskakującą informacją jest wiadomość, iż od 16 kwietnia w Parku Bródnowskim pojawi się wyjątkowa niespodzianka dla wszystkich miłośników zróżnicowanych form spędzania wolnego czasu na rowerze. To właśnie w naszej dzielnicy pojawią się, jako pierwsze w Warszawie, publiczne rowery trójkołowe. Będziecie mogli je wypożyczyć po okazaniu dowodu tożsamości nawet na 24 godziny.

3 kółka 212x300 - Nowa stacja Veturilo i rowery trójkołowe pierwsze w Warszawie – na Targówku!!! - VIII Ogród Jordanowski, Veturilo, Targówek w spódnicy, Św. Wincentego, park bródnowski, Kołowa, 3 kółka

fot. UD Targówek

Jak zapewniają pomysłodawcy, Targówek w Spódnicy, jazda na rowerze trójkołowym jest doskonałą formą rehabilitacji ruchowej. Ponadto, dzięki wyposażeniu tego środka transportu w pojemny kosz, może on służyć jako transporter do zakupów, bowiem pomieści on 20 kg bagażu. To również świetna propozycja do wykorzystania na pikniki i wycieczki.

Operatorem 3 kółek jest VIII Ogród Jordanowski.

Wszelkie informacje o rezerwacji i wypożyczeniu uzyskacie pod numerem telefonu: 535 884 237.

Serdecznie zachęcamy do korzystania z rowerów trójkołowych wszystkich mieszkańców dzielnicy, zwłaszcza osoby starsze. Rowery te mają wygodną, niską ramę, a dzięki szerokiemu rozstawieniu kół są stabilniejsze od rowerów z dwoma kołami.

Fot. Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

2 myśli na temat “Nowa stacja Veturilo i rowery trójkołowe pierwsze w Warszawie – na Targówku!!!

 • 12 kwietnia 2018 o 13:23
  Permalink

  Dobra inicjatywa 🙂 Oby takich więcej było 😉

  Odpowiedz
 • 12 kwietnia 2018 o 14:35
  Permalink

  Te trójkołowce w OSIR Zacisze stoją zbunkrowane. Nikt z nich nie korzysta bo nawet nie wie o ich istnieniu 😛

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.