Komunikacja na Targówku w trakcie budowy metra oraz po jej zakończeniu

Przed mieszkańcami dzielnic, w których budowana jest druga linia metra, stoi wiele niewiadomych. Większość zapewne zastanawia się, jak zostanie zorganizowana miejska komunikacja, zarówno podczas budowy, jak i po jej zakończeniu. Czego możemy spodziewać się na Targówku?

W opracowaniu Biura Projektowo-Konsultingowego TransEko zatytułowanym „Analiza obecnej organizacji ruchu oraz opracowanie założeń do jej zmian, mających na celu zminimalizowanie utrudnień komunikacyjnych oraz ograniczenie negatywnego wpływu planowanych robót inwestycyjno-remontowych w Warszawie w latach 2018-2021 przy budowie drugiego etapu odcinka wschodnio-północnego (3 stacje) oraz budowie drugiego etapu odcinka zachodniego (5 stacji + stacja techniczno-postojowa) II linii metra na funkcjonowanie układu drogowego i transportowego w Warszawie”, które zostało stworzone na zamówienie Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów Urzędu m.st. Warszawy, pojawiły się jedynie propozycje zmian na czas budowy metra.

I tak, zdaniem autorów opracowania, za zmniejszenie uciążliwości komunikacyjnych dla mieszkańców Targówka odpowie m.in. skrócenie tras wielu autobusów oraz przekierowanie ich do stacji metra Trocka. Ponadto wiele linii w przedstawionych propozycjach ma zostać zlikwidowana.

Kierownik Działu ZTM Tomasz Kunert podkreśla, że opracowanie jest jedynie propozycją zmian, które być może wejdą w życie, ale, co ważne, nie przedstawia docelowej komunikacji dzielnicy.

Jak możemy przeczytać w oświadczeniu ZTM-u:

„[…] Zarząd Transportu Miejskiego rozpoczął już prace nad docelowym układem komunikacyjnym na Pradze-Północ i Targówku oraz Woli po oddaniu do użytku budowanych obecnie odcinków II linii metra. Przygotowane propozycje będą poddane szerokim konsultacjom społecznym i dopiero potem będą mogły być wprowadzone w życie”.

Jak łatwo założyć, nie obejdzie się bez chaosu komunikacyjnego, jednakże dzięki konsultacjom jest szansa, by zminimalizować dyskomfort mieszkańców, na co bardzo liczymy.

JK

 

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

6 myśli na temat “Komunikacja na Targówku w trakcie budowy metra oraz po jej zakończeniu

 • 23 lipca 2018 o 13:48
  Permalink

  Niech zorganizują konsultacje społeczne w tej sprawie

  Odpowiedz
 • 23 lipca 2018 o 14:35
  Permalink

  ehh jak oni nie umieją reformy śmieciowej zrobić, do tej pory pamiętam ten bałagan. To co dopiero wprowadzić zmiany przy komunikacji

  Odpowiedz
 • 23 lipca 2018 o 14:45
  Permalink

  Jak już będzie metro to wszędzie będzie blisko 🙂 Przynajmniej do centrum 😛

  Odpowiedz
 • 23 lipca 2018 o 14:57
  Permalink

  przed nami kolejny komunikacyjny armagedon, dobre to tylko że metro będzie

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.