Chodnik wzdłuż Radzymińskiej na styku Targówka i Pragi nadal pożądany

Mieszkańcy Targówka i Pragi, którzy na co dzień zmuszeni są korzystać z niebezpiecznego przejścia pod wiaduktem na Radzymińskiej, mają dość. W ich imieniu od wielu lat występuje Praskie Stowarzyszenie Mieszkańców Michałów, które walczy m.in. o 200 m chodnika wzdłuż ulicy. ZDM i PKP sprawę przeciągają, a PSM Michałów pisze na swoim facebookowym profilu: „Najpierw obiecywali Państwo budowę jesienią 2017, przy okazji zmian na „małej” Radzymińskiej, później wiosnę 2018. Czas ucieka. Zdążycie przed wyborami?”.

Problem braku chodnika wzdłuż ul. Radzymińskiej m.in. pod wiaduktem miał być rozwiązany po wielu staraniach w tej sprawie PSM Michałów w ubiegłym roku. Spotkanie drogowców z przedstawicielami PKP dawało cień szansy na postęp i stworzenie przejścia dla pieszych przez linię kolejową nr 21 Warszawa Wileńska – Zielonka w rejonie ul. Radzymińskiej oraz Naczelnikowskiej. Niestety mimo zapewnień nic się nie zmieniło.

Przeciąganie budowy tak pożądanego chodnika ma dotyczyć, zgodnie z informacjami przekazanymi przez PSM Michałów, długich negocjacji z kilkoma spółkami PKP odpowiedzialnymi za tory, grunt oraz instalacje w okolicy wiaduktu. Dodatkowo czas podejmowania działań wydłuża się przez proces uzyskiwania decyzji administracyjnych.

Kolejny apel stowarzyszenia pokazał jednak, że sprawa ma szansę zakończyć się pomyślnie jeszcze w tym roku. Do dyskusji o konieczności budowy chodnika włączyło się ZDM, które pod postem o opieszałości działań w tej sprawie, napisało: „W ciągu 2 tygodni powinno być pozwolenie na budowę. Potem czekamy na jego uprawomocnienie. Po otrzymaniu pozwolenia i zabezpieczeniu środków na ten cel będziemy zlecać budowę do realizacji”.

Będziecie trzymać kciuki za pozytywny finał?

Fot. PSM MICHAŁÓW

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

4 myśli na temat “Chodnik wzdłuż Radzymińskiej na styku Targówka i Pragi nadal pożądany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.