Tramwaj z Ząbek na Targówek? Podpisz petycję, by linia łącząca Ząbki z Warszawą przestała być fikcją

Przynajmniej od 10 lat słyszymy o pomyśle połączenia stolicy z Ząbkami linią tramwajową. Okazuje się, że coraz bardziej realne staje się zrealizowanie tego zamysłu. Zobaczcie, jak mieszkańcy Ząbek walczą o budowę trasy tramwaju z Dworca Wschodniego przez Pragę i Targówek, by połączyć Ząbki z Warszawą.

Tramwaj prowadzący z Dworca Wschodniego przez Zacisze, Wilno, Targówek, aż do Ząbek to marzenie wielu mieszkańców Warszawy. Ząbki, jako jedna z szybciej rozwijających się podwarszawskich miejscowości w powiecie wołomińskim, zdecydowanie cierpi na brak wystarczających połączeń komunikacyjnych. Opiera się głównie na transporcie samochodowym, przeciążonych liczbą pasażerów liniach autobusowych oraz kolei.

Problem naprawdę jest duży, a rozbudowująca się północno-wschodnia część Warszawy wydaje się być doskonałą okazją do znalezienia satysfakcjonujących wszystkich rozwiązań i połączenia interesów (komunikacji) stolicy z miejscowościami podwarszawskimi. Warto zauważyć, że tramwajowe skomunikowanie tej części umożliwiłoby w przyszłości połączenie jej np. z Białołęką czy Rembertowem.

Tramwaj jadący z Ząbek do centrum Warszawy jest przy współczesnym tempie rozwoju miast koniecznością. Stąd też nie dziwi inicjatywa mieszkańców, którzy zgłosili petycję w sprawie stworzenia takiego komunikacyjnego połączenia. Na jednej z sesji rady powiatu wołomińskiego (26 kwietnia br.) radni jednogłośnie poparli petycję, którą wcześniej pozytywnie zaopiniowała Komisja Rozwoju Gospodarczego. Podjęta uchwała przekazana zostanie do Rady m.st. Warszawy oraz Rady Miasta Ząbki.

Mieszkańcy są zdeterminowani, by tramwaj z Ząbek do Warszawy przestał być fikcją. Po ich stronie stanęli również urzędnicy, mi.in. burmistrz dzielnicy Praga-Północ Wojciech Zabłocki oraz poseł Stanisław Tyszka, który wystosował do prezydent Warszawy interpelację w sprawie pozyskania środków na sfinansowanie tak ważnej inwestycji.

Trzymamy kciuki za pozytywne sfinalizowanie sprawy. Osoby zainteresowane komunikacyjnym losem Ząbek zachęcamy do podpisania petycji w sprawie tramwaju.

JK

 

 

 

 

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

4 myśli na temat “Tramwaj z Ząbek na Targówek? Podpisz petycję, by linia łącząca Ząbki z Warszawą przestała być fikcją

 • 22 maja 2018 o 12:16
  Permalink

  Ciekawa koncepcja. W sumie tamta częśc dzielnicy jest słabo skomunikowana

  Odpowiedz
 • 22 maja 2018 o 21:11
  Permalink

  tramwaje to zabytki są. Może jakiś środek transportu XXI wieku 😀

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.