Zmiany w organizacji ruchu na ul. Łodygowej

Od ubiegłego czwartku kierowcy poruszający się po Targówku nie mogą przejeżdżać dotychczasową jezdnią ul. Łodygowej. Droga została wyłączona z ruchu, a samochody przekierowano na nową jezdnię. Kierowcy mają do dyspozycji po jednym pasie ruchu w obu kierunkach.

Zmiany w organizacji ruchu są konieczne ze względu na przebudowę ulicy Łodygowej oraz budowę w tym obszarze kanalizacji. W związku z tym ruch w obydwu kierunkach na ul. Łodygowej na odcinku od ul. Radzymińskiej do ul. Wolińskiej został przełożony na nowo wybudowaną jezdnię północną.

Jeden pas do jazdy na wprost obowiązuje z ul. Młodzieńczej w kierunku Ząbek. To samo dotyczy ul. Łodygowej do skrzyżowania z ul. Radzymińską. Poruszający się nią mogą skręcić w lewo w kierunku Pragi, pojechać prosto w ul. Młodzieńczą lub skręcić w prawo w kierunku Marek.

Ponadto, jak czytamy na stronie Urzędu Miasta Warszawa:

„[…] Połączenie z ul. Łodygową odzyska ul. Pszczyńska po północnej stronie. Nie będzie można natomiast wyjechać na ul. Łodygową z ul. Pszczyńskiej po południowej stronie oraz z ulic: Przewoźników i Wschodniej. Przejezdne będzie skrzyżowanie z ulicami Wyspową i Potulicką. Do połowy lipca zamknięty będzie jeszcze wlot ul. Rzemieślników”.

Przebudowę Łodygowej oraz budowę kanalizacji koordynuje Zarząd Inwestycji Drogowych oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. W efekcie prac Łodygowa zyska dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, nowe chodniki oraz drogi dla rowerów i zieleń. Ulica zostanie odwodniona, a wykonawca przebuduje jej sieć energetyczną.

radzyminska 1 1024x724 - Zmiany w organizacji ruchu na ul. Łodygowej - Zmiany w organizacji ruchu, zacisze, targówek, remonty, Radzymińska, Pszczyńska, organizacja ruchu, modernizacja, kanalizacja

 

przewoznikow 2 1024x724 - Zmiany w organizacji ruchu na ul. Łodygowej - Zmiany w organizacji ruchu, zacisze, targówek, remonty, Radzymińska, Pszczyńska, organizacja ruchu, modernizacja, kanalizacja

 

wyspowa 3 1024x724 - Zmiany w organizacji ruchu na ul. Łodygowej - Zmiany w organizacji ruchu, zacisze, targówek, remonty, Radzymińska, Pszczyńska, organizacja ruchu, modernizacja, kanalizacja

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, inwestycje będą gotowe wraz z końcem 2018 r.

źr. infoulice.um.warszawa.pl

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

3 myśli na temat “Zmiany w organizacji ruchu na ul. Łodygowej

 • 16 lipca 2018 o 12:36
  Permalink

  Niezły bajzel jest teraz przy tej łodygowej

  Odpowiedz
 • 16 lipca 2018 o 12:48
  Permalink

  Doszły mnie informacje, że na samym końcu Łodygowa będzie zwężona…. czyli korki murowane. Co to za geniusz to wymyślił?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.