Chodzą po domach i niczego nie sprzedają. Ekoedukatorzy na Zaciszu

Trwa akcja informacyjno-edukacyjna na terenie Zacisza, która ma na celu dostarczenie mieszkańcom wiadomości na temat zanieczyszczenia środowiska oraz możliwych rozwiązań tego stanu rzeczy. Dziś podpowiemy Wam, na co zwrócić uwagę, przyjmując u siebie ekoedukatora.

Jeśli w sobotni poranek w progu Waszego domu stanie człowiek, który będzie chciał porozmawiać z Wami o stanie powietrza na Zaciszu i w innych częściach Warszawy oraz przedstawić Wam zalety wymiany starego pieca, to najprawdopodobniej będzie to ekoeduaktor.

Miasto Stołeczne Warszawa przystąpiło do realizacji działań informacyjno-edukacyjnych skierowanych do mieszkańców domów jednorodzinnych w obszarze ZACISZA. W okresie od 23.07-12.08, w godz. od 10.00-20.30 od poniedziałku do piątku oraz w godz. 11.00-18.00 w soboty i niedziele ekoedukatorzy będą odwiedzać mieszkańców, których domy nie są podłączone do sieci ciepłowniczej oraz gazowej.

Podczas spotkania będziecie mieli okazję m.in. dowiedzieć się, jak uzyskać dotację na wymianę starej instalacji grzewczej oraz, jak ubiegać się o dopłaty do kosztów ogrzewania po wymianie pieca.

Dla pewności, że spotkanie przebiega zgodnie z projektem informacyjno-edukacyjnym miasta i macie do czynienia z prawdziwym ekoedukatorem, przygotowaliśmy dla Was zbiór informacji:

 1. Ekoedukatorzy są pracownikami firmy ATMOTERM i musza być wyposażeni w identyfikatory zgodne z poniższym wzorem: plakietka edukator zacisze - Chodzą po domach i niczego nie sprzedają. Ekoedukatorzy na Zaciszu - zacisze, wiedza, stare piece, projekt edukacyjno-informacyjny, instalacja grzewcza, ekoedukator, ekodotacje, edukacja informacja, dofinansowanie, ankieta
 2. Autentyczność identyfikatorów możemy sprawdzić:
 • w firmie Atmoterm SA, realizującej powyższe działania na zlecenie m.st. Warszawy, pod nr. tel. 696 738 246 lub 604 939 413,
 • w Miejskim Centrum Kontaktu pod nr tel. 19 115
 1. Ekoedukatorzy dostarczają informacji o:
 • zanieczyszczeniach powietrza
 • źródłach zanieczyszczeń
 • przepisach dotyczących dopuszczonych do stosowania paliw i źródeł ogrzewania
 • ekodotacjach
 • dopłatach do kosztów ogrzewania po wymianie pieca
 1. Ekoedukatorzy przeprowadzą ankietę dotyczącą sposobu ogrzewania, poproszą o informacje dotyczące mocy i wieku urządzeń grzewczych, z których korzystacie oraz plany dotyczące wymiany instalacji 
 2. Ekoedukatorzy nie będą sprawdzać instalacji grzewczych, nie będą również w żaden inny sposób kontrolować ich – zgodnie z zapowiedzią urzędników spotkanie ma charakter informacyjno-edukacyjny.

Jeśli zatem zdecydujecie się na przyjęcie w Waszych domach ekoedukatorów, zwróćcie uwagę na powyższe punkty, a następnie pytajcie, poszerzajcie swoją wiedzę, czyli włączcie się w poprawę jakości naszego powietrza. Taki bowiem cel nadrzędny przyświeca całej kampanii informacyjno-edukacyjnej na Zaciszu.

JK

 

 

 

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

2 myśli na temat “Chodzą po domach i niczego nie sprzedają. Ekoedukatorzy na Zaciszu

 • 1 sierpnia 2018 o 16:20
  Permalink

  Może niech zaczną od obniżenia cen gazu, obecnie mamy najdroższy w Europie!!!

  Odpowiedz
 • 6 października 2018 o 23:12
  Permalink

  czy są już wyniki tych ankiet edukatorów, czy tylko wydali pieniądze i dalej nic nie wiemy.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.