Historyczne spotkania filmowe w Warszawie

Przez okres wakacyjny, na terenie dzielnicy Targówek, mieszkańcy stolicy będą mieli możliwość uczestniczenia w pokazach filmowych i spotkaniach związanych tematycznie z historią Warszawy. Wstęp na wszystkie atrakcje jest bezpłatny.

Cykl, na który zaprasza Fundacja Rozwoju Kinematografii oraz Urząd Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, składa się z czterech projekcji filmów pełnometrażowych poprzedzonych pokazami materiałów archiwalnych z życia stolicy, a także prelekcjami omawiającymi dany okres historyczny. Spotkania będą prowadzone przez licencjonowanych przewodników i varsavianistów – Łukasza Traczyka oraz Michała Nitychoruka.

„Wydarzenie jest świetną okazją do bliższego poznania naszego miasta i najbliższej okolicy” – dodaje Marcin Dumieński z Fundacji Rozwoju Kinematografii. Wszystkie wydarzenia w ramach projektu odbywają się w każdą sobotę od 7 do 28 lipca 2018 roku o godzinie 20:45 na placu przed Teatrem Rampa w warszawskiej dzielnicy Targówek.

Wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny. Wydarzenia zostało zrealizowane w ramach budżetu partycypacyjnego ze środków Zarządu Dzielnicy Targówek. Partnerem projektu jest Fundacja Rozwoju Kinematografii, która powstała w 2014 roku. Organizacja prowadzi działalność kulturalną w zakresie wspierania, rozwoju i promocji kinematografii i przemysłu filmowego na terenie całej Europy. Za sprawą współpracy z wieloma instytucjami kultury, urzędami, placówkami edukacyjnymi i partnerskimi organizacjami pozarządowymi Fundacja zrealizowała ponad 1000 wydarzeń filmowych na terenie Polski, docierając do ponad 3 000 000 odbiorców. Fundacja wspomaga rozwój różnych dziedzin sztuki filmowej, aktywną realizację kampanii na rzecz legalnego korzystania z zasobów audiowizualnych, a także pomaga w rozwoju twórców filmowych. W swoich projektach edukacyjnych łączy miłość do kina i chęć przekazania wiedzy, na temat wykorzystania filmu w różnych obszarach życia.

Repertuar i terminy pokazów

  • „Miasto 44” – 7.07 – godz. 20:45
  • „Giuseppe w Warszawie” – 14.07 – godz. 20:45
  • „Zezowate Szczęście” – 21.07 – godz. 20:45
  • „Rewers” – 28.07 – godz. 20:45

Filmowa Warszawa 724x1024 - Historyczne spotkania filmowe w Warszawie - Zezowate Szczęście, spotkanie filmowe, Rewers, Miasto 44, kino, historyczne spotkania filmowe, Giuseppe w Warszawie, Fundacja Rozwoju Kinematografii

Serdecznie zapraszamy.

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

3 myśli na temat “Historyczne spotkania filmowe w Warszawie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.