#100iMyPodBlokiem – Patryk Jaki bliżej ludzi

Dziś, 3 sierpnia br., na podwórku w okolicach ulicy Krasnobrodzkiej na Bródnie odbyła się konferencja prasowa z udziałem Ministra Patryka Jakiego (PiS). #100iMyPodBlokiem to nowy pomysł sztabu Partyka Jakiego na kolejne dni walki o urząd prezydenta Warszawy.

W ciągu kilku najbliższych tygodni Patryk Jaki odwiedzi sto osiedli na terenie całej Warszawy. Kandydat chce pokazać, jak bardzo dynamicznie można prowadzić kampanie, a także przyjrzeć się z bliska sprawom dzielnicowych osiedli – podwórka, parki, place zabaw, boiska – czego brakuje, co wymaga rewitalizacji, co można odłożyć na później, a czym trzeba się zająć w pierwszej kolejności. Bez takiej wiedzy nie można być dobrym prezydentem – twierdzi Jaki.

jaki 1 1 - #100iMyPodBlokiem – Patryk Jaki bliżej ludzi - wasik, Warszawa, radny, prezydent, Patryk Jaki, kandydat2018, kandydat, jaki2018, jaki, cezarywasik

Nie przez przypadek Patryk Jaki wybrał właśnie osiedle Bródno jako miejsce, w którym zainaugurował akcję #100iMyPodBlokiem. To właśnie mieszkańcy tego osiedla i tej dzielnicy przyjęli wiceministra z ogromnym entuzjazmem podczas spotkania, które odbyło się miesiąc temu obok Urzędu Dzielnicy Targówek. Tym z Państwa, którzy nie byli obecni na tym spotkaniu uświadamiamy, że sala urzędu okazała się za mała na pomieszczenie wszystkich chętnych na spotkanie z ministrem. Warto także podkreślić, że w sztabie wyborczym Patryka Jakiego na co dzień pracuje jeden z radnych Targówka – Cezary Wąsik, któremu znane są osiedlowe bolączki mieszkańców: rewitalizacja podwórek – @rembielinska, zabudowa Parku Bródnowskiego – @zachowajmyparkbrodnowski czy problem natury walącego się muru okalającego boisko szkolne:

W najbliższych dniach Patryk Jaki po raz kolejny zagości w naszej dzielnicy. Które osiedle odwiedzi jako pierwsze, tego jeszcze nie wiemy. Warto jednak przygotować się na spotkanie z człowiekiem, który najprawdopodobniej będzie decydował o komforcie naszego życia, na naszych osiedlach.

autor: Bernard Jankowski

video: Info Targówek – YouTube  

Bernard Jankowski

Redaktor Naczelny Mieszkańca Targówka

16 myśli na temat “#100iMyPodBlokiem – Patryk Jaki bliżej ludzi

 • 3 sierpnia 2018 o 12:02
  Permalink

  Ciekawe co tym razem obiecał kandydat Jaki, bo poprzednio obiecał, że „Zabierze Warszawę deweloperom i odda zwykłym Warszawiakom” …

  A tymczasem Prezydent (PIS) podpisał właśnie opracowaną i przegłosowaną przez PIS ustawę dającą nadzwyczajne przywileje deweloperom (tzw. Lex Deweloper). Teraz deweloperom będzie jeszcze łatwiej budować nawet na terenach dotychczas nie przeznaczonych pod budownictwo.

  Po co więc były te głodne kawałki o odbieraniu Warszawy deweloperom i oddawaniu Warszawiakom panie Jaki? Prawo przyjęte przez pana partię idzie w zupełnie innym, bardzo niebezpiecznym kierunku. Niedługo będzie trzeba bronić każdego metra osiedlowego trawnika, żeby nie powstał tam blok lub biurowiec.

  Tak więc obiecać można wszystko, zwłaszcza w kampanii. Pytanie tylko czy ktoś się na to jeszcze nabiera…

  Odpowiedz
 • 3 sierpnia 2018 o 12:27
  Permalink

  To zapraszam Pana Patryka na Rembielińską, chciałbym, żeby przedstawił pomysł, jak przywrócić mieszkańcom podwórko, które miało być wzorcowe

  Odpowiedz
 • 3 sierpnia 2018 o 15:20
  Permalink

  Niezłe – kandydat na prezydenta z „wielkim szacunkiem” pisze oficjalnie naszych siedliskach BLOKOWISKA. Ciekawe czy jak ruszy dalej w teren w bardziej zdegradowane obszary, to zacznie też używać terminu 100 SLUMSÓW i MELIN.

