Przebudowa Codziennej, Figara i Łokietka – zadanie w przygotowaniu

Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych chce poprawić warunki ruchu drogowego na Zaciszu poprzez m.in. budowę nowej drogi na osiedlu. Czy przebudowa ulic: Codziennej, Figara, Łokietka czy Pratulińskiej dojdzie do skutku? 

O modernizacji drogowej w rejonie Zacisza informowali urzędnicy w 2017 roku. To właśnie wtedy poszukiwani byli wykonawcy nowej drogi, która powstać miała jako przedłużenie ul. Figara (zadanie określone było formalnie jako: przedłużenie ulicy Codziennej na odcinku od ul. Czerwonej Jarzębiny do ul. Nad Strugą w Warszawie). Nowa droga miała być usprawnieniem komunikacyjnym łączącym ul. Krośniewicką i Samarytanki z planowanymi stacjami metra: Zacisze oraz Trocka.

Zgodnie z założeniem budowa ulicy miało zakończyć się w maju 2018 roku. Niestety do przetargu stanęła jedna firma, która oszacowała realizację inwestycji na kwotę dwukrotnie przekraczającą możliwości dzielnicy i nowa ulica nie powstała.

Aktualnie budowa nowej drogi została wciągnięta w zmodyfikowany, kompleksowy plan przebudowy ul. Codziennej (na odcinku od ul. Młodzieńczej do ul. Figara) oraz ul. Figara, realizację nowego odcinka od ul. Figara do ul. Łokietka, przebudowę ul. Władysława Łokietka i ul. Pratulińskiej. Jak możemy przeczytać na stronie ZDIM-u „[…] Z opracowania wyłączone zostanie skrzyżowanie ul. Nowotrockiej z ul. Władysława Łokietka, które zostanie opracowane w ramach budowy ul. Nowotrockiej – odcinek od ul. Św. Wincentego do ul. Radzymińskiej”.

Co zakłada nowy plan?

– budowę jednojezdniowej drogi klasy zbiorczej (Z) z dwoma pasami ruchu, po jednym w każdym kierunku (1×2)

– analizę wprowadzenia ruchu jednokierunkowego w ul. Łokietka na odcinku od ul. Gilarskiej do ul. Jórskiego

– dostosowanie liczby pasów ruchu w rejonie skrzyżowań do przewidywanych potrzeb

– budowę obustronnych chodników dla pieszych oraz dwukierunkowych ścieżek rowerowych

– przebudowę skrzyżowań oraz infrastruktury kolidującej z planowaną drogą.

Firmy zainteresowane opracowaniem dokumentacji projektowej dla budowy ciągu zaciszańskich ulic na odcinku o długości ok. 2,4 km, od ul. Młodzieńczej do ul. Handlowej, miały czas na składanie ofert do 23 maja. Z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników i realizację powierzonego zadania.

źr. ZMID

 

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

2 myśli na temat “Przebudowa Codziennej, Figara i Łokietka – zadanie w przygotowaniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.