Latarnia „morska” w środku miasta? Szalony pomysł w Budżecie Partycypacyjnym może zostać zrealizowany na górce przy Ogińskiego

Jeśli brakuje Wam w codziennym życiu drobnych szaleństw i powodów do uśmiechu, to koniecznie zapoznajcie się z niekonwencjonalnym projektem, jaki zgłoszony został w Budżecie Partycypacyjnym. Być może dzięki Waszym głosom na górce przy Ogińskiego, z której w zimie na sankach zjeżdżają dzieci, a w innych miesiącach biegają psy i alkoholizuje się pewna grupa społeczna, stanie… latarnia „morska”.

Konstrukcja, którą zgłosił do Budżetu Partycypacyjnego lokalny aktywista, inicjator modernizacji bródnowskiego Pekinu – Robert Goliński, może stanąć na górce przy ul. Ogińskiego. Czy będzie znakiem rozpoznawczym Bródna? Niewątpliwie mogłoby tak być, bo projekt jest niecodzienny i dość surrealistyczny, burzy bowiem rzeczywisty porządek.

Na górce zlokalizowanej w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 298 im. Kasprowicza, na tyłach podwórka sławnego Pekinu, w otoczeniu siermiężnej dość architektury, w okolicznościach sprzyjających zabawie dzieci, rekreacji psów oraz alkoholizowaniu się wszystkich lubujących się w piciu pod chmurką, zaproponowano postawienie latarni, jak zapisano w projekcie: „a’la” morskiej.

W uzasadnieniu projektu czytamy, że latarnia zapewniłaby „oświetlenie zimowych zabaw dzieci i ograniczyłaby anonimowość spożywania tam alkoholu”. Latarnia solarna LED zostałaby umieszczona na solidnym, przynajmniej 5 metrowym słupie, a jej ostateczny wygląd mógłby zostać powierzony artystom, którzy stanęliby do konkursu na jej wykonanie. Szacunkowy koszt projektu wynosi 16 000 zł.

O szczegółach projektu przeczytacie tu. Jeśli przypadł Wam do gustu ten szalony pomysł i zgadzacie się, by z przymrużeniem oka wydać 16 000 zł, to zapraszamy do głosowania. Macie czas do końca czerwca!

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

3 myśli na temat “Latarnia „morska” w środku miasta? Szalony pomysł w Budżecie Partycypacyjnym może zostać zrealizowany na górce przy Ogińskiego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.