Zmiany w organizacji ruchu na ul. Łodygowej

Od ubiegłego czwartku kierowcy poruszający się po Targówku nie mogą przejeżdżać dotychczasową jezdnią ul. Łodygowej. Droga została wyłączona z ruchu, a samochody przekierowano na nową jezdnię. Kierowcy mają do dyspozycji po jednym pasie ruchu w obu kierunkach.

Zmiany w organizacji ruchu są konieczne ze względu na przebudowę ulicy Łodygowej oraz budowę w tym obszarze kanalizacji. W związku z tym ruch w obydwu kierunkach na ul. Łodygowej na odcinku od ul. Radzymińskiej do ul. Wolińskiej został przełożony na nowo wybudowaną jezdnię północną.

Jeden pas do jazdy na wprost obowiązuje z ul. Młodzieńczej w kierunku Ząbek. To samo dotyczy ul. Łodygowej do skrzyżowania z ul. Radzymińską. Poruszający się nią mogą skręcić w lewo w kierunku Pragi, pojechać prosto w ul. Młodzieńczą lub skręcić w prawo w kierunku Marek.

Ponadto, jak czytamy na stronie Urzędu Miasta Warszawa:

„[…] Połączenie z ul. Łodygową odzyska ul. Pszczyńska po północnej stronie. Nie będzie można natomiast wyjechać na ul. Łodygową z ul. Pszczyńskiej po południowej stronie oraz z ulic: Przewoźników i Wschodniej. Przejezdne będzie skrzyżowanie z ulicami Wyspową i Potulicką. Do połowy lipca zamknięty będzie jeszcze wlot ul. Rzemieślników”.

Przebudowę Łodygowej oraz budowę kanalizacji koordynuje Zarząd Inwestycji Drogowych oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. W efekcie prac Łodygowa zyska dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, nowe chodniki oraz drogi dla rowerów i zieleń. Ulica zostanie odwodniona, a wykonawca przebuduje jej sieć energetyczną.

radzyminska 1 1024x724 - Zmiany w organizacji ruchu na ul. Łodygowej - Zmiany w organizacji ruchu, zacisze, targówek, remonty, Radzymińska, Pszczyńska, organizacja ruchu, modernizacja, kanalizacja

 

przewoznikow 2 1024x724 - Zmiany w organizacji ruchu na ul. Łodygowej - Zmiany w organizacji ruchu, zacisze, targówek, remonty, Radzymińska, Pszczyńska, organizacja ruchu, modernizacja, kanalizacja

 

wyspowa 3 1024x724 - Zmiany w organizacji ruchu na ul. Łodygowej - Zmiany w organizacji ruchu, zacisze, targówek, remonty, Radzymińska, Pszczyńska, organizacja ruchu, modernizacja, kanalizacja

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, inwestycje będą gotowe wraz z końcem 2018 r.

źr. infoulice.um.warszawa.pl

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

3 myśli na temat “Zmiany w organizacji ruchu na ul. Łodygowej

 • 16 lipca 2018 o 12:36
  Permalink

  Niezły bajzel jest teraz przy tej łodygowej

  Odpowiedz
 • 16 lipca 2018 o 12:48
  Permalink

  Doszły mnie informacje, że na samym końcu Łodygowa będzie zwężona…. czyli korki murowane. Co to za geniusz to wymyślił?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.