MZA – najbardziej ekologiczny przewoźnik. Nowe autobusy niskoemisyjne już wkrótce

W środę, 20 czerwca, na terenie zajezdni „Woronicza” doszło do uroczystego podpisania umowy na dostawę 80 autobusów gazowych z firmą MAN Bus & Truck. MZA chwali się, że już niedługo Warszawę zasilą kolejne niskoemisyjne pojazdy komunikacji miejskiej i określa się jako najbardziej ekologiczny przewoźnik.

W tej chwili po ulicach stolicy jeździ 35 autobusów gazowych. Jak zapowiedziała Renata Kaznowska, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy w przyszłym roku liczba niskoemisyjnych pojazdów wzrośnie o 80 sztuk.

– […] Ekologia to nasz priorytet, dlatego planujemy już kolejne zakupy. W 2020 roku w taborze MZA będzie już ponad 300 pojazdów gazowych i elektrycznych – mówi Kaznowska.

Nowe, ekologiczne autobusy przyjadą do zajezdni „Kleszczowa” w pierwszym kwartale 2019 roku. Jak możemy przeczytać na stronie Urzędu Miasta: „Paliwo i infrastrukturę do tankowania zapewni, na mocy oddzielnej umowy, konsorcjum tworzone przez Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo”.

Jan Kuźmiński, prezes zarządu MZA podkreślił, że umowa o wartości 132 mln złotych to kolejny krok do zbudowania jednej z najbardziej ekologicznych firm. Spółka poza niskoemisyjnymi autobusami korzysta też z własnej elektrowni słonecznej oraz paneli fotowoltaicznych na dachach autobusów. 

źr. UM Warszawa

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

2 myśli na temat “MZA – najbardziej ekologiczny przewoźnik. Nowe autobusy niskoemisyjne już wkrótce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.