  Odpowiedz
 • 3 sierpnia 2018 o 18:32
  Permalink

  Widać że spotyka się z mieszkańcami, to na pewno na plus. Tylko czy można mu zaufać?

  Odpowiedz
 • 3 sierpnia 2018 o 18:38
  Permalink

  Oby tak dalej panie Patryku… Będzie Pan dobrym prezydentem

  Odpowiedz
 • 3 sierpnia 2018 o 18:50
  Permalink

  Dziś pan Jaki obieca że jak tylko wygra, nie będzie kolejek w szpitalach, że każdy będzie miał swoje miejsce parkingowe pod blokiem, że prąd będzie tańszy (mimo, że Działania PIS prowadzą do tego, że będzie najdroższy w Europie), że nie będzie smogu ale, jednocześnie że zgodnie z przyzwyczajeniami będzie można palić węglem i śmieciami czy wreszcie, że park bródnowski obejmie swym zasięgiem całą dzielnicę a trawa na targówku będzie zielona także zimą. Wszystko obieca, bo to kampania wyborcza, a kto go sprawdzi ile z tych obiecanych rzeczy mieści się w kompetencjach prezydenta miasta? Niestety niewiele osób… A sprawdzić warto – bo naprawdę nie jest ich tak wiele 🙂

  Odpowiedz
 • 3 sierpnia 2018 o 18:57
  Permalink

  @Piotr chyba nie masz do czego się juz przyczepić. Takie budownictwo potocznie nazywa się blokowiskami. Nie jest to pejoratywne określenie. Mniej wrogości więcej pozytywnego myślenia 😉

  Odpowiedz
 • 3 sierpnia 2018 o 19:28
  Permalink

  Potrzebne są nam głebokie zmiany w Ratuszu. Tak aby mafia reprywatyzacyjna została odciąta od wpływania na decyzje Ratusza. Koniec krzywdzenia niewinnych ludzi

  Odpowiedz
 • 3 sierpnia 2018 o 22:58
  Permalink

  @Wika – brawo – tylko to oznacza że minister Jaki też musi być skreślony jako kandydat, bo afera reprywatyzacyjna ma długą historię i uwikłany w nią jest również ratusz za czasów gdy prezydentem Warszawy był Kaczyński. Teraz to wszystko wypłynęło i jedna strona (PiS) próbuje się po prostu wybielić kosztem drugiej.

  Przykłady można mnożyć, choć chyba najwyraźniej to widać na przykładzie tego co się dzieje ze spółką Srebrna (kierowaną o dziwo przez kierowców i sekretarkę Kaczyńskiego) https://m.bankier.pl/forum/post/27334219 czy też z historią dzikiej reprywatyzacji z udziałem PIS na Marymonckiej http://natemat.pl/243887,jan-spiewak-ujawnia-co-kryje-jaki-chodzi-o-reprywatyzacje-w-warszawie.

  Jak ktoś celowo chce być ślepy to oczywiście tego nie widzi. Tylko niech nie obudzi się za chwilę z ręką w nocniku, bo PIS działa systemowo Iza parę lat na powierzchnię wypłynie afera deweloperska wygenerowana przez pisowską zmianę przepisów i niespotykane whostorii uprzywilejowanie deweloperów.

  Tylko kandydaci niezależni od partii są szansą na zmiany.

  Odpowiedz
 • 3 sierpnia 2018 o 23:14
  Permalink

  Patryk Jaki to dobry kandydat. Podoba mi się że jest taki dostepny dla zwykłych ludzi. Jednak Pan Rafał jako europoseł oderwał się od problemów mieszkańców. Dlatego też jego spotkania są reżyserowane i przychodzą na nie w większości partyjni działacze ;( Słabo to wygląda… Oby Warszawiacy dokonali dobrego wyboru

  Odpowiedz
 • 4 sierpnia 2018 o 00:50
  Permalink

  No na tym spotkaniu Jakiego aż roiło się od mieszkańców… było ich trzech w każdym z nich ta sama krew, radny, sztabowiec, piarowiec i kamerzysta (nie licząc dzieci ma rowerach).

  Słabo to wygląda, kiedy polityk szczebla centralnego (bo to nie lokalny warszawski działacz), bez podstawowej wiedzy o Warszawie (nazywa Targówek miastem) stojąc na tle zmodernizowanego bloku, równego chodnika i zieleni, mówi jak jest źle… w sądownictwie.

  To nie ma nic wspólnego z miastem i lokalną społecznością. To bardziej przypomina gospodarskie wizyty Kim Dzong Una ;( Słabo, słabiutko panie Jaki.

