Czerwiec wśród zieleni, czyli Ruchome Ogrody Warszawy. Sprawdź, gdzie odpoczniesz na leżakach w otoczeniu kwiatów

Ruchome Ogrody Warszawy pojawią się w niespodziewanych miejscach stolicy już w czerwcu! Szukajcie ich w każdy weekend i odpoczywajcie wśród kwiatów i zieleni w centrum miasta. Ruchome Ogrody są inicjatywą 35. konkursu „Warszawa w kwiatach i zieleni”.

W czerwcowe weekendy na terenie miasta pojawią się Ruchome Ogrody Warszawy, które zamienią ubogie w roślinność przestrzenie miasta w zielone miejsca do odpoczynku. Będzie to przestrzeń pełna kwiatów, zieleni i leżaków. Odwiedzający, w każdy weekend w innej lokalizacji, będą mieli okazję odetchnąć od miejskiego zgiełku, a przy okazji otrzymać porady dotyczące założenia własnego ogrodu czy ogródka. To inicjatywa 35. konkursu „Warszawa w kwiatach i zieleni”.

9, 17, 23, 30 czerwca – w tych dniach każdy będzie mógł wybrać się do Ruchomych Ogrodów Warszawy. Gdzie ich szukać? Na plaży przy Moście Poniatowskiego, po praskiej stronie Wisły – 9 czerwca, na skwerze Stanisława Wisłockiego, skrzyżowaniu ul. Smolnej z ul. Nowy Świat – 17 czerwca, przy Bulwarach Wiślanych, przy Bulwarze Zbigniewa Religi obok mostu Gdańskiego – 23 czerwca oraz w Parku Mirowskim, na tyłach Hali Mirowskiej – 30 czerwca. 

W każdym z ogrodów, podczas jego funkcjonowania będzie działało Centrum Informacyjne Konkursu „Warszawa w kwiatach i zieleni” prowadzone przez specjalistę z Technikum Ogrodniczego. Od eksperta będzie można uzyskać poradę na temat rozpoczęcia ogrodniczej przygody, pielęgnacji roślin domowych i ogrodowych, a także zasad zgłoszenia do 35. Konkursu „Warszawa w kwiatach i zieleni”. Szukajcie Ruchomych Ogrodów Warszawy i odpoczywajcie od zgiełku miasta wśród kwiatów i zieleni.

9 czerwca, godz. 12:00-18:00

Plaża przy moście Poniatowskiego, po praskiej stronie

17 czerwca, godz. 12:00-18:00

Skwer Stanisława Wisłockiego, skrzyżowanie ul. Smolnej z ul. Nowy Świat

23 czerwca, godz. 12:00-18:00

Bulwar Zbigniewa Religii, obok mostu Gdańskiego

30 czerwca, godz. 12:00-18:00

Park Mirowski, na tyłach Hali Mirowskiej

Więcej informacji na stronach www.warszawawkwiatach.pl oraz na www.facebook.com/warszawawkwiatach.

35. Konkurs Warszawa w kwiatach i zieleni 2018 - Czerwiec wśród zieleni, czyli Ruchome Ogrody Warszawy. Sprawdź, gdzie odpoczniesz na leżakach w otoczeniu kwiatów -

 

Organizatorami wydarzenia jest Miasto Stołeczne Warszawa i Towarzystwo Przyjaciół Warszawy, a partnerem Zarząd Zieleni m.st. Warszawy.

 

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Jedna myśl na temat “Czerwiec wśród zieleni, czyli Ruchome Ogrody Warszawy. Sprawdź, gdzie odpoczniesz na leżakach w otoczeniu kwiatów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.