SKÓRA POD OCZAMI — ZASADY PIELĘGNACJI

Delikatna skóra pod oczami jest cztery razy cieńsza niż skóra w innych partiach naszej twarzy. Z tego też powodu dużo szybciej ulega wysuszeniu i podrażnieniom — to właśnie pod oczami pojawiają nam się pierwsze zmarszczki. Niezależnie od pory roku, skóra wokół oczu jest stale narażona na niekorzystne czynniki atmosferyczne oraz na niewłaściwą pielęgnację. Skóra pod oczami jest wymagająca, są jednak sposoby, aby o nią należycie zadbać, nawilżyć i sprawić, aby nasze spojrzenie było świeże, bez przedwczesnych zmarszczek.

NAJCZĘSTSZE POPEŁNIANE PIELĘGNACYJNE GRZECHY — JAK SOBIE Z NIMI RADZIĆ?
-BRAK DEMAKIJAŻU NA NOC

Jest to jeden z głównych błędów popełnianych podczas domowej pielęgnacji. Resztki pozostawionego tuszu do rzęs i cieni do powiek — przez cała noc podrażniają nam okolicę pod oczami oraz utrudniają nocną regenerację skóry. Do demakijażu oczu warto używać specjalistycznych preparatów — bez dodatku mydła. W każdej drogerii możemy kupić mleczka do demakijażu, płyny micelarne, płyny dwufazowe i różnego rodzaju żele do mycia twarzy. Ważne jest, aby demakijaż oczu wykonać starannie i delikatnie, bez mocnego pocierania i rozciągania skóry. Najbezpieczniej jest przyłożyć do powieki płatek kosmetyczny, nasączony płynem lub mleczkiem do demakijażu i przytrzymać kilka sekund. Następnie delikatnym ruchem przesunąć płatek od zewnętrznego kącika oka do wewnątrz. Bez rozciągania i nadmiernego podrażniania skóry powtarzamy te ruchy, aż płatek kosmetyczny będzie całkowicie czysty.

-NIEODPOWIEDNIO DOBRANE KOSMETYKI POD OCZY

Często zapominamy lub nie przywiązujemy wagi do faktu, że skóra pod oczami wymaga specjalnie przeznaczonych do niej kremów. Kremy nawilżające, które stosujemy na twarz, zwykle mają zbyt ciężki skład, aby stosować je w okolicach oczu. Używanie zbyt ciężkich i tłustych kremów powoduje nadmierne obciążenie skóry pod oczami oraz może spowodować efekt alergiczny. Nawilżajmy skórę pod oczami specjalnym kremem przeznaczonym do pielęgnacji okolic oczu. O tym, jakie właściwości powinien mieć taki krem, napiszę w kolejnym artykule o nawilżaniu okolicy oczu.

-NIEODPOWIEDNI TRYB ŻYCIA

Przede wszystkim zbyt mała ilość snu przyczynia się do powstawania pierwszych zmarszczek wokół oczu. 8 godzin snu w nocy zadziała lepiej niż niejeden kosmetyk czy serum pod oczy. Podczas gdy śpimy, następują procesy odnowy komórkowej, a nasza skóra się regeneruje. Zła dieta, za mało warzyw, ryb, zdrowych tłuszczy, za mała ilość spożywanych płynów oraz palenie papierosów przyczyniają się do odwodnienia i wysuszenia skóry. Zanieczyszczenia środowiska, kurz, zbyt duża ilość godzin spędzonych przed monitorem sprawiają, że kondycja naszej skóry zdradzi nasz wiek, lub nawet doda nam kilkanaście lat.

Skóra pod oczami jest delikatna i zdradliwa. Stresujący i nieodpowiedni tryb życia, brak snu i zła pielęgnacja pozostawiają na niej swój ślad. Warto jest zmienić niektóre negatywne nawyki i bardziej o siebie zadbać. Zdrowsze przyzwyczajenia, które możemy wprowadzić w życie, przyniosą nam szybko pozytywne efekty zdrowotne, jak i również poprawią kondycję naszej skóry. W kolejnym artykule opiszę sposoby na nawilżenie skóry pod oczami, a jeżeli masz jakieś pytania na temat pielęgnacji lub makijażu — śmiało pisz do mnie.

 

 

 Alicja Wrzosek

facebook.com/AlicjaWrzosek.FakeBake.Makeup

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.