Pozorne łatanie dziur za niebagatelne kwoty. Remonty na Zaciszu

Inwestycje remontowo-budowlane na Targówku kwitną jak grzyby po deszczu. Z jednej strony fakt ten cieszy, z drugiej, gdy przyjrzymy się remontom z bliska, widać, jak brak logicznego postępowania wpływa druzgocąco na efekt prac. Przykładem niech będzie ścieżka rowerowa wzdłuż Radzymińskiej, której oddania nie możemy doczekać się od roku. A to nie jedyny przykład marnotrawienia publicznych pieniędzy w naszej dzielnicy.

Zaskakujące wydawać się może, że zaplanowane, realizowane zgodnie z projektem, według określonego harmonogramu prac inwestycje nie mają końca. Zaskoczenie jednak szybko mija, gdy okazuje się, że tak realizowanych inwestycji jest wiele. Wystarczy wspomnieć ścieżkę rowerową wzdłuż Radzymińskiej, na odcinku od ul. Kościeliskiej do ul. Blokowej, która od roku jest rozkopana. Na jednej z grup poświęconych targóweckiemu osiedlu Zacisze możemy przeczytać [pisownia oryginalna]:

„[…] Bardzo proszę może ktoś kompetentny wytłumaczy mi jak powinien wyglądać harmonogram prac związanych ze ścieżką rowerową na Radzymińskiej na odcinku od Kościeliskiej do Blokowe. Sprawa ma się następująco: ścieżka od roku rozkopana i nie zrobiona, chodnik i rynny do odpływów są nowe ale już do poprawy, wjazdy samochodowe na posesje nie zrobione, właściciele szorują podwoziem po betonie ale za to panowie dzisiaj wysypali nową ziemię i zasadzili trawę na pasie zieleni koło ścieżki, której nie ma. JAKI TO MA SENS. Przecież zaraz tam wjedzie ciężki sprzęt, żeby wylać asfalt na ścieżkę i rozjeżdżą nową trawkę, jak zdąży wyrosnąć. Ja nie pojmuję, jak można tak marnować publiczne pieniądze??? Dodam jeszcze, ż na maksa mnie wkurza, że nowy chodnik nie jest dociągnięty do skrzyżowania z Kościeliską i od roku chodzę po żwirze. Kto to nadzoruje i kiedy się tym zajmie???? Na razie nowe inwestycje są rozgrzebywane a stare spartaczone i niedokończone!!!”

Wzburzenie zdaje się być zasadne, jeśli zdamy sobie sprawę z tego, że realizowane inwestycje są finansowane z pieniędzy podatników. Z trudem patrzy się na absurdalne decyzje dotyczące kolejności wykonywania prac, które marnują czas, pieniądze oraz komfort życia mieszkańców.

Internauci zwracają również uwagę na problemy w innych częściach Zacisza [pisownia oryginalna]:

„[…] To samo jest przy Łodygowej. Rozkopane po całej dlugości, panów robotników jak na lekarstwo, porobili bezsensowne „tymczasowe” przejscia dla pieszych, na których o wypadek nie trudno, od kilku miesięcy nie moge do siebie normalnie wjechać, bo prace się przedłużyły (do końca maja ulica miała być odblokowana). Szlag mnie trafia jak na to wszystko patrze. A do tego dochodzą okropne korki i spacery po błocie i kałużach”.

Niektórzy mieszkańcy próbują interweniować [pisownia oryginalna]:

„[…] na początku inwestycji jak pisałam i wstawiałam zdjęcia, zaprosiłam radnego i miała być interwencja i co się okazało, że nasi radni w sumie to nic nie mogą. Sama pisałam do ZDM i dzwoniłam tam kilka razy i co? nikt nie pofatygował się, aby zobaczyć nasze problemy na żywo, bo po co? bo pani przesadza? jakaś pani z ZDM-u powiedziała mi, że chodzi tędy codziennie do pracy i nie widzi problemu, a ja się czepiam. Bardzo się cieszę, że Państwo też widzicie tą tragiczną inwestycję– gdzie obok mnie na 4 m szerokości ma być ulica dwukierunkowa i ścieżka rowerowa! i ja się czepiam ???? moc ma tylko telewizja, bo ja już wszystkie możliwości wykorzystałam–może Państwo macie inny pomysł na zakończenie tego koszmaru, pomijam brakujące płyty w chodniku i dziury po nich. Będzie głośno o tej ścieżce głośno jak ktoś sobie zrobi krzywdę, wtedy też znajdzie się wytłumaczenie, że trzeba patrzeć pod nogi. O tak dba się o nasze i naszych dzieci bezpieczeństwo…”

Rozgoryczeni mieszkańcy „przeskakują” rozgrzebane części osiedla: omijają hałdy piachu, poruszają się po chodnikach, w których brakuje płyt, ale nie przestają zastanawiać się, jak długo jeszcze trwać będzie to pozorne łatanie dziur za niebagatelne kwoty.

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

6 myśli na temat “Pozorne łatanie dziur za niebagatelne kwoty. Remonty na Zaciszu

 • 2 lipca 2018 o 12:51
  Permalink

  Te remonty sa prowadzone w nichlujny sposób i strasznie się ciągną…

  Odpowiedz
 • 2 lipca 2018 o 13:16
  Permalink

  na Targówku nawet zrobienie ścieżki rowerowej wydaje się być nie lada wyzwaniem 🙁

  Odpowiedz
 • 2 lipca 2018 o 13:26
  Permalink

  w roku wyborczym jest specjalna taryfa wśród oferentów. Wiadomo, że dzielnica chce się pokazać na wybory. Okres żniw dla wielu przedsiębiorców

  Odpowiedz
 • 3 lipca 2018 o 16:09
  Permalink

  Mamy za mało asfaltu w asfalcie… nasze drogi zaraz po wybudowaniu zaczynają się rozpadać 🙁

  Odpowiedz
 • 5 lipca 2018 o 13:28
  Permalink

  Na Targówku od dawna dominuje Bareja 😛

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.