Przyjazny Targówek – ławki dla mam karmiących i huśtawki dla niepełnosprawnych dzieci

Komfort mam karmiących piersią oraz wygodę i bezpieczeństwo dzieci z niepełnosprawnościami postawiły sobie za cel radne: Joanna Mroczek, Katarzyna Górska-Manczenko oraz Iwona Wujastyk. Dzięki temu na Targówku już niedługo pojawią się ławki dla mam oraz huśtawki przystosowane specjalnie dla dzieci, które nie mogą korzystać z tradycyjnych urządzeń montowanych na większości placów zabaw.

Rozmowy radnych z mieszkańcami Targówka oraz pozytywne opinie o ławkach dla karmiących, które nieco wcześniej stanęły na Bielanach, a niedługo również pojawią się na Woli, zaowocowały pomysłem, by również w naszej dzielnicy wdrożyć ten projekt. Oprócz wprowadzenia rozwiązania rodem z Chorwacji, które niewątpliwie podnosi komfort karmienia w piersią w miejscach publicznych, na terenie naszej dzielnicy zrealizowany zostanie również inny, bardzo przyjazny mieszkańcom pomysł – huśtawki dla niepełnosprawnych. Będzie to ukłon w stronę dzieci, które do tej pory nie mogły w pełni korzystać z wypoczynku i zabawy na świeżym powietrzu.

W grudniu 2017 r. Rada m.st. Warszawy zabezpieczyła pierwsze środki na ten cel, a wczoraj tj. 10 lipca br. realizację oraz zwiększenie środków pozytywnie zaopiniowały Komisja Bezpieczeństwa, Zdrowia i Inicjatyw Lokalnych oraz Komisja Infrastruktury, Inwestycji i Ochrony Środowiska na Targówku. Ostatecznie Rada Dzielnicy podjęła decyzję o realizacji projektów jeszcze w tym roku.

Zgodnie z planami nowe urządzenia staną w czterech lokalizacjach: przy Domu Kultury Świt, w Parku Wiecha, na placu zabaw przy ulicy Tużyckiej oraz na terenie VIII Ogrodu Jordanowskiego przy ulicy Suwalskiej.

źr. UD Targówek

JK

 

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

2 komentarzy o “Przyjazny Targówek – ławki dla mam karmiących i huśtawki dla niepełnosprawnych dzieci

  • 13 lipca 2018 at 13:21
    Permalink

    ciekawa koncepcja, tylko ile to będzie nas kosztować?

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.