Zielony park przy Domu Kultury Świt. Ostatnia szansa na wspólne wybranie roślin!

O tym, że park przy Domu Kultury się zmieni wiemy nie od dziś, bowiem to właśnie projkt „Zielony park dla roślin” został prze Was wybrany w budżecie partycypacyjnym. To właśnie w miejscu spacerów wielu rodzin z dziećmi oraz osób starszych pojawią się nowe gatunki roślin, głównie drzewa i krzewy. Częścią projektu są konsultacje społeczne, dzięki którym możecie zadecydować o tym, jakie zieleń pojawi się w pobliżu Wysockiego. To już ostatni moment, by wziąć udział w dobiegających końca konsultacjach!

Magnolia gwiaździsta, morwy o zwisłych pędach, perukowiec podolski, hortensje bukietowe, śnieguliczki, krzewuszki cudowne, rododendrony, tawuły japońskie, róże okrywowe, tawulce pogięte, trawy ozdobne i ostrokrzew oraz pnącza takie jak clematisy botaniczne, bluszcze, rdesty, winorośl pachnąca i winobluszcze – które gatunki chciałbyś zasadzić w parku przy Domu Kultury Świt? Możesz zadecydować i oddać swój głos na konkretne rośliny 10 maja od godz. 16.00 do godziny 18.00 w holu DK Świt. Tam również obejrzycie proponowany projekt zmian w parku.

„Zielony park dla rodzin” to projekt, który wybrany został w ramach budżetu partycypacyjnego. Autorzy projektu proponują zasadzenie, między DK Świt a placem zabaw przy Wysockiego, nowych roślin – gatunków dostosowanych do miejscowych warunków. Jeśli chcesz mieć wpływ na wygląd miejsca tak chętnie odwiedzanego przez mieszkańców Targówka, nie zwlekaj i odwiedź DK w najbliższy czwartek lub do 11 maja napisz na adres ebartkowska@dkswit.com.pl, co podoba Ci się w projekcie, a co chciałbyś w nim zmienić.

Nowe drzewa i krzewy mają pojawić się w parku jesienią. A dziś zapoznaj się z planem zagospodarowania tego targóweckiego zieleńca i zadecyduj! To ostatni dzwonek!

JK

 

 

 

 

 

 

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

4 myśli na temat “Zielony park przy Domu Kultury Świt. Ostatnia szansa na wspólne wybranie roślin!

 • 9 maja 2018 o 12:22
  Permalink

  W końcu jakaś pozytywna akcja dla zieleni na Targówku 🙂

  Odpowiedz
 • 10 maja 2018 o 10:16
  Permalink

  To chyba takie drobe wynagrodzenie tego co ma się dziac w Parku Bródnowskim 🙁

  Odpowiedz
 • 10 maja 2018 o 11:59
  Permalink

  Powinniśmy mieć w dzielnicy jak najwięcej takich zielonych miejsc 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.