Modernizacja Łodygowej – kolejne utrudnienia komunikacyjne potrwają do czerwca

Odmieniona, zmodernizowana Łodygowa będzie miała m.in. dwie jezdnie po dwa pasy ruchu oraz komfortowe drogi dla rowerzystów. Zanim jednak to nastąpi, mieszkańcy muszą liczyć się z tym, że trwająca przebudowa spowoduje przejściowe utrudnienia w zakresie komunikacji. Już jutro przygotujcie się na pierwsze z nich.

Od poniedziałku 14 maja do 20 maja zamknięte będzie połączenie ul. Przewoźników z Łodygową. Utrzymany będzie wyjazd ul. Pszczyńską. Natomiast od wtorku, 15 kwietnia, zwężony zostanie wlot ul. Wyspowej. Zamknięta będzie wschodnia jezdnia, a ruch w obydwu kierunkach będzie odbywał się jezdnią zachodnią. Taka organizacja ruchu zostanie utrzymana do początku czerwca.

Przypominamy, że prace realizowane na ul. Łodygowej to nie tylko przebudowa ulicy. W ramach modernizacji budowana jest również kanalizacja. Jak podaje Urząd Dzielnicy Targówek inwestycje Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych oraz MPWiK zostały skoordynowane i będą wykonywane przez jednego wykonawcę.

Co się zmieni po modernizacji? Przebudowana ulica na odcinku od skrzyżowania z ul. Radzymińską do granicy z Ząbkami będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu. Powstaną także nowe chodniki, drogi dla rowerów, wybudowane zostanie odwodnienie i przebudowana sieć energetyczna, pojawi się nowa zieleń.

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

3 myśli na temat “Modernizacja Łodygowej – kolejne utrudnienia komunikacyjne potrwają do czerwca

 • 13 maja 2018 o 13:24
  Permalink

  Podobno w stronę ząbek na końcu z czterech pasów mają się robić dwa… Kto to wymyślił?

  Odpowiedz
 • 16 maja 2018 o 12:27
  Permalink

  15 kwietnia? Jeden błąd w oryginale powielany przez wszystkie portale. Kopiuj, wklej i mamy artykuł. Może warto czytać Co się wstawia na portal?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.