Sprawa przystanku Julianowska wciąż nierozwiązana

Redaktor naczelny Bernard Jankowski wraz z społeczniczką Anną Sęk wybrali się na miejsce, w którym mieścił się usunięty przystanek Julianowska.  W krótkim materiale ukazują obecną sytuację.

Pomimo zebrania dwóch tysięcy podpisów przez mieszkańców przystanek nadal nie został przywrócony na swoje pierwotne miejsce. Przypomnijmy, że likwidacja przystanku była spowodowana skróceniem trasy tramwaju o 3 minuty. Pisaliśmy o tym w jednym z naszych wcześniejszych materiałów.

Dużo dalej został wybudowany nowy przystanek za 1 500 000 złotych. Jest on zdala od ważnych i często umieszczanych miejsc. Chodzi tu o przychodnie, Centrum Osteoporozy oraz pobliski bazarek. Chcą tam dotrzeć głównie osoby starsze lub mające problemy z przemieszczaniem się. Dlatego też takie miejsce przesiadkowe jest dla mieszkańców niezwykle ważne.

Dzięki szybkiej interwencji mieszkańców i mediów udało się wywalczyć przystanek tymczasowy. Nie załatwia on w pełni problemu. Jest nieco bliżej od nowo powstałego przystanku, jednak nadal są to znaczące odległości dla osób, które mają problemy z chodzeniem. Lokalna społeczność cały czas działa na rzecz przywrócenia pierwotnej lokalizacji przystanku.

Szczegóły sprawy w materiale wideo o przystanku Julianowska

 

8 thoughts on “Sprawa przystanku Julianowska wciąż nierozwiązana

 • 5 sierpnia 2018 at 17:54
  Permalink

  Po co go likwidowali? Czy tam ktoś mysli w tym ratuszu/tramwajach?

  Reply
 • 5 sierpnia 2018 at 19:00
  Permalink

  Jeszcze nie przenieśli tego przystanku??? Niesamowite, to co powinno być załatwione w tydzień, dwa w naszje dzielnicy ciągnie się latami. Jacyś wyjątkowo ułomni ludzie się tym zajmują

  Reply
 • 5 sierpnia 2018 at 23:07
  Permalink

  Jak zwykle winnych nie ma 🙁 nikt nie ponosi za nic odpowiedzialność, w tym jest największy problem

  Reply
 • 6 sierpnia 2018 at 08:51
  Permalink

  Praca radnych… ha ha ha ha ha ha ha ha padłem….

  Reply
 • 6 sierpnia 2018 at 19:16
  Permalink

  @Major Coś w tym jest. Niestety jest wielu radnych widmo, przez 4 lata ich nie widać. Następnie wybudzają się ze snu zimowego i wszędzie ich pełno. Sprawy przystanku tramwajowego niestety żaden radny nie załatwił !!!

  Reply
 • 7 sierpnia 2018 at 12:32
  Permalink

  ten przystanek to taki symbol ile zwykli mieszkańcy mają do powiedzenia w dzielnicy… Czyli nic

  Reply
 • 7 sierpnia 2018 at 13:07
  Permalink

  Tyle czasu już mineło od pierwszej wizyty w Ratuszu w sprawie Julianowskiej. Została podjęta jednogłośnie uchwała o przywróceniu przystanku. Ja sie pytam gdzie są efekty???

  Reply
 • 7 sierpnia 2018 at 22:44
  Permalink

  Wybory idą trzeba będzie podziękować obecnym radnym, że tak dbają o potrzeby mieszkańców…

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *