Dla kogo 300+? Poznaj warunki otrzymania wyprawki szkolnej dla dziecka

Wyprawka szkolna 300+ to element programu „Dobry Start”, który powinien ruszyć już w tym roku. Od lipca rodzice i opiekunowie uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych będą mogli ubiegać się o świadczenie w wysokości 300 zł. Sprawdźcie, komu przysługują dodatkowe pieniądze i jak wygląda proces składania wniosków.

Program „Dobry Start”

Polityka prorodzinna oraz realizowane w naszym kraju programy socjalne wzbudzają kontrowersje, nie bez przyczyny. W łożenie na określone grupy społeczne zaangażowani są wszyscy płacący podatki, bez względu na to, czy im się to podoba, czy nie. I tak samo będzie i tym razem, a wszystko za sprawą programu „Dobry Start”. W ramach tego projektu od 1 lipca br. rodzice i opiekunowie dzieci w wieku szkolnym będą mogli ubiegać się o wsparcie finansowe w wysokości 300 zł.

Dla kogo 300+?

Wyprawkę mają otrzymywać dzieci uczące się do ukończenia przez nie 18. roku życia. Wyjątkiem są dzieci niepełnosprawne, którym świadczenie przyznane zostanie do ukończenia 24 r.ż. Młodzież, która ukończyła 18 lat i będzie kontynuowała naukę, również otrzyma wsparcie finansowe przez kolejne dwa lata, ale nie dłużej niż do ukończenia przez nią 20 r.ż.

Ministerstwo Edukacji podkreśla, że projekt jest programem szkolnym, dlatego wyprawka nie będzie przyznana dzieciom w „zerówkach”. W związku z tym sześciolatek, który od września będzie uczęszczał do pierwszej klasy szkoły podstawowej otrzyma 300 zł, natomiast dziecko w wieku 6 lat, które pozostanie na szczeblu edukacji przedszkolnej – już nie.

Składanie wniosków

Zgodnie z nowym programem rządowym od 1 lipca będzie można składać wnioski o wyprawkę szkolną 300 plus elektronicznie, za pośrednictwem portalu empatia.mpips.gov.pl, a od sierpnia – tradycyjnie. Termin składania wniosków będzie upływał 30 listopada danego roku.

Świadczenia mają zostać wypłacane w ciągu 2 miesięcy od dnia złożenia wniosku z prawidłowo wypełnionymi dokumentami, nie później jednak niż do 30 września danego roku.

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Jedna myśl na temat “Dla kogo 300+? Poznaj warunki otrzymania wyprawki szkolnej dla dziecka

  • 23 maja 2018 o 19:18
    Permalink

    co to jest 300 zł?? prawie nic w morzu potrzeb…

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.