Kolejne remonty na Targówku. Jak zmieni się ulica Bazyliańska?

Zarząd Dróg Miejskich poinformował o kolejnych pracach, jakie przeprowadzi w dzielnicy Targówek. Tym razem modernizacji doczeka się ulica Bazyliańska, na której m.in. wymieniona zostanie nawierzchnia chodników i miejsc postojowych oraz zamontowane zostaną płyty ostrzegawcze. Przy okazji prac zlikwidowane zostaną bariery architektoniczne.

Już niedługo mieszkańcy Targówka zyskają nowy chodnik przy ul. Bazyliańskiej, bez barier architektonicznych, wyposażony w ułatwienia dla osób niewidomych. Problem osób niepełnosprawnych, z ograniczoną mobilnością zostanie rozwiązany przy okazji remontu, który aktualnie trwa po północnej stronie, na odcinku od ul. Wysockiego do ul. św. Hieronima.

Prace obejmą obniżenie chodników oraz montaż płyt ostrzegawczych przy przejściach dla pieszych. Oba elementy są ukłonem w stronę osób poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz niedowidzących, jednak będą również ułatwieniem dla rodziców z wózkami dziecięcymi.

Prace przy Bazyliańskiej to nie jedyne działania, jakie podjęło ZDM na Targówku w ostatnim czasie. „[…] W ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych zmieniamy również ul. Radzymińską. Nowe chodniki i droga dla rowerów powstają na odcinku od ul. Karkonoszy do ul. Bystrej. Zakres prac obejmuje także wymianę oświetlenia, które rozświetli nie tylko jezdnię, ale też chodnik i drogę rowerową. Znaczna część robót już za nami. Instalacja otrzymała nowe okablowanie i sterowanie. Po zakończeniu wszystkich robót uporządkujemy zieleń”.

Równolegle trwa przebudowa „obwodnicy” Targówka, o której mogliście przeczytać u nas niejednokrotnie. Zakończenie robót w tym obszarze planowane jest na listopad.

W planach jest ponadto przebudowa oświetlenia w ciągu ul. Bartniczej i Wyszogrodzkiej oraz doświetlenie przejścia dla pieszych na ul. Wyszogrodzkiej, przy Parku Bródnowskim.

źr. ZDM

JK

 

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

2 myśli na temat “Kolejne remonty na Targówku. Jak zmieni się ulica Bazyliańska?

 • 21 czerwca 2018 o 10:15
  Permalink

  Idą wybory to nagle wysyp szybkich prowizorycznych remontów mamy

  Odpowiedz
 • 21 czerwca 2018 o 10:40
  Permalink

  Dobrze, Targówek potrzebuje remontów dróg

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.