Zespół Boys w Parku Bródnowskim. Rodzinny Piknik Ekologiczny na Bródnie

W najbliższą niedzielę w Parku Bródnowskim ponownie zabrzmi muzyka. Na jednym z ostatnich koncertów mogliśmy wysłuchać m.in. wyjątkowego głosu utalentowanej Doroty Osińskiej, prezentującej utwory ze swej najnowszej płyty oraz kultowego już zespołu Wilki występującego podczas finału akcji Motoserce. Tym razem władze dzielnicy zapraszają na Rodzinny Piknik Ekologiczny, gdzie zaserwują nam porządną dawkę disco polo. Sprawdzamy, co na to mieszkańcy.

Disco polo można kochać lub nienawidzić, ale krążą legendy, że bez względu na wszystko nie można przejść obok tego gatunku muzycznego obojętnie. I chyba coś w tym jest, bo muzyczna niespodzianka, którą przygotowali dla mieszkańców Bródna włodarze dzielnicy, wzbudza wiele skrajnych emocji i kontrowersji.

Już w niedzielę, 17 czerwca, w Parku Bródnowskim odbędzie się Rodzinny Piknik Ekologiczny. Urząd dzielnicy zaprasza wszystkich miłośników ekologii od godziny 12.00 na występy artystyczne oraz pokazy ekologiczne. Podczas imprezy najmłodsi będą mogli obejrzeć spektakl muzyczny pt. „Wesołe szczurki” oraz pokazy iluzji w wykonaniu Arkadiusza Cywińskiego z ArexShow. Ponadto w programie:

– rośliny za elektroodpady

– ekologiczna gra edukacyjna

– las w słoiku

– warsztaty ekologiczne

– Warszawska Kranówka

– zagroda ze zwierzętami, przejażdżki na kucach i koniach

– znakowanie rowerów.

W programie nie mogło również zabraknąć występów muzycznych. I tu niestety propozycja dzielnicy jest niespójna z oczekiwaniami części mieszkańców. Okazuje się bowiem, że w trakcie niedzielnego pikniku wystąpią dwa zespoły: znany ze sztandarowego już utworu disco polo zespół Boys [„Jesteś szalona”] oraz określająca się mianem reprezentanta disco dance grupa Bostton.

piknik ekologiczny brodno - Zespół Boys w Parku Bródnowskim. Rodzinny Piknik Ekologiczny na Bródnie -

Wśród głosów mieszkańców znalazły się takie, które dyskredytują propozycję władz. Przeciwnicy zapowiedzianego koncertu powołują się na muzyczny repertuar innych dzielnic, w którym znalazł się m.in. Kult czy Lao Che i w ramach bojkotu zapowiadają nieobecność podczas pikniku. Jest również grupa zdziwiona doborem muzycznym. Nie można jednak pominąć miłośników disco polo, którym propozycja władz wyjątkowo przypadła do gustu. I choć niedzielny koncert nie leży w naszym redakcyjnym kręgu zainteresowań, to jednak oddać należy rację temu, że o gustach dyskutować się nie powinno. Ponadto dyskusyjne jest zabranianie występów artystom z określonego kręgu gatunkowego, biorąc pod uwagę to, że nie wszyscy muszą lubić wspomniane zespoły uznawane powszechnie za kultowe w dobrym tego słowa znaczeniu.

Śledząc dobór repertuaru na bródnowskich parkowych koncertach tylko z maja i czerwca br. zauważyć należy, że coś dla siebie znaleźć mogli zarówno miłośnicy rocka (Wilki, Kobranocka), popu z el. rocka oraz liryki (Dorota Osińska), jak i muzyki ludowej/etnicznej (kapela Janusza Prusinowskiego, Słoma i D’Roots Brothers). Skąd zatem ten wielki sprzeciw wobec gatunku, który jest lubiany przez wielu mieszkańców naszej dzielnicy? Czy nie powinniśmy cieszyć się, że władze dbają o wszystkich, a nie tylko zaspokajają gusta wybranych? A może dobrym pomysłem jest wcześniejsza ankieta wśród mieszkańców, w której mogliby zagłosować na jednego, wybranego i oczywiście „dostępnego” dla dzielnicy artystę?

Zapraszamy do dyskusji.

JK

 

 

 

 

 

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

6 myśli na temat “Zespół Boys w Parku Bródnowskim. Rodzinny Piknik Ekologiczny na Bródnie

 • 12 czerwca 2018 o 13:38
  Permalink

  W zeszłym roku było super 🙂 pewnie w tym będzie równie dobrze

  Odpowiedz
 • 13 czerwca 2018 o 12:31
  Permalink

  Myślę, że na koncercie Boys’ów będą dużo ludzi. Oficjalnie wszyscy krytykują disco-polo, a na koncertach są tłumy. Na weselach i różnych imprezach też najlepiej bawimy się przy takiej muzyce. Kiedyś organizowałam zawodowo zamknięta imprezę dla bankowości. Miała być muzyka taneczna, dosyć ambitny wykonawcy, przy których nikt się nie bawił, dopiero przy disco polo wszyscy zaczęli się bawić 🙂

  Odpowiedz
 • 13 czerwca 2018 o 13:10
  Permalink

  @Basia Coś w tym jest:) oficjalnie mało kto się przyznaje. Jednak widać to na weselach i innego typy imprezach 😛

  Odpowiedz
  • 9 września 2018 o 23:00
   Permalink

   O tak w parku róbmy pikniki, koncerty „domorosłych muzyków”, wybudujmy jakąś idiotyczną mediatekę,
   a wszyscy mieszkańcy w okolicy mają wysłuchiwć prymitywnego wycia, wrzasku i obłędnego walenia w bęben.
   Oczywiście wszelkie normy natężenia chałasu są przekroczone kilkadziesiąt razy (>10dB).
   A co tam normy chałasu przecież czym głośniej tym lepiej dla zespołów z „koziej wólki”.
   – słychać jeszcze w odległości 2 km.
   Komisariat na terenie parku nic nie robi z tym, przecież rokosz „tj. władca z ratusza” dał zgodę
   i żadne normy chałasu już nie obowiązują !
   W mieście jest i tak głośno, więc powinno się ograniczać wszelkie źródła hałasu,
   ale jak jest na stanowisku idiota który wydał ma to to zgodę, to efekt jest oczywisty.

   Odpowiedz
 • 17 czerwca 2018 o 10:21
  Permalink

  Polacy mają w genach wszelkiego rodzaju protesty, strajki, sprzeciwy więc to naprawdę fart że cokolwiek udaje się tak regularnie organizować. Funny fact: Polacy jako pierwsi zorganizowali strajk na Nowym Lądzie w 1619 roku. Miłego dnia.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.