Noc Muzeów na Targówku, czyli Nieoczekiwany Targówek 2018

Wielkimi krokami zbliża się Noc Muzeów, impreza, która corocznie przyciąga tłumy do udostępnionych nieodpłatnie obiektów kulturalnych: muzeów czy galerii. Podczas akcji odbywają się prelekcje, spacery, a zwiedzający mogą obejrzeć interesujące je wystawy. Wszystko nieodpłatnie i w wyjątkowych wieczorno-nocnych okolicznościach. W naszej dzielnicy zapraszamy z tej okazji na spacer zatytułowany „Nieoczekiwany Targówek 2018”. Poznajcie szczegóły.

Noc Muzeów 2018 odbędzie się już 19 maja. To właśnie z soboty na niedzielę będziecie mogli nieodpłatnie skorzystać z oferty ponad 200 miejsc w Warszawie m.in. w Pałacu Kultury i Nauki, Teatrze Polskim czy Zachęcie. Jeśli nie zdecydujecie się jednak na przekroczenie Wisły, to zachęcamy Was do udziału w wyjątkowym spacerze w naszej dzielnicy.

O godzinie 20.00 z pętli autobusu 170, przystanku ZTM Elsnerów, przy ul. Bardowskiego możecie wyruszyć na nocny spacer, który zakończy się w Miejscu Aktywności Lokalnej na Targówku Fabrycznym „Cafe Sąsiad”. Projekt zatytułowany „Nieoczekiwany Targówek 2018” jest realizowany przez Stowarzyszenie Kolejka Marecka dzięki dofinansowaniu Urzędu Dzielnicy Targówek.

Spacer z Utraty na Targówek Fabryczny, poprowadzony częściowo leśnymi bezdrożami, może wydawać się dość dziwnym pomysłem, jednakże poszukiwanie dziewiętnastowiecznych śladów historii naszej dzielnicy w nietypowych, nocnych okolicznościach może się okazać niezapomnianym przeżyciem.

Ma być ciekawie! „(…) W gąszczu lasu na Utracie poszukamy pozostałości carskich umocnień. Obejrzymy najstarszą w dzielnicy kapliczkę, pospacerujemy drogami fortecznymi, dotrzemy do najmniej znanej warszawskiej rogatki.

Na Targówku Fabrycznym odwiedzimy m. in pozostałości najstarszej polskiej fabryki chemicznej – park, willę właściciela i osiedle robotnicze. Zerkniemy też na miejsce po domu słynnego Balcerka.

Jak zwykle, wiele opowiadać będziemy o wojennej historii Targówka i okolic. Pokażemy ciekawe ślady, przedstawimy nieznane epizody z Powstania Warszawskiego.

Wizyta w miejscu aktywności lokalnej Cafe Sąsiad, pozwoli na obejrzenie historycznych zdjęć. Zmęczonych spacerowiczów zaprosimy również na skromny poczęstunek (…)” – zachęcają organizatorzy.

Zatem nie pozostaje nam nic innego, jak zaprosić Was do udziału. Zabierzcie ze sobą wygodne obuwie, dostosowane do pieszych wędrówek oraz latarki, które ułatwią Wam odnalezienie skarbów minionych czasów.

Niestety trasa spaceru nie jest odpowiednia dla osób niepełnosprawnych. Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w wydarzeniu tylko pod opieką dorosłych.

Więcej informacji o akcji znajdziecie tu.

spacer targowek - Noc Muzeów na Targówku, czyli Nieoczekiwany Targówek 2018 -

 

Noc Muzeów na Targówku już w najbliższą sobotę!

Fot. https://www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka/

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Jedna myśl na temat “Noc Muzeów na Targówku, czyli Nieoczekiwany Targówek 2018

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.