Plakaty na klatce – Paweł Sky zaprasza na wernisaż

„Salonem plakatu jest ulica” mawiał jeden z najwybitniejszych twórców polskiego plakatu – Henryk Tomaszewski, a my pokażemy Wam, że równie dobrze może nim być… klatka. Jeśli interesuje Was sztuka plakatu i macie ochotę zapoznać się z pracami współczesnego plakacisty, to koniecznie odwiedźcie Galerię na Klatce w bloku przy Hieronima 4 w najbliższy piątek. Odbędzie się tam bowiem wernisaż prac Pawła Sky’a, który w ramach trwającego Biennale na Bródnie zaserwuje Wam dawkę dobrej sztuki, która z ulicy wdarła się do naszych klatek, domów, a przede wszystkim – umysłów.

Dziś zapraszamy na niecodzienną wystawę. Niecodzienną, bo zorganizowaną na IV klatce schodowej w bloku przy Hieronima 4. Już od 23 czerwca do 1 lipca br. w Galerii na Klatce oglądać będzie można plakaty autorstwa Pawła Sky’a, plakacisty o bogatym dorobku artystycznym, który m.in. w 2016 roku zaprezentował 14 swoich prac na chodniku Parku Bródnowskiego podczas wystawy „Poster Park”.

Dziś z Parku Bródnowskiego Paweł Sky zabierze Was do jednego z bródnowskich bloków. Galeria na Klatce jest częścią 10. edycji Weneckiego Biennale na Bródnie i doskonale oddaje charakter tego wydarzenia. Pokazuje sztukę w ścisłej asyście miasta, a osadzając ją w konkretnej dzielnicy, zwraca uwagę na zastane w niej cuda, ale również mankamenty. Nie będzie to sentymentalny obraz dzielnicy. Weneckie Biennale na Bródnie obnaży piękno i brzydotę. Pytanie: w jakiej proporcji dokona się to za sprawą wystawy Pawła Sky’a?

plakat pawel sky - Plakaty na klatce – Paweł Sky zaprasza na wernisaż - Weneckie Biennale na Bródnie, sztuka plakatu, plakat, Paweł Sky, Galeria na Klatce

Jeśli macie ochotę wejść w dostępną nam wszystkim przestrzeń tej konkretnej klatki i zderzyć się z ideą przyświecającą wystawie Pawła: „Blok moim domem, a klatka przedpokojem”, to koniecznie odwiedźcie Galerię na Klatce w najbliższy piątek o godzinie 20.00. Paweł Sky osobiście oprowadzi Was wśród własnej sztuki.

Mamy również doskonałą wiadomość dla wszystkich, którym plakaty artysty przypadną do gustu. W najbliższym wydaniu „Mieszkańca Targówka” znajdziecie trzy wybrane specjalnie dla naszych Czytelników.

Więcej informacji o piątkowym wydarzeniu znajdziecie tu. Zachęcamy Was również do zapoznania się z bogatym dorobkiem artysty na stronie http://www.pawelsky.pl/.

Fot. Iza Kaszyńska 

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

6 myśli na temat “Plakaty na klatce – Paweł Sky zaprasza na wernisaż

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.