Marsz PO stołki. Koalicja (SM BRÓDNO i PO) załatwia intratne stanowiska dla swoich

Dnia 12 grudnia 2017 roku w Urzędzie Dzielnicy Targówek odbyła się Sesja Rady Dzielnicy Targówek, na której odwołana została ówczesna wiceburmistrz naszej dzielnicy Pani Agnieszka Szmulewicz, a na jej miejsce powołany został nowy wiceburmistrz Pan Rafał Dworacki (PO, podwładny w pracy radnych Michała Jamińskiego i Krzysztofa Miszewskiego w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych).

Tym czytelnikom, którzy nie śledzą na bieżąco wydarzeń z naszej dzielnicy przypominamy, że odwołanie i powołanie nowego wiceburmistrza było następstwem odwołania ze stanowiska Przewodniczącego Rady Dzielnicy Pana Krzysztofa Miszewskiego (PO). Zastanawiają się pewnie Państwo, jaki logiczny związek ma odwołanie Przewodniczącego Rady Dzielnicy z Zarządem Rady Dzielnicy? Otóż żaden. Jak wiemy doskonale, wiele w polityce może się zmienić, ale „stołki urzędnicze” to rzecz priorytetowa i nie oddaje się łatwo pola, za którym kroczą zarówno olbrzymie honoraria, jak i wpływy polityczne.

Na grudniowej sesji Rady Dzielnicy Targówek dowiedzieliśmy się, że Pani Wiceburmistrz Agnieszka Szmulewicz rezygnuje z pełnionej funkcji wiceburmistrza ze względu na plany zawodowe, które to pozostawiła w sferze prywatnej.

Nie dalej jak dwa miesiące po grudniowej sesji jeden z naszych czytelników poinformował naszą redakcję, że znalazł w przestrzeni Internetu informację, która wskazuje na fakt, że była pani wiceburmistrz odwołana z funkcji podczas grudniowej (2017) sesji rady dzielnicy Targówek pełni obecnie funkcję wicedyrektora bibliotek publicznych na Targówku. Aby potwierdzić tę informację, zajrzeliśmy na stronę www.multibiblioteka.waw.pl, na której widnieje spis wszystkich pracowników bibliotek wraz z funkcją, jaką pełnią w tej strukturze. Co się okazało? Pani Agnieszki nie znaleźliśmy na tej liście. Zapytaliśmy więc w piśmie Panią Dyrektor Bibliotek na Targówku, czy faktycznie w strukturze placówek bibliotecznych istnieje stanowisko wicedyrektora, kto je pełni, od kiedy oraz jakie wynagrodzenie pobiera osoba zasiadająca na tym stanowisku. To samo zapytanie wysłaliśmy do Wydziału Kultury Miasta Stołecznego Warszawy. Czego się dowiedzieliśmy?

Otóż, okazało się, że rzekome prywatne plany zawodowe Pani Agnieszki Szmulewicz nie są aż tak prywatne, gdyż została ona zatrudniona w publicznej jednostce, jaką jest biblioteka. Co więcej, Pani wiceburmistrz ustępując ze stanowiska 12 grudnia 2017 roku, rozpoczęła pracę na nowym stanowisku już 14 grudnia 2017 (dwa dni później), nie odmawiając sobie odprawy finansowej, jaka przysługiwała jej ze względu na rezygnację z pełnionego stanowiska wiceburmistrza.

Z relacji osób, które korzystają z Czytelni Naukowej przy ul. Św. Wincentego, gdzie na co dzień pracuje dyrekcja bibliotek, dowiedzieliśmy się, że nowa wicedyrektor Szmulewicz jest jak Yeti – podobno ktoś je widział… Warto także podkreślić, że dzięki interwencji naszej redakcji nazwisko i pełniona funkcja przez Panią Agnieszkę Szmulewicz pojawiła się na oficjalnej stronie internetowej bibliotek.