  Tak więc rzucam rękawicę. Na rozgrzewkę trzy tematy do wyjaśnienia:

  1) Jak pan wyjaśni uwikłanie członków PIS w reprywatyzację kamienicy przy Marymonckiej i jakie działania w tej sprawie podjęła kierowana przez pana komisja.

  2) Jakie przywileje uzyskują deweloperzy w ramach przyjętej przez pana partię ustawy deweloperskiej i po co. Jak ta ustawa się ma do głoszonego przez pana odbierania miasta deweloperom.

  3) Jak wyjaśni pan sytuację spółki srebrna. Czy prawa spadkobierców do gruntów zostały rzetelnie zbadane? Czy takie gabaryty planowanej zabudowy dą zgodne z planem zagospodarowania?

  Podczas klejnych spotkań będzie więcej pytań – także face to face, bo tak się składa, że też mam urlop. No bo chyba pan ma urlop od pracy ministerialnej – prawda?

  Odpowiedz
 • 5 sierpnia 2018 o 10:44
  Permalink

  Obejrzałem wystąpienie pana kandydata i… jestem szczerze rozczarowany. Większa część wypowiedzi dotyczy spraw ustroju państwa a nie spraw lokalnych a sprawy lokalne o których mówi sprowadzają się do dwóch rzeczy 1) Odebrać miasto deweloperom (hasło stoi w CAŁKOWITEJ SPRZECZNOŚCI do polityki rządu, który nową, wspomnianą wyżej ustawą jeszcze bardziej oddaje miasto deweloperom i 2) Załatwiać lokalne problemy mieszkańców (hasło pokazuje całkowity brak zrozumienia ustroju Warszawy i roli prezydenta oraz burmistrzów dzielnic i rad dzielnic). Mam wrażenie, że tak na prawdę PIS postawi Jakiemu jeden cel – przejąć Warszawę, żeby rząd mógł bezkarnie przejmować ulice i zmieniać ich nazwy, zajmować płace i budować kolejne pomniki, czy dbać o interesy partyjnych spółeczek w mieście. Mieszkańcy nikogo tak na prawdę tu ni.e obchodzą. Wystarczy poczytać medialne doniesienia o przykładzie Opola, gdzie (jak piszą) w imię partyjnych interesów z mieszkańcami nikt się nie liczył a gmina z pierwszej dziesiątki najbogatszych gmin w Polsce spadła nagle na 1500 miejsce w rankingu.

  Odpowiedz
 • 5 sierpnia 2018 o 16:44
  Permalink

  Wydaje mi się że w tym kontekście i po tej stronie Wisły, zacytowanie byłego Prezydenta Warszawy nie powinno zostać ocenzurowane. Tak więc SPIEPR…DZIADU!

  Odpowiedz
 • 6 sierpnia 2018 o 19:20
  Permalink

  Wygląda na to, że pan Jaki zostanie kolejnym prezydentem. Pan Trzaskowski niestety zbyt oderwany od rzeczywistości jest. Za dużo spędził czasu w Europarlamencie, te marmury i drogie wina powodują niesamowite odloty 😛

  Odpowiedz
 • 6 sierpnia 2018 o 23:46
  Permalink

  Jakiemu do odlotu wystarczy stanie pod blokiem i … catering sejmowy. Na szczęście nie trzeba być europosłem, żeby się wykwintnie żywić. Marszałek Kuchciński tylko w tym roku zamówił do restauracji sejmowych 220 kg krewetek, 50 kg innych owoców morza i 25 kg małży. Łącznie na produkty spożywcze planuje wydać bagatela 1,7 mln złotych 🙂 Oczywiście na koniec (pod naciskiem medialnym) częściowo się z tego wycofał, ale i tak parlamentarzyści, członkowie rządu i goście, będą sobie mogli w sejmowych knajpkach poużywać.

  Na szczęście najnowsze sądaże pokazują, że im więcej Jaki stoi pod blokiem i im więcej się wypowiada o Warszawie, tym bardziej jego szanse topnieją. Wreszcie szanse ma więc kandydat niezależny a ni partyjny wykonawca rozkazów z centrali!

  I to naprawdę napawa optymizmem 🙂

  Brawo Warszawiacy!

  Odpowiedz
 • 18 sierpnia 2018 o 23:08
  Permalink

  Nie ufam tej paryjnej marionetce. Ma ludzi w poważaniu i kieruje się tylko interesem partyjnym. Jego program to tylko puste słowa, na które nikczemnie próbuje złowić ludzi którzy czują się pokrzywdzeni przez los… On za chwilę nawet nie będzie wiedział gdzie jest Targówek.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.