Półtora miliona złotych na całoroczne boisko sportowe w szkole przy Samarytanki

Z ulgą odetchnęli Ci, którzy z niecierpliwością czekali na decyzję w sprawie stworzenia całorocznego boiska w szkole podstawowej przy ul. Samarytanki na Zaciszu. Okazuje się, że determinacja uczniów, rodziców oraz wsparcie radnych zaowocują nowym miejscem do zajęć sportowych.

Walka rodziców uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 52 na Zaciszu w sprawie m.in. braku komfortowej przestrzeni do prowadzenia lekcji wychowania fizycznego trwała już długo. Przepełniona podstawówka nie spełniała oczekiwań młodych sportowców. Szkolne boisko eksploatowane wczesną jesienią i przez kilka wiosennych miesięcy stało lwią część roku nieużywane. Jesienne deszcze i zimowa aura nie pozwalały na prowadzenie na nim zajęć, więc lekcje odbywały się na szkolnych korytarzach.

Wyjściem z opresji uczniów miało być zastosowanie na boisku hali pneumatycznej, która chroni przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Pomysł rodziców oraz władz szkoły nie spotkał się jednak z natychmiastowym, pozytywnym rozpatrzeniem. Inwestycja była obiecywana, po czym władze wycofywały się z jej realizacji.

Ostatecznie, po proteście rodziców oraz dzięki zaangażowaniu m.in. radnego Jędrzeja Kunowskiego oraz nagłośnieniu sprawy przez media, cel został osiągnięty. Rada Warszawy podjęła decyzję o przeznaczeniu 1,5 mln zł na „Modernizację boiska piłkarskiego i montaż przykrycia pneumatycznego nad boiskiem przy Szkole Podstawowej nr 52, ul. Samarytanka 11A”. Całoroczne boisko zacznie działać jesienią tego roku.

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

3 myśli na temat “Półtora miliona złotych na całoroczne boisko sportowe w szkole przy Samarytanki

 • 15 maja 2018 o 15:50
  Permalink

  Ciekawe ile takie pokrycie boiska wytrzyma czasu?

  Odpowiedz
 • 20 maja 2018 o 14:23
  Permalink

  To dobrze, że zaczyna się inwestować w obiekty sportowe 😀

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.