„Zielone Ulice”, czyli projektujemy zieleń przy Radzymińskiej

Dziś informujemy o konsultacjach społecznych dotyczących zazielenienia ul. Radzymińskiej. Podobno dzięki nim będziecie mogli nakreślić swoją wizję zieleni w tej części dzielnicy oraz zwrócić uwagę na swoje potrzeby w zakresie jej zagospodarowania.

Urząd Miasta Warszawa poinformował, że Zarząd Zieleni przystępuje do opracowania koncepcji aranżacji zieleni wzdłuż wybranych warszawskich ulic. Działania te odbywają się w ramach programu „Zielone Ulice”, dzięki któremu jeszcze tej jesieni w stolicy przybędzie m.in. drzew. Okazuje się, że w projekcie weźmie udział m.in. ul. Radzymińska.

Władze przekonują, że istotnym elementem w realizacji zadania są konsultacje społeczne, podczas których mieszkańcy Targówka będą mieli okazję poinformować o swoich potrzebach dotyczących zielonej strony życia przy Radzymińskiej.

Swoje opinie będziecie mogli wyrazić w punkcie konsultacyjnym 11 czerwca (poniedziałek), w godz. 14.00-18.00 na rogu ul. Radzymińskiej i Piotra Skargi.

Natomiast spotkanie dotyczące Radzymińskiej odbędzie się 13 czerwca br. w godz. 17.00-19.30 w Urzędzie Dzielnicy Targówek mieszczącym się przy ul. Kondratowicza 20 (sala 321, III piętro).

Ponadto od 7 czerwca do 30 czerwca możecie napisać o swoich potrzebach związanych z zielenią:

– e-mailem: konsultacje@zzw.waw.pl

– pocztą: Zarząd Zieleni m.st. Warszawy, ul. Hoża 13a, 00-528 Warszawa

Konsultacje mają posłużyć m.in. odpowiedzi na pytania:

– jakiej nowej zieleni potrzebujesz,

– jakich miejsc wypoczynku brakuje,

– jakich zmian wymagają ciągi komunikacyjne i inne elementy zagospodarowania.

radzyminska zielen plakat 722x1024 - „Zielone Ulice”, czyli projektujemy zieleń przy Radzymińskiej -

Teoretycznie wszystko brzmi dobrze, mieszkańcy nakreślą decydentom swoją wizję tej części dzielnicy, przedstawią być może autorski pomysł zazielenienia Radzymińskiej, wskażą elementy niezbędne, wypunktują konieczne zmiany, staną się podczas konsultacji „ważną stroną” dialogu. Mocno trzymamy kciuki, by również po zakończonych konsultacjach ich opinie były ważne, miały realny wpływ na kształtowanie dzielnicy i nie powtórzyły losów opinii dotyczących chociażby zabudowy Parku Bródnowskiego.

JK

 

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

11 myśli na temat “„Zielone Ulice”, czyli projektujemy zieleń przy Radzymińskiej

 • 7 czerwca 2018 o 09:28
  Permalink

  A pani „dziennikarz” nadal powiela nieprawdę o konsultacjach. Niby drobnym druczkiem i na końcu artykułu, ale jednak. Tak więc dla wyjaśnienia – pomysły wszystkich tych którzy brali udział w formalnych konsultacjach czy to podczas spotkań organizowanych przez ratusz czy mailem, zostały uwzględnione w koncepcji przebudowy parku. To o czym pani „dziennikarz” pisze to kontrpomysły zgłoszone przez pieniaczy, którzy nie potrafili przedstawić swoich koncepcji i dyskutować ich w trakcie konsultacji, tylko próbowali wszystko storpedować po fakcie. W trakcie konsultacji dotyczących Radzyminskiej Ci którzy wezmą udział w formalnych konsultacjach, z dużą dozą prawdopodobieństwa zostaną wysłuchani, a ci którzy będą działać „poza żadnym trybem” niech mają pretensję do siebie jak ich głos nie będzie uwzględniony. Na koniec jeszcze jedno „pani dziennikarz” – jaka zabudowa parku??? Zamiana kortów zamkniętych dla mieszkańców w płac zabaw i dostawieni mini pawilonu z toaletą przy wejściu od Chodeckiej to naprawdę zabudowa? A może by coś „pani redaktor” wspomniała o nowej zieleni, nowych ławkach, w tym takich dla matek karmiących czy osób starszych i nepełnosprawnych, monitoringu itp itd…

  Odpowiedz
  • 8 czerwca 2018 o 09:16
   Permalink

   Słuszna uwaga. Konsultacje ws Parku Bródnowskiego były czystą formalnością. Odbyły się. Szkolił w tym, że nikt o nich nie wiedział… Termin źle dobrany, mało ulotek. Tym razem nie udało się zamieść tego pod dywan.

