Burmistrz Dzielnicy Targówek zaprasza na spotkanie do Parku Bródnowskiego

Dziś zapraszamy wszystkich zainteresowanych losem Parku Bródnowskiego do tegoż właśnie zieleńca na spotkanie, które umożliwi Wam zapoznanie się z wizualizacjami zapowiadanych w nim zmian.

„Zielone serce Targówka”, czyli znany wszystkim mieszkańcom dzielnicy Park Bródnowski powstał w latach 1976 – 1978 zgodnie z projektem inż. Stefanii Traczyńskiej. Dziś zajmuje powierzchnię 22,5 ha na której zlokalizowane są nowoczesne place zabaw dla dzieci i młodzieży, miejsca do gier i zabaw ruchowych, boiska do siatkówki i koszykówki. Aktywnemu wypoczynkowi służą także ścieżki parkowe przystosowane do jazdy na rowerach i rolkach oraz trasy biegowe.

Dzielnica podkreśla, że na terenie parku znajdują się stawy o łącznej powierzchni 0,7 ha, których lustro wody wzbogacone zostało fontannami i aeratorami napowietrzającymi wodę. Tu niestety według nas nie ma się czym chwalić, bo stawy stoją puste i wyglądają na niezadbane. Niemniej jednak w parku szykują się duże zmiany w związku z mającym powstać w dzielnicy metrem.

Przed nami spotkanie, podczas którego zaprezentowane zostaną wizualizacje zmodernizowanego Parku Bródnowskiego i ogrodu sensorycznego dla dzieci. Jak podaje Urząd Dzielnicy Targówek będzie to „(…) Prezentacja wizualizacji przygotowanych przez zespół Biura Projektów Urbanistyki i Architektury „ARCA” (koncepcja zagospodarowania Parku Bródnowskiego) oraz wizualizacje arch. Joanny Wójcik (ogród sensoryczny i boiska dla dzieci)”. Zapraszamy wszystkich w najbliższy poniedziałek 23 kwietnia 2018 r w godzinach 17.00 – 19.00. Miejsce spotkania: „Przystanek Gofrowo”.

Według władz spotkanie będzie doskonałą okazją do bezpośredniego kontaktu z członkami Zarządu Dzielnicy oraz radnymi Targówka.

Wystawa wizualizacji będzie dostępna do końca maja w Parku Bródnowskim, zostanie bowiem umieszczona na ogrodzeniu Ogrodu Jordanowskiego.

Serdecznie zapraszamy.

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

6 myśli na temat “Burmistrz Dzielnicy Targówek zaprasza na spotkanie do Parku Bródnowskiego

 • 20 kwietnia 2018 o 12:14
  Permalink

  Teraz to nawet na spotkania zaprasza. W końcu jakaś refleksja nad sposobem wprowadzania zmian w Parku. Jednak ta debata powinna mieć szerszy charakter. Nie wszyscy mogą sobie pozwolić na przybycie w tych godzinach.

  Odpowiedz
 • 21 kwietnia 2018 o 08:09
  Permalink

  Panie autorze artykułu, proszę nie wprowadzać ludzi w błąd i wypisywać rzeczy nieprawdziwych. Jak ma Pan coś napisać to proszę najpierw zapytać/ sprawdzić , a nie kopiować czegoś przeczytanego trudno powiedzieć gdzie.
  Otóż zdanie :
  ” Przed nami spotkanie, podczas którego zaprezentowane zostaną wizualizacje zmodernizowanego Parku Bródnowskiego i ogrodu sensorycznego dla dzieci. Prezentacje wizualizacji przygotował zespół Biura Projektów Urbanistyki i Architektury „ARCA”. ”
  JEST CZĘŚCIOWO NIEPRAWDZIWE , GDYŻ FIRMA „ARKA” NIE JEST AUTOREM OGRODU SENSORYCZNEGO !, NIE JEST AUTOREM ANI JEGO KONCEPCJI, ANI PROJEKTU, ANI TEŻ WIZUALIZACJI DOTYCZĄCYCH OGRODU SENSORYCZNEGO ! Projekt ogrodu sensoryczny i koncepcja Parku Bródnowskiego TO DWA RÓŻNE PROJEKTY . Projekt ogrodu sensorycznego to dzieło pracowni warszawskiej, a koncepcja Parku Bródnowskiego to dzieło pracowni z Gliwic czyli pracowni „ARKA”.

  Odpowiedz
 • 22 kwietnia 2018 o 17:24
  Permalink

  Burmistrz już mógłby sobie darować te swoje pomysły. Mam nadzieję, że zrezygnowali z zabudowy Parku i wycinki drzew… My mieszkańcy musimy pilnowac tego tematu inaczej z parku zrobią nam centrum „rozrywki”.

  Odpowiedz
 • 22 kwietnia 2018 o 17:32
  Permalink

  Niech zostawią Park Bródnowski w spokoju. To jedyna zielona oaza w okolicy. Teraz tylko bloki wciskają wszędzie, a co z obecnymi mieszkańcami?

  Odpowiedz
 • 23 kwietnia 2018 o 11:00
  Permalink

  Może w końcu uda się osiągnąć jakiś kompromis w sprawie parku…

  Odpowiedz
 • 9 maja 2018 o 00:21
  Permalink

  Większość komentarzy wskazuje na całkowity brak wiedzy, umiejętności szukania informacji i czytania ze zrozumieniem. Typowe nie wiem ale się wypowiem. A „zamyślony” w ogóle made my day – konsultacje w internecie -źle. Konsultacje na spotkaniach w ratuszu – źle. Konsultacje w plenerze – źle …

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.