Rewitalizacja Pekinu bez placu zabaw, ławek i koszy na śmieci. Co ostatecznie powstanie na podwórku przy Rembielińskiej?

Pekin poszedł w ruch. Wczoraj rano na podwórku przy Rembielińskiej pojawiły się pierwsze maszyny. Wykonawca wszedł na teren wcześniej, zgodnie z planami prace przy rewitalizacji podwórka miały rozpocząć się 10 sierpnia. Jak zmieni się przyblokowa rzeczywistość mieszkańców?

Od 7 sierpnia przy ul. Krakusa nie możemy parkować. Zakaz obejmuje również zatoki. Wszystko za sprawą rozpoczętej przebudowy podwórka przy Rembielińskiej. Wielkie plany związane ze stworzeniem mieszkańcom, tym dużym i małym, oczekiwanej oazy wytchnienia i przestrzeni do zabawy w bezpiecznych, estetycznych warunkach musimy na razie odłożyć na bliżej nieokreśloną przyszłość.

O rewitalizacji podwórka przy Pekinie mogliście przeczytać u nas niejednokrotnie. Pisaliśmy między innymi o pierwszych szpadlach wbitych w ziemię, o wstrzymaniu rewitalizacji, o akcjach mieszkańców walczących o doprowadzenie przebudowy do końca.

Początkowo rewitalizacja obejmowała:

– stworzenie placów zabaw z siłowniami plenerowymi

– zaaranżowanie przestrzeni dla mieszkańców

– doposażenie terenu w ławki, kosze śmietnikowe oraz inne elementy małej architektury

– budowę alejek i chodników z elastycznej nawierzchni

– nasadzenia nowych roślin.

Jak widać zakres prac jest duży, jednak nie niemożliwy. Mimo wszystko w efekcie działań Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Targówek oraz w związku z niemożnością znalezienia firmy, która podjęłaby się tak dużego zadania, na podwórku przy Rembielińskiej wybrany obecnie wykonawca:

– rozbierze istniejące ciągi pieszo-jezdne

– wykona nowe ciągi piesze oraz parkingi-kostka betonowa

– wykona nowe nawierzchnie parkingowe-ekokratka

– wytnie oraz przesadzi wskazane przez ZGN drzewa i krzewy

– wykona instalację nowego oświetlenia

– zmodernizuje instalację kanalizacyjną.

Jak możemy przeczytać w piśmie opublikowanym przez inicjatora rewitalizacji podwórka Roberta Golińskiego: „[…] ZGN Targówek zadeklarował wystąpienie do m.st. Warszawy o przyznanie środków na pozostałe prace związane z rewitalizacją. Czy i kiedy środki takie zostaną przyznane, nie jest wiadomo”.

IMG 20180808 081142 - Rewitalizacja Pekinu bez placu zabaw, ławek i koszy na śmieci. Co ostatecznie powstanie na podwórku przy Rembielińskiej? - ZGN, Robert Goliński, rewitalizacja, rembielińska, podwórko, Pekin

IMG 20180808 080707 512x1024 - Rewitalizacja Pekinu bez placu zabaw, ławek i koszy na śmieci. Co ostatecznie powstanie na podwórku przy Rembielińskiej? - ZGN, Robert Goliński, rewitalizacja, rembielińska, podwórko, Pekin

Jeśli chcecie być na bieżąco z wydarzeniami na rewitalizowanym podwórku, śledźcie facebookowy profil  https://www.facebook.com/rembielinska/.

JK

 

 

 

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

4 myśli na temat “Rewitalizacja Pekinu bez placu zabaw, ławek i koszy na śmieci. Co ostatecznie powstanie na podwórku przy Rembielińskiej?

 • 9 sierpnia 2018 o 10:32
  Permalink

  Dobrze że coś sie ruszyło… w temacie

  Odpowiedz
 • 9 sierpnia 2018 o 11:27
  Permalink

  Pozytywna wiadomość. Oby więcej modernizacji zdegradowanej przestrzeni i oby nigdy więcej takich problemów.

  Odpowiedz
 • 9 sierpnia 2018 o 11:46
  Permalink

  „ZGN Targówek zadeklarował wystąpienie do m.st. Warszawy o przyznanie środków na pozostałe prace związane z rewitalizacją. Czy i kiedy środki takie zostaną przyznane, nie jest wiadomo” To ZGN nie umie zrobić prawidłowej wyceny inwestycji? Czy za każdym razem trzeba zrobić medialny szum żeby coś zostało zrobione dobrze? Przykre to

  Odpowiedz
 • 13 sierpnia 2018 o 17:50
  Permalink

  Zamist zrobić coś tak jak zostało obiecane to teaz będzie taka prowizorka na szybko bo wybory już blisko…

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.