Generał Ścibor-Rylski. CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI!

General Ścibor-Rylski walczył o wolność naszej Warszawy. Sąsiedzi z Targówka, Bródna i Zacisza zrzucają się na wspólny wieniec. „Oddajmy mu wspólnie hołd w ostatniej drodze!” –  można przeczytać na facebookowej grupie TeBeZeT.

Na pomysł zakupu wieńca wpadł pan Piotr, sąsiad z Bródna. W ciągu niecałych 24 godzin do wspólnego projektu zgłosiło się ponad 70 osób deklarujących wpłatę symbolicznej kwoty – 10 złotych. Jeśli większość z mieszkańców dołoży zadeklarowaną cegiełkę, uda się stworzyć piękny wieniec od sąsiadów z dzielnicy Targówek – czytamy na grupie.

Akcja została zainicjowana na grupie TeBeZet, do której z różnych względów nie wszyscy mieszkańcy naszej dzielnicy mają dostęp. W związku z powyższym z inicjatywy Mariana Kiełbasy, sąsiada z Targówka Mieszkaniowego, akcja zbiórki na wieniec dla generała został rozszerzona  i skierowana do wszystkich mieszkańców naszej dzielnicy. Efektem tego jest ten, krótki artykuł, w którym zachęcamy do przyłączenia się do tej szczytnej akcji.

Tych, którzy martwią się, że może wpłynąć zbyt duża kwota, przekraczająca wartość wieńca, uspokajamy. Nadwyżka z zebranych środków zostanie w całości przekazana na renowację grobu rodzinnego śp. Generała Zbigniewa Ścibor-Rylskiego.

Wszyscy, którzy chcieliby przekazać cegiełkę, proszeni są o wpłatę na konto zakładu, który przygotuje wieniec:

60 1940 1076 6121 1281 0000 0000 – Aneta Syta.

Wpłat można dokonać do środy 08.08.2018 do północy.

Zgodnie z prośbą administratora grupy TeBeZet, radnego Krzysztofa Miszewskiego informujemy, że osoby, które dokonają przelewu, proszone są o potwierdzenie tej czynności w prywatnej  wiadomości (Facebook) u pana radnego.

Pogrzeb śp. Gen. Zbigniewa Ścibor-Rylskiego odbędzie się w piątek 10 sierpnia o godz. 13:00. Zgodnie z wolą generała msza święta odprawiona zostanie w kościele św. Karola Boromeusza na Starych Powązkach w Warszawie. Po nabożeństwie odprowadzimy generała do grobu rodzinnego.

 

Nota biograficzna :

Zbigniew Dionizy Ścibor-Rylski herbu Ostoja, pseudonim „Motyl”, „Stanisław” (ur. 10 marca 1917 w Browkach, zm. 3 sierpnia 2018 w Warszawie[1][2]) – polski lotnik, oficer Armii Krajowej, generał brygady WP. W latach 2004–2014 sekretarz Kapituły Orderu Wojennego Virtuti Militari. Współzałożyciel i w latach 1989–2018 prezes Zarządu Głównego Związku Powstańców Warszawskich.

Redakcja

nota biograficzna – źr. Wikipedia

zdj. źr. Wikipedia

Bernard Jankowski

Redaktor Naczelny Mieszkańca Targówka

5 myśli na temat “Generał Ścibor-Rylski. CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.