Sezon spacerowy rozpoczęty. Nowa fontanna przy ul. Uroczysko

Długo wyczekiwana wiosna zawitała do Warszawy. Kwietniowe słońce zaprasza wszystkich na spacery, wycieczki rowerowe, a rodziców z młodszymi dziećmi kieruje w stronę placów zabaw. Tym bardziej miło nam poinformować, że na Zaciszu pojawiła się nowa fontanna przy ul. Uroczysko, która umili wszystkim wypoczynek na świeżym powietrzu.

Dodatnie temperatury sprawiły, że coraz częściej i dłużej przebywamy na świeżym powietrzu. To bardzo ważny element w codzienności każdego człowieka. Możemy to doskonale zaobserwować na przykładzie rodzin z dziećmi, które najliczniej „zasilają” w tym okresie osiedlowe place zabaw i miejskie zieleńce. Dlatego z przyjemnością obserwujemy zmiany wprowadzane w obrębie małej architektury, bo to właśnie one mogą znacznie przyczynić się do jakości codziennego wypoczynku.

Ławki, kosze na śmieci, pergole, piaskownice, słupki wydzielające teren do odpoczynku czy fontanny to wszystko elementy małej architektury, dzięki której w parkach lub na podwórkach przyjemniej się nam wypoczywa. Miło, gdy dzielnica inwestuje w takie estetyczne i funkcjonalne obiekty, z których wszyscy możemy korzystać. Tym razem nowość „stanęła” niedaleko placu zabaw przy ul. Uroczysko. To właśnie tam znajdziemy nowoczesną fontannę, tryskająca wprost z ziemi, która będzie chłodzić w upalne dni i cieszyć oko każdego innego.

fontanna uroczysko 300x169 - Sezon spacerowy rozpoczęty. Nowa fontanna przy ul. Uroczysko - zacisze, wypoczynek, ul. Uroczysko, rekreacja, obiekty użytkowe, mała architektura, fontanna

 

fontanna uroczysko 2 300x169 - Sezon spacerowy rozpoczęty. Nowa fontanna przy ul. Uroczysko - zacisze, wypoczynek, ul. Uroczysko, rekreacja, obiekty użytkowe, mała architektura, fontanna

 

Zastanawia nas jedynie, czy odległość ławek od źródła wody nie odstraszy od wypoczynku. Siedząc bowiem tak blisko fontanny, nie unikniemy zmoczenia, a nie do końca o to chodzi. Przecież nie wybieramy się na basen, chcąc posiedzieć w pobliżu chłodnej bryzy, którą niesie od fontanny wiatr. Niefortunne również według nas jest usytuowanie ławek przodem do niewielkiego budynku. Zamiast przyglądania się ścianie, wolelibyśmy patrzeć przykładowo na zieleń. Być może warto rozpatrzeć przestawienie ławek i zwrócenie ich w przeciwną stronę?

Co o tym myślicie? Zapraszamy do dyskusji.

JK

 

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

4 myśli na temat “Sezon spacerowy rozpoczęty. Nowa fontanna przy ul. Uroczysko

 • 23 kwietnia 2018 o 10:35
  Permalink

  Bardzo ładna fontanna 🙂 Nasza dzielnica robi się naprawdę ładna 😀

  Odpowiedz
 • 23 kwietnia 2018 o 10:39
  Permalink

  Fontanny to drogie inwestycje a niewiele z nich wynika. Do tego dochodzi utrzymanie. Czy naprawdę nie mamy już ważniejszych spraw do zrobienia?

  Odpowiedz
 • 23 kwietnia 2018 o 10:42
  Permalink

  Ciekawe ile kosztowała? Kto za to zapłaci?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.