Ulica Ossowskiego gotowa!

Zapomnijcie o dotychczasowym placu budowy, który znajdował się w miejscu ulicy Ossowskiego. W środę, 1 sierpnia, zmodernizowana droga z odbudowaną infrastrukturą została udostępniona mieszkańcom.

Ulica Ossowskiego jest pierwszą drogą otwartą po rozbudowie II linii metra. Niedaleko niej zobaczycie klatki schodowe i szyby windy przyszłej stacji podziemnej kolei.

– Mówiłam już nie raz „Metro zmienia Warszawę”. Tak właśnie dzieje się na Targówku. Już wkrótce mieszkańcy będą mogli skorzystać z podziemnej kolei, ale nie mniej ważne jest to co dzieje się na powierzchni. Dopięliśmy swego, wykorzystaliśmy szansę, którą dała nam rozbudowa metra i zgodnie z zapowiedziami dziś oddajemy do użytku pierwszą przebudowaną ulicę na Targówku – zapowiada Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy, która wczoraj oglądała efekty przebudowy.

Ossowskiego odbudowana została zgodnie z projektami przebudowy tzw. obwodnicy Targówka. Opracowany przez Zarząd Dróg Miejskich plan zakładał nowe chodniki, asfaltową drogę rowerową oraz zatoki autobusowe. Kierowcy nadal mają do dyspozycji po jednym pasie ruchu w każdym kierunku, jezdnia została jednak nieco zwężona ze względu na podłużną wyspę dzielącą dwa pasy oraz zatoki. Udogodnieniem dla pieszych są dwa przejścia z azylami.

Ponieważ plac budowy metra pozostanie po obydwu stronach ulicy, po jej północnej stronie zamknięty będzie chodnik, a po obydwu stronach będą funkcjonowały wjazdy na plac budowy.

3 1024x680 - Ulica Ossowskiego gotowa! - ul. Ossowskiego, Metro Warszawskie, II linia metra

4 1024x680 - Ulica Ossowskiego gotowa! - ul. Ossowskiego, Metro Warszawskie, II linia metra

5 1024x680 - Ulica Ossowskiego gotowa! - ul. Ossowskiego, Metro Warszawskie, II linia metra

6 1024x680 - Ulica Ossowskiego gotowa! - ul. Ossowskiego, Metro Warszawskie, II linia metra

Druga w kolejce do odbudowy czeka ul. Trocka, której otwarcie planowane jest na jesień.

źr. UM Warszawa

fot. Adam Rymski

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

3 myśli na temat “Ulica Ossowskiego gotowa!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.