Szpital Bródnowski z nowym oddziałem położniczym i neonatologicznym. Będzie lepiej?

Poród, który jest bardzo złożonym i wielowymiarowym doświadczeniem w życiu każdej kobiety, w dużej mierze zależy od warunków, jakie stworzone zostaną przez personel medyczny. Profesjonalna i pełna empatii chęć niesienia pomocy w tych wyjątkowych chwilach powinna być nadrzędnym celem lekarzy i pielęgniarek. Niewątpliwie jednak czyste, estetyczne wnętrza z nowoczesną aparaturą i sprzętem podnoszącym komfort rodzących to bardzo istotny wkład w podnoszenie standardów okołoporodowych. Dlatego z przyjemnością informujemy, że w Szpitalu Bródnowskim modernizacje przeszły oddziały dedykowane rodzącym oraz noworodkom.

Ponad 13,6 mln złotych kosztowała kompleksowa modernizacja Oddziałów Położnictwa i Neonatologii Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego, z czego 12,8 mln zł stanowią środki samorządu województwa mazowieckiego. Dzięki tym pieniądzom kobiety rodzące na Bródnie będą mogły korzystać z nowych sal porodowych i kameralnych pokojów z łazienkami, a ich dzieci będą pod opieką personelu, który wreszcie otrzymał nowoczesny sprzęt medyczny.

Ponadto wykonane prace objęły swoim zasięgiem wymianę instalacji: centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjną, elektryczną i wentylacyjną. Dzięki adaptacji czwartego piętra, uzyskano nowe pomieszczenia socjalno-biurowe.

Nowoczesne sale porodowe

Po generalnym remoncie Szpital Bródnowski „dysponuje salą do cięć cesarskich, z nowym wyposażeniem i nowym stołem operacyjnym, czterema salami porodowymi, wyposażonymi w stanowiska do resuscytacji noworodków oraz 48 łóżkami, gdzie mogą być hospitalizowane pacjentki w zakresie patologii ciąży i położnictwa.

Brodno szpital 2 - Szpital Bródnowski z nowym oddziałem położniczym i neonatologicznym. Będzie lepiej? - Szpital Bródnowski, szpital, standardy okołoporodowe, rodzić, rodzące, remont, prace budowlane, poród, położnictwo, Oddział Położnictwa i Neonatologii, noworodki, neonatologia, modernizacja, komfort, kobiety, inwestycje

W celu zapewnienia najwyższej jakości udzielanych świadczeń medycznych oddział doposażono m.in. w nową centralę nadzoru okołoporodowego z dodatkowym KTG, dwa aparaty USG, w tym jeden z opcją 3D.”

Kameralne pokoje

Teraz pacjentki nie będą już zmuszone leżeć w salach wieloosobowych, które nie zapewniały intymności, tak ważnej w pierwszych chwilach po porodzie. Na oddziale pojawiły się bowiem kameralne jedno- i dwuosobowe pokoje z łazienkami.

Nowoczesna aparatura

Dobrą wiadomość mamy również w związku z powiększeniem i doposażeniem oddziału do opieki nad nowo narodzonymi dziećmi. Neonatologia otrzymała 4 stanowiska intensywnego nadzoru medycznego, 5 stanowisk opieki ciągłej, 5 stanowisk opieki pośredniej oraz 21 miejsc dla matek z dzieckiem w systemie rooming-in (red. po porodzie dziecko przebywa w specjalnym łóżeczku w pokoju z matką, co m.in. ułatwia opiekę nad nim).

brodno szpital 4 - Szpital Bródnowski z nowym oddziałem położniczym i neonatologicznym. Będzie lepiej? - Szpital Bródnowski, szpital, standardy okołoporodowe, rodzić, rodzące, remont, prace budowlane, poród, położnictwo, Oddział Położnictwa i Neonatologii, noworodki, neonatologia, modernizacja, komfort, kobiety, inwestycje

Ponadto, aby zapewnić najwyższą jakość udzielanych świadczeń medycznych, oddział położnictwa doposażono w nowoczesny sprzęt tj. respirator z funkcją oscylacji, aparat USG z dopplerem, aparat RTG przyłóżkowy, nowe inkubatory, w tym inkubator transportowy z respiratorem.

Pokój laktacyjny

Celem propagowania karmienia piersią na oddziale znalazł się też pokój laktacyjny ze stanowiskiem do odciągania pokarmu oraz jego przechowywania.

 

Bardzo cieszy nas przeprowadzony remont. Liczymy na to, że jakość świadczonych usług będzie wciąż podnoszona również w zakresie:

– żywienia pacjentek

– nauki karmienia piersią oraz szeroko rozumianej laktacji

– wsparcia psychologicznego rodzących przed, w trakcie oraz po porodzie oraz wsparcia kobiet, które straciły dziecko

– „kangurowania” noworodka (metoda wczesnej opieki nad noworodkiem, polegająca m.in. na kontakcie skóry matki i dziecka tuż po porodzie).

Mat. pras. Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

5 myśli na temat “Szpital Bródnowski z nowym oddziałem położniczym i neonatologicznym. Będzie lepiej?

 • 11 maja 2018 o 11:49
  Permalink

  Ciekawe jaki będzie wpływ remontu na jakość usług?

  Odpowiedz
 • 11 maja 2018 o 12:03
  Permalink

  13,6 mln złotych to sporo pieniędzy. Jednak w zdrowie powinno się inwestować jak najwięcej. Dobra decyzja.

  Odpowiedz
 • 11 maja 2018 o 12:48
  Permalink

  Na zdjęciach wygląda ładnie, obym nigdy nie musiał odwiedzać 🙂

  Odpowiedz
 • 21 grudnia 2018 o 14:54
  Permalink

  Mam pytanie czy w soboty jest wykonane badanie ktg

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.