Targówek walczy z przemocą w rodzinie. NIEBIESKIE WTORKI WOLNE OD PRZEMOCY

Inicjatywa dzielnicowych z Komisariatu Policji Warszawa Targówek i przedstawicieli Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie Dzielnicy Targówek jest godna pochwały. Projekt zatytułowany ,,Niebieskie wtorki wolne od przemocy” stawia sobie za cel pomoc osobom doznającym przemocy domowej. Poznajcie szczegóły.

Za nami pierwsze spotkanie pod hasłem „Niebieskie wtorki wolne od przemocy”. To właśnie w każdy wtorek wszyscy, którzy chcieliby zawalczyć o własne życie, godność, bezpieczeństwo i zdrowie fizyczne oraz psychiczne całej swojej rodziny, mogą podjąć aktywne działanie przeciwko doświadczanej przemocy. Wystarczy przyjść na spotkanie do Rewiru Dzielnicowych KP Targówek przy ul. Motyckiej 15 na specjalny dyżur i poznać dostępne narzędzia do walki z oprawcą.

W godzinach od 10.00-13.00 odbywać się będą dyżury dzielnicowego i przedstawiciela Zespołu Interdyscyplinarnego. Podczas spotkania osoby zainteresowane uzyskają informacje o możliwościach prawnych, dowiedzą się, czym jest Niebieska Karta i kiedy wszczyna się procedurę Niebieskiej Karty.

Na Targówku od wielu lat funkcjonuje Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. W jego skład wchodzą przedstawiciele różnych instytucji, placówek, służb i organizacji pozarządowych zajmujących się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie. Co z tego wynika? Zespół diagnozuje problem, podejmuje określone działania, inicjuje interwencje, rozpowszechnia informacje dot. przeciwdziałania przemocy, czyli stara się działać na rzecz wszystkich, którym przemoc zagraża.

Przypominamy za przedstawicielami KRP Targówek:

„Pamiętaj! Masz prawo bronić się przed osobą, która krzywdzi Ciebie i Twoją rodzinę”.

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

4 myśli na temat “Targówek walczy z przemocą w rodzinie. NIEBIESKIE WTORKI WOLNE OD PRZEMOCY

 • 18 lipca 2018 o 11:36
  Permalink

  Smutne to, że nadal mamy problem przemocy w rodzinie. Tylko jak to rozwiązać dyżurami?

  Odpowiedz
 • 18 lipca 2018 o 11:46
  Permalink

  Kwestie rodzinne to bardzo delikatne sprawy, nie ma co wchodzić do nich z butami.

  Odpowiedz
 • 18 lipca 2018 o 19:53
  Permalink

  Super pomysł. Od przyszłego tygodnia wdrażam to w mojej rodzinie. We wtorki nie będzie wpierdolu dla żonki i dzieciaka (na szczęście on najbardziej mnie denerwuje ale wywiozłem go do dziadków na wakacje).

  Odpowiedz
 • 19 lipca 2018 o 09:25
  Permalink

  Dobra akcja, bardzo potrzeba #stopprzemocy

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.