Ławki dla karmiących na Bródnie. Strefa komfortu dla mam w Parku Bródnowskim

O ławkach dla karmiących stało się głośno za sprawą ubiegłorocznej inicjatywy posłanki Aleksandry Gajewskiej, która zainicjowała stworzenie dedykowanych mamom ławek na Bielanach. Jednakże projekt sięga Chorwacji, w której to ławki te są z powodzeniem wykorzystywane przez całe rodziny. Dają możliwość spokojnego nakarmienia czy przewinięcia dziecka w przestrzeni miejskiej. Teraz mogą stanąć w Parku Bródnowskim.

Okazuje się, że w 2017 roku bielańscy radni z aprobatą spojrzeli na interpelację pani Gajewskiej, która zaproponowała wprowadzenie udogodnienia w postaci ławki wyposażonej w przewijak do dzielnicowych zieleńców. Te specjalnie oznakowane piktogramami elementy małej architektury znalazły swoje miejsce w pobliżu placów zabaw. Odnajdziecie je w Parku Trampolin, na Kępie Potockiej, w Parku Olszyna oraz przy Stawach Kellera.

Ławki dedykowane są rodzicom z dziećmi. Niektóre modele wyposażone są w altankę, osłaniającą przed ciekawskim spojrzeniami i dającą matce karmiącej możliwość komfortowego odosobnienia. Wszystkie ławki wyposażone są w przewijak i daszek osłaniający przed ostrym światłem.

Mamy na Bielanach wydają się być zadowolone, korzystają z tego udogodnienia. Widać, że sąsiadujące dzielnice powoli przekonują się do wprowadzenia takiego rozwiązania u siebie. Projekt ten chcą nawet wykorzystać władze Targówka w Parku Bródnowskim. Zgodnie z informacją podaną przez rzecznika urzędu naszej dzielnicy, Rafała Lasotę, nie jest jeszcze znana dokładna lokalizacja ani liczba tych drewnianych konstrukcji, jedno jest pewne: na pewno powstaną.

Przypominamy, że projekt zrealizowany na Bielanach kosztował, zgodnie z informacja podaną przez radnego dzielnicy Bielan, Daniela Pieńka, 24 tys. zł.

Co o tym myślicie? Czy dedykowane rodzinom z dziećmi obiekty są dobrym pomysłem?

Fot. www.edziecko.pl

JK

 

 

 

 

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

4 myśli na temat “Ławki dla karmiących na Bródnie. Strefa komfortu dla mam w Parku Bródnowskim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.