   Odpowiedz
  • 8 czerwca 2018 o 10:59
   Permalink

   Dzięki tej aktywizacji mieszkańców udało się uniknąć likwidacji Parku Bródnowskiego!!! Na jak długo nie wiadomo bo niestety złe pomysły wracają 🙁

   Odpowiedz
 • 8 czerwca 2018 o 09:22
  Permalink

  Do pana „Jana”, który jest kobietą, tak dobrze nam znaną 😉 9;28 – już za biurkiem i już w trakcie pierwszej kawy w internetach w godzinach pracy? Super! Ale, poproszę więcej oryginalności, coś więcej niż zazwyczaj. Tak proszę pani, według Państwa wszystko jest cudownie. A tak nie jest. Trudno odnosić się merytorycznie do wypowiedzi, która jest zwyczajowym pokazem jak urzędnicy traktują mieszkańców. Już nadszedł czas na zmiany

  Odpowiedz
 • 8 czerwca 2018 o 10:54
  Permalink

  Tak obserwują ten bieg wydarzeń odnośnie Parku Bródnowskiego od jakiegoś czasu. Brakuje w tej kwestii prawdziwego dialogu. Obie strony okopały się na swoich stanowiskach i nie chcą ustąpić. Szczerze mówiąc to spodziwałem się ze stronu urzędu więcej elastyczności w rozmowach z mieszkańcami….

  Odpowiedz
 • 8 czerwca 2018 o 11:02
  Permalink

  STOP ZABUDOWIE PARKU 🙂 cały czas nie dociera to do decydentów w Ratuszu…

  Odpowiedz
 • 8 czerwca 2018 o 11:27
  Permalink

  Urząd Dzielnicy Targówek niestety cały czas ignoruje mieszkańców. Przykre to trochę. W końcu urzędnicy sa pracownikami mieszkańców. Trzeba im cały czas przypominać kto jest dla kogo…..

  Odpowiedz
 • 8 czerwca 2018 o 18:21
  Permalink

  Bartek / Jola / Waldek / Mekso … przyznajcie po prostu że byliście nieudolni i i nie umieliście wziąć udziału w konsultacjach. W przypadku Radzymińskiej też nie macie ulotek ale jakoś od początku potraficie komentować. Ciekawe tylko czy zgłosicie propozycje czy znów wszystko storpoeujecie po fakcie. Żadnego okopania nie było – ratusz uwzględnił wasze uwagi mimo, że nie musiał. Różnica między tym czego wy chcieliście a tym co powstaje to jeden mini pawilon z toaletą przy Chodeckiej i brak brukowanych alejek mających chronić jeże. Wszystko inne to to samo co sami proponowaliście. Pozdrawiam – nie z za biurka – Jan

  Odpowiedz
 • 8 czerwca 2018 o 22:27
  Permalink

  Ha, ha, ha… Państwo działający pod szyldem „Nie dla modernizacji parku” nie mogą pogodzić się ze swoją porażką. Aż dziw bierze, że te ich durne i nie mające nic wspólnego z rzeczywistością hasła są powielane przez innych. Cóż takie mamy społeczeństwo – dziś łatwiej powtórzyć bezmyślnie nieprawdziwe hasło niż ze zrozumieniem zapoznać się z wypracowaną koncepcją. A tak dla ścisłości wspierając pomysły tych państwa, wspieracie utrzymanie zapyziałego parkingu wchodzącego po części w obszar parku, wspieracie koncepcje wyrzucenia rolek, hulajnóg i rowerów z parku, wspieracie utrzymanie status quo z nedostępnymi dla mieszkańców kortami, wspieracie psie kupy na trawnikach czy brak zapewnienia zacienionych miejsc do siedzenia. Wspieracie wreszcie rozjeżdżanie parku przez samochody w trakcie imprez masowych, bo ci państwo nie zgadzają się na wzmocnienie trawników w miejscu w którym mogłaby być rozstawiają scena.

  Odpowiedz
 • 9 czerwca 2018 o 23:14
  Permalink

  Jak było na dzisiejszej imprezie w parku szanowni protestujący – o dziwo kilkoro z was (z uwagi na RODO nie wskażę palcem) było dziś tam obecnych. A podobno park to miejsce cichego relaksu… Obłuda pełną gębą!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.