Przyjazny Targówek – ławki dla mam karmiących i huśtawki dla niepełnosprawnych dzieci

Komfort mam karmiących piersią oraz wygodę i bezpieczeństwo dzieci z niepełnosprawnościami postawiły sobie za cel radne: Joanna Mroczek, Katarzyna Górska-Manczenko oraz Iwona Wujastyk. Dzięki temu na Targówku już niedługo pojawią się ławki dla mam oraz huśtawki przystosowane specjalnie dla dzieci, które nie mogą korzystać z tradycyjnych urządzeń montowanych na większości placów zabaw.

Rozmowy radnych z mieszkańcami Targówka oraz pozytywne opinie o ławkach dla karmiących, które nieco wcześniej stanęły na Bielanach, a niedługo również pojawią się na Woli, zaowocowały pomysłem, by również w naszej dzielnicy wdrożyć ten projekt. Oprócz wprowadzenia rozwiązania rodem z Chorwacji, które niewątpliwie podnosi komfort karmienia w piersią w miejscach publicznych, na terenie naszej dzielnicy zrealizowany zostanie również inny, bardzo przyjazny mieszkańcom pomysł – huśtawki dla niepełnosprawnych. Będzie to ukłon w stronę dzieci, które do tej pory nie mogły w pełni korzystać z wypoczynku i zabawy na świeżym powietrzu.

W grudniu 2017 r. Rada m.st. Warszawy zabezpieczyła pierwsze środki na ten cel, a wczoraj tj. 10 lipca br. realizację oraz zwiększenie środków pozytywnie zaopiniowały Komisja Bezpieczeństwa, Zdrowia i Inicjatyw Lokalnych oraz Komisja Infrastruktury, Inwestycji i Ochrony Środowiska na Targówku. Ostatecznie Rada Dzielnicy podjęła decyzję o realizacji projektów jeszcze w tym roku.

Zgodnie z planami nowe urządzenia staną w czterech lokalizacjach: przy Domu Kultury Świt, w Parku Wiecha, na placu zabaw przy ulicy Tużyckiej oraz na terenie VIII Ogrodu Jordanowskiego przy ulicy Suwalskiej.

źr. UD Targówek

JK

 

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

2 myśli na temat “Przyjazny Targówek – ławki dla mam karmiących i huśtawki dla niepełnosprawnych dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.