Rewitalizacja podwórka na Rembielińskiej wstrzymana?

Rewitalizacja podwórka na Rembielińskiej potrzebuje pomocy. Taki tytuł otrzymał list napisany do redakcji targowek.info. Napisał go pan Robert Goliński — jeden z pomysłodawców projektu.

Rozpoczęcie inwestycji

W listopadzie zeszłego roku rozpoczłeła się inwestycja pod nazwą rewitalizacja podwórka na Rembielińskiej.  Pisaliśmy o tym w jednym z naszych artykułów. Była ona owocem długich negocjacji i rozmów z ZGN na Targówku.

Rewitalizacja miała być przykładem udanej współpracy między mieszkańcami a Urzędem Dzielnicy Targówek. Jednak coś poszło nie tak.

 

Problemy z ukończeniem prac i niezadowolenie mieszkańców przy ulicy Rembielińskiej

Mieszkańcy początkowo cieszyli się z rozpocząecia prac na podwórku. Jednak po zakończeniu rozbiórki pojawiło się zdziwienie, że prace nagle stanęły w martwym punkcie. Po licznych zapytaniach do ZGN oraz interpelacji radnego Grzegorza Golca okazało się, że nie ma nawet pozwolenia na budowę. Do tego pojawiły się problemy ze znalezieniem wykonawcy.

Kolejną kwestią jest decyzja ZGN, która ogranicza całą inwestycję do wykonania miejsc parkingowych, drogi przeciwpożarowej, czterech latarni i odwodnienia. Tym samym zrezygnowano z chodników, alejek z nawieszchnią elastyczną, placy zabaw. Okrojono również zieleń, która miała być częścią projektu.

Zastrzeżenia mieszkańców wzbudzają też koszty usunięcia asfaltu i dotychczasowych elementów nawierzchni. Wyniosły one już około 500 tys. złotych. Osoby znające się na budownictwie twierdzą, że to wyjątkowo duże sumy jak za usunięcie asfaltu i starych chodników.

Kto odpowiada za wstrzymanie rewitalizacji podwórka na Rembielińskiej

Niestety na razie nie wiadomo kto personalnie odpowiada  za wstrzymanie rewitalizacji podwórka na Rembielińskiej. Jednak za tego typu inwestycje generalnie odpowiada burmistrz Sławomir Antonik oraz pani wiceburmistrz Małgorzata Kwiatkowska, która sprawuje nadzór nad Zakładem Gospodarowania Nieruchomościami.

 

Redakcja

 

 

Wideo z podwórka na Rembielińskiej

10 myśli na temat “Rewitalizacja podwórka na Rembielińskiej wstrzymana?

 • 15 lipca 2018 o 19:18
  Permalink

  Co jest z tym ratuszem? To już nawet rewitalizacji podwórka nie umieją zaplanować?

  Odpowiedz
 • 15 lipca 2018 o 19:32
  Permalink

  Jak zwykle rozwaliś łatwo tylko nie ma komu zrobić!!!

  Odpowiedz
 • 16 lipca 2018 o 11:15
  Permalink

  Rewitalizacja mogła by dojść do skutku, gdyż dzielnica dysponuje pieniędzmi na ten cel, jest projekt i pozwolenie na budowę. Niestety, problemem jest znalezienie wykonawcy, gdyż miasto nie przewidziało możliwości by odbierać prace etapami, i zapłaci wykonawcy jednorazowo, po bezusterkowym odbiorze prac, a że usterki są zawsze a termin odbioru jest tuż przed sezonem zimowym, więc poprawki byłyby najwcześniej wiosną, wykonawca do wiosny czekałby na wynagrodzenie. Nawet spore firmy, z którymi rozmawiałem nie mają 2,5mln zł na inwestycję, która przyniesie zysk najwcześniej za pół roku.

  ZGN patrzy jednak optymistycznie, ale to chyba tylko dlatego, że nikt z ZGN’u tutaj nie mieszka. Z resztą, według procedur jest wszystko ok. Szkoda, że w sytuacji tak trudnej ZGN nie potrafi ułatwić procedury pozwalając na odbiory częściowe: zrobione odwodnienie – płacimy transzę za odwodnienie, zrobione latarnie – płacimy za latarnie, itp.

  Nadal jednak narracja Urzędu Dzielnicy jest taka, że winni opóźnienia są mieszkańcy Rembielińskiej 15 i Bazyliańskiej 18.

  Odpowiedz
 • 16 lipca 2018 o 11:36
  Permalink

  Ostatnie lata funkcjonowania władz dzielnicy Targówek generują niesamowite problemy… 🙁

  Odpowiedz
 • 16 lipca 2018 o 15:10
  Permalink

  Przypadkiem Sławomir Antonik i Małgorzata Kwiatkowska są związani z SM Bródno…. to typowy styl wykonywania jakichkolwiek działań przez tą organizacje. Najpierw wszystko zdemolować a potem się zobaczy 🙁

  Odpowiedz
 • 16 lipca 2018 o 15:56
  Permalink

  Ciężar problemu nie tyle leży w zarządzie dzielnicy, ale w ZGN’ie i mechanizmie realizacji przezeń przedsięwzięć. Wygodnie i komfortowo realizowanych przez ZGN… jeśli już przychodzi do realizacji.

  Odpowiedz
 • 25 lipca 2018 o 17:35
  Permalink

  To skandal to co się dzieje na tym podwórku. Powinny polecieć za to jakieś „głowy”

  Odpowiedz
 • 26 lipca 2018 o 12:13
  Permalink

  Jako mieszkańiec bloku na Rembielińskiej nie jestem w stanie zrozumieć tego stanu rzeczy. Teraz całe lato dzieci i osoby starsze nie będą mogły przebywać na tym „polu”? I jeszcze to aroganckie podejście urzędników z ZGN…

  Odpowiedz
 • 7 sierpnia 2018 o 10:38
  Permalink

  Szkoda mieszkańców tam żyjących 🙁

  Odpowiedz
 • Pingback:Rewitalizacja Rembielińskiej zaskakuje. ZGN wytnie 20 zdrowych drzew? - Mieszkaniec Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.