Latarnia „morska” w środku miasta? Szalony pomysł w Budżecie Partycypacyjnym może zostać zrealizowany na górce przy Ogińskiego

Jeśli brakuje Wam w codziennym życiu drobnych szaleństw i powodów do uśmiechu, to koniecznie zapoznajcie się z niekonwencjonalnym projektem, jaki zgłoszony został w Budżecie Partycypacyjnym. Być może dzięki Waszym głosom na górce przy Ogińskiego, z której w zimie na sankach zjeżdżają dzieci, a w innych miesiącach biegają psy i alkoholizuje się pewna grupa społeczna, stanie… latarnia „morska”.

Konstrukcja, którą zgłosił do Budżetu Partycypacyjnego lokalny aktywista, inicjator modernizacji bródnowskiego Pekinu – Robert Goliński, może stanąć na górce przy ul. Ogińskiego. Czy będzie znakiem rozpoznawczym Bródna? Niewątpliwie mogłoby tak być, bo projekt jest niecodzienny i dość surrealistyczny, burzy bowiem rzeczywisty porządek.

Na górce zlokalizowanej w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 298 im. Kasprowicza, na tyłach podwórka sławnego Pekinu, w otoczeniu siermiężnej dość architektury, w okolicznościach sprzyjających zabawie dzieci, rekreacji psów oraz alkoholizowaniu się wszystkich lubujących się w piciu pod chmurką, zaproponowano postawienie latarni, jak zapisano w projekcie: „a’la” morskiej.

W uzasadnieniu projektu czytamy, że latarnia zapewniłaby „oświetlenie zimowych zabaw dzieci i ograniczyłaby anonimowość spożywania tam alkoholu”. Latarnia solarna LED zostałaby umieszczona na solidnym, przynajmniej 5 metrowym słupie, a jej ostateczny wygląd mógłby zostać powierzony artystom, którzy stanęliby do konkursu na jej wykonanie. Szacunkowy koszt projektu wynosi 16 000 zł.

O szczegółach projektu przeczytacie tu. Jeśli przypadł Wam do gustu ten szalony pomysł i zgadzacie się, by z przymrużeniem oka wydać 16 000 zł, to zapraszamy do głosowania. Macie czas do końca czerwca!

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

3 myśli na temat “Latarnia „morska” w środku miasta? Szalony pomysł w Budżecie Partycypacyjnym może zostać zrealizowany na górce przy Ogińskiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.