Śladami Budżetu Partycypacyjnego na Zaciszu i Targówku Fabrycznym

Jeśli nie macie planów na sobotnie przedpołudnie, to zachęcamy Was do ruszenia śladami, zrealizowanych dzięki Budżetowi Partycypacyjnemu w naszej dzielnicy, projektów. Władze zapowiadają, że podczas tego unikalnego spaceru będziecie mogli porozmawiać z autorami poszczególnych pomysłów, a tym samym dowiedzieć się być może m.in., jakie warunki należy spełnić, by to właśnie Wasz niezrealizowany dotychczas pomysł przeszedł urzędnicze sito.

Już w sobotę 9 czerwca zapraszamy Was o godzinie 11.00 pod Szkołę Podstawową nr 84 przy ul. Radzymińskiej 232. To właśnie stamtąd wyruszymy na przechadzkę śladami projektów z Budżetu Partycypacyjnego, które najpierw „urzekły” urzędników, a następnie zebrały największą liczbę głosów mieszkańców.

Ten niecodzienny spacer po naszej dzielnicy jest owocem współpracy Urzędu Dzielnicy Targówek oraz Stowarzyszenia „Kolejka Marecka” i stanowi część ogólnomiejskiej akcji prowadzonej przez Centrum Komunikacji Społecznej w kooperacji z warszawskimi dzielnicami. Ideą przyświecającą organizatorom jest promocja zrealizowanych w ramach Budżetu Partycypacyjnego projektów.

Poniżej przedstawiamy program sobotniej trasy:

– Oświetlenie boiska i monitoring przy ul. Blokowej 3 – 2017

– Łąka kwietna – 2016

– Ogólnodostępne słupy ogłoszeniowe – 2016

– Budowa placu zabaw przy Domu Kultury Zacisze – 2016

– Parking dla samochodów przy ul. Blokowej – 2016

– Budowa placu zabaw przy ul. Tużyckiej – 2015

– Parking ogólnodostępny ul. Ks. Ziemowita 42 – 2017

– System informacji wizualnej – 2016

– Rozbudowa terenu rekreacyjno-wypoczynkowego przy ul. Przecławskiej – 2015/16

– Podwieczorki z Kulturą dla dzieci (Parafia przy Ziemowita) – 2016/17

Jak widać podczas spaceru przedstawione zostaną nie tylko inwestycje, takie jak parkingi czy doświetlenie ulic, ale też inicjatywy o charakterze kulturalnym czy ekologicznym. Organizatorzy zapewniają, że „[…] Spacer będzie również okazją do wysłuchania ciekawych anegdot oraz poznania fascynującej historii zabytków Zacisza i Targówka Przemysłowego”.

Czas trwania przechadzki to 2 godziny, udział w spacerze jest oczywiście bezpłatny, a jego zakończenie będzie miało miejsce na terenie kościoła Zmartwychwstania Pańskiego przy ul. ks. Ziemowita.

Jeśli nie możecie uczestniczyć w spotkaniu w ww. terminie, to nie martwcie się, zgodnie z zapowiedzią władz kolejna wyprawa planowana jest 16 czerwca br. Szczegóły już wkrótce.

 JK

.

 

 

 

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

3 myśli na temat “Śladami Budżetu Partycypacyjnego na Zaciszu i Targówku Fabrycznym

  • 8 czerwca 2018 o 11:47
    Permalink

    Budżet Partycypacyjny, idea dobra, wykonanie pozostawia wiele do życzenia.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.