Komunikacja na Targówku w trakcie budowy metra oraz po jej zakończeniu

Przed mieszkańcami dzielnic, w których budowana jest druga linia metra, stoi wiele niewiadomych. Większość zapewne zastanawia się, jak zostanie zorganizowana miejska komunikacja, zarówno podczas budowy, jak i po jej zakończeniu. Czego możemy spodziewać się na Targówku?

W opracowaniu Biura Projektowo-Konsultingowego TransEko zatytułowanym „Analiza obecnej organizacji ruchu oraz opracowanie założeń do jej zmian, mających na celu zminimalizowanie utrudnień komunikacyjnych oraz ograniczenie negatywnego wpływu planowanych robót inwestycyjno-remontowych w Warszawie w latach 2018-2021 przy budowie drugiego etapu odcinka wschodnio-północnego (3 stacje) oraz budowie drugiego etapu odcinka zachodniego (5 stacji + stacja techniczno-postojowa) II linii metra na funkcjonowanie układu drogowego i transportowego w Warszawie”, które zostało stworzone na zamówienie Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów Urzędu m.st. Warszawy, pojawiły się jedynie propozycje zmian na czas budowy metra.

I tak, zdaniem autorów opracowania, za zmniejszenie uciążliwości komunikacyjnych dla mieszkańców Targówka odpowie m.in. skrócenie tras wielu autobusów oraz przekierowanie ich do stacji metra Trocka. Ponadto wiele linii w przedstawionych propozycjach ma zostać zlikwidowana.

Kierownik Działu ZTM Tomasz Kunert podkreśla, że opracowanie jest jedynie propozycją zmian, które być może wejdą w życie, ale, co ważne, nie przedstawia docelowej komunikacji dzielnicy.

Jak możemy przeczytać w oświadczeniu ZTM-u:

„[…] Zarząd Transportu Miejskiego rozpoczął już prace nad docelowym układem komunikacyjnym na Pradze-Północ i Targówku oraz Woli po oddaniu do użytku budowanych obecnie odcinków II linii metra. Przygotowane propozycje będą poddane szerokim konsultacjom społecznym i dopiero potem będą mogły być wprowadzone w życie”.

Jak łatwo założyć, nie obejdzie się bez chaosu komunikacyjnego, jednakże dzięki konsultacjom jest szansa, by zminimalizować dyskomfort mieszkańców, na co bardzo liczymy.

JK

 

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

6 myśli na temat “Komunikacja na Targówku w trakcie budowy metra oraz po jej zakończeniu

 • 23 lipca 2018 o 13:48
  Permalink

  Niech zorganizują konsultacje społeczne w tej sprawie

  Odpowiedz
 • 23 lipca 2018 o 14:35
  Permalink

  ehh jak oni nie umieją reformy śmieciowej zrobić, do tej pory pamiętam ten bałagan. To co dopiero wprowadzić zmiany przy komunikacji

  Odpowiedz
 • 23 lipca 2018 o 14:45
  Permalink

  Jak już będzie metro to wszędzie będzie blisko 🙂 Przynajmniej do centrum 😛

  Odpowiedz
 • 23 lipca 2018 o 14:57
  Permalink

  przed nami kolejny komunikacyjny armagedon, dobre to tylko że metro będzie

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.