Nie udało nam się dowiedzieć, ile wynoszą zarobki nowej Pani Wicedyrektor Biblioteki. Wszystkie instytucje, do których zwróciliśmy się z tym zapytaniem nabrały wody w usta, tłumacząc się ochroną danych osobowych lub brakiem związku ze sprawą. Według informacji, jakie podaje portalsamorzadowy.pl, zastępca burmistrza w dzielnicy Targówek zarabia ok. 11 tys. złotych miesięcznie. Czy zatem Pani Agnieszka Szmulewicz zrezygnowała z intratnego stanowiska wiceburmistrza na poczet gorzej płatnej pracy w roli zastępcy dyrektora biblioteki?

Z rozmów, jakie udało nam się przeprowadzić z radnymi opozycji wynika, że stanowisko wicedyrektora  biblioteki dla Pani Szmulewicz jest tymczasowe. Koalicja SM Bródno – PO planuje obsadzenie Pani Szmulewicz na stanowisku Dyrektora nowopowstającego Centrum Kultury przy ul. Siarczanej na Targówku Fabrycznym. Co będzie? Czas i lokalna koalicja pokażą…

Redakcja

 

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

14 myśli na temat “Marsz PO stołki. Koalicja (SM BRÓDNO i PO) załatwia intratne stanowiska dla swoich

 • 23 kwietnia 2018 o 14:30
  Permalink

  Co to się dzieję w tym urzędzie?

  Odpowiedz
 • 23 kwietnia 2018 o 14:34
  Permalink

  Czego innego można sie spodziewać po SM Bródno. Niestety nic się u nas niezmienia. Cały czas te same twarze.

  Odpowiedz
 • 23 kwietnia 2018 o 15:02
  Permalink

  Są miejsca, gdzie dyrektorzy czy kierownicy miejskich placówek zarabiają lepiej od Burmistrza.

  Odpowiedz
 • 23 kwietnia 2018 o 15:04
  Permalink

  Całe te towarzystwo powinno się wymienić już dawno temu 🙂

  Odpowiedz
 • 23 kwietnia 2018 o 15:06
  Permalink

  No ładnie a my zasówamy na tych obiboków! Niech się w końcy wezmą do prawdziwej pracy!!!

  Odpowiedz
 • 23 kwietnia 2018 o 16:11
  Permalink

  Chyba nadszedł czas aby przyjechać z taczkami do Ratusza, bo już miarka się przebrała!!!!

  Odpowiedz
 • 23 kwietnia 2018 o 16:21
  Permalink

  Czytam i nie widzę żadnych dowodów! Znam Michała Jamińskiego i Krzysztofa Miszewskiego to bardzo dobrzy radni. Pomawiać ludzi jest bardzo łatwo ale należy najpierw przedstawić niezbite dowody!

  Odpowiedz
 • 23 kwietnia 2018 o 16:41
  Permalink

  hehe widzę, że Urząd Dzielnicy ma nową elewację. Pewnie sam Sławomir wybierał.

  Odpowiedz
 • 23 kwietnia 2018 o 19:15
  Permalink

  Stanowisko dyrektora Siarczanej też będzie tylko tymczasowe, bo będzie mianowana na rok. Po roku zostanie rozpisany konkurs.

  Odpowiedz
 • 23 kwietnia 2018 o 20:37
  Permalink

  eee tam. Już nie takie rzeczy widziałem. Trochę słaba ta afera 🙂

  Odpowiedz
 • 24 kwietnia 2018 o 20:44
  Permalink

  Pani Szmulewicz, że jej wstyd nie było jak takie bajki opowiadała na tej sesji.

  Odpowiedz
 • 25 kwietnia 2018 o 12:34
  Permalink

  Pan Burmistrz Sławomir Antonik zażartował, że „niezwykł komuś życia ustawiać” 😀 hehe a kto załatwił transfer dla Pani Szmulewicz na wicederektora biblioteki? Nasza Rada Dzielnicy to niestety dno i wodorosty…

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.