Śladami Budżetu Partycypacyjnego na Zaciszu i Targówku Fabrycznym

Jeśli nie macie planów na sobotnie przedpołudnie, to zachęcamy Was do ruszenia śladami, zrealizowanych dzięki Budżetowi Partycypacyjnemu w naszej dzielnicy, projektów. Władze zapowiadają, że podczas tego unikalnego spaceru będziecie mogli porozmawiać z autorami poszczególnych pomysłów, a tym samym dowiedzieć się być może m.in., jakie warunki należy spełnić, by to właśnie Wasz niezrealizowany dotychczas pomysł przeszedł urzędnicze sito.

Już w sobotę 9 czerwca zapraszamy Was o godzinie 11.00 pod Szkołę Podstawową nr 84 przy ul. Radzymińskiej 232. To właśnie stamtąd wyruszymy na przechadzkę śladami projektów z Budżetu Partycypacyjnego, które najpierw „urzekły” urzędników, a następnie zebrały największą liczbę głosów mieszkańców.

Ten niecodzienny spacer po naszej dzielnicy jest owocem współpracy Urzędu Dzielnicy Targówek oraz Stowarzyszenia „Kolejka Marecka” i stanowi część ogólnomiejskiej akcji prowadzonej przez Centrum Komunikacji Społecznej w kooperacji z warszawskimi dzielnicami. Ideą przyświecającą organizatorom jest promocja zrealizowanych w ramach Budżetu Partycypacyjnego projektów.

Poniżej przedstawiamy program sobotniej trasy:

– Oświetlenie boiska i monitoring przy ul. Blokowej 3 – 2017

– Łąka kwietna – 2016

– Ogólnodostępne słupy ogłoszeniowe – 2016

– Budowa placu zabaw przy Domu Kultury Zacisze – 2016

– Parking dla samochodów przy ul. Blokowej – 2016

– Budowa placu zabaw przy ul. Tużyckiej – 2015

– Parking ogólnodostępny ul. Ks. Ziemowita 42 – 2017

– System informacji wizualnej – 2016

– Rozbudowa terenu rekreacyjno-wypoczynkowego przy ul. Przecławskiej – 2015/16

– Podwieczorki z Kulturą dla dzieci (Parafia przy Ziemowita) – 2016/17

Jak widać podczas spaceru przedstawione zostaną nie tylko inwestycje, takie jak parkingi czy doświetlenie ulic, ale też inicjatywy o charakterze kulturalnym czy ekologicznym. Organizatorzy zapewniają, że „[…] Spacer będzie również okazją do wysłuchania ciekawych anegdot oraz poznania fascynującej historii zabytków Zacisza i Targówka Przemysłowego”.

Czas trwania przechadzki to 2 godziny, udział w spacerze jest oczywiście bezpłatny, a jego zakończenie będzie miało miejsce na terenie kościoła Zmartwychwstania Pańskiego przy ul. ks. Ziemowita.

Jeśli nie możecie uczestniczyć w spotkaniu w ww. terminie, to nie martwcie się, zgodnie z zapowiedzią władz kolejna wyprawa planowana jest 16 czerwca br. Szczegóły już wkrótce.

 JK

.

 

 

 

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

3 myśli na temat “Śladami Budżetu Partycypacyjnego na Zaciszu i Targówku Fabrycznym

  • 8 czerwca 2018 o 11:47
    Permalink

    Budżet Partycypacyjny, idea dobra, wykonanie pozostawia wiele do życzenia.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.