Modernizacja Roku na Targówku? Przedszkole przy Kunieckiej. Weź udział w głosowaniu

Budynek przy ul. Kunieckiej 8 niszczał przez wiele lat. Ostatecznie trafił w ręce samorządowców, którzy przeznaczyli go na przedszkole. Po kompleksowym remoncie obiekt spełnia wszystkie wymagania nowoczesnej placówki oświatowej. Tę udaną przemianę doceniła Ogólnopolska Kapituła przyznająca tytuł Modernizacja Roku. Dzielnicę Targówek została wytypowana na kandydata do nagrody w kategorii szkolnictwo w ramach XXII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Modernizacja Roku 2017. Możecie przyczynić się do zdobycia tego zaszczytnego tytułu, oddając swój głos w plebiscycie. Poznajcie szczegóły.

Rozbudowa i modernizacja budynku przy Kunieckiej 8 robi naprawdę duże wrażenie. Początkowo znajdował się tam hotel robotniczy. Następnie teren został przejęty przez Polski Związek Głuchoniemych, jednak miejsce wciąż pozostawało niewłaściwie zagospodarowane, przez wiele lat budynek niszczał.

Sytuacja zmieniła się, gdy dzielnica pozyskała teren wraz z budynkiem i przeznaczyła go na pięciooddziałowe przedszkole. Obiekt przebudowano bez burzenia ścian i stropów, całość wykonano zgodnie ze standardami obowiązującymi nowoczesne placówki edukacyjne. Prace trwały 12 miesięcy.

Autorem projektu przedszkola jest Cezary Jaszczołt z Biura Projektowego QUARTUM, a realizatorem prac budowlano-remontowych jest firma Agroplast Sp. z o.o. Inwestycja kosztowała ponad 7.600.000 pln.

Powierzchnia obiektu po przebudowie zwiększyła się blisko trzykrotnie. Obecnie do placówki uczęszcza 150 dzieci. W przyszłości planowana jest dalsza rozbudowa obiektu o kolejne 150 miejsc dla najmłodszych.

Kompleksowa przebudowa została zauważona przez członków kapituły, którzy wytypowali Targówek na kandydata do nagrody w kategorii szkolnictwo w ramach XXII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Modernizacja Roku 2017. Jeśli Wy również uważacie, że warto promować dzielnicę, przyznając jej nagrodę, to koniecznie oddajcie swój głos w plebiscycie.

Serdecznie zapraszamy.

 

fot. http://www.modernizacjaroku.org.pl/plebiscyt/214-targowek_warszawa.html

JK

 

 

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

3 myśli na temat “Modernizacja Roku na Targówku? Przedszkole przy Kunieckiej. Weź udział w głosowaniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.