Bartnicza po remoncie. Łatwiejsze parkowanie i zwiększenie bezpieczeństwa

Powoli dobiegają końca prace remontowe na Bartniczej. Drogowcy zadbali o komfort parkowania oraz bezpieczeństwo m.in. dzięki odsunięciu miejsc do parkowania od przejść dla pieszych.

ZDM pochwaliło się, że wychodzi na ostatnią prostą w związku z uporządkowaniem parkowania, zabezpieczeniem skrzyżowań przed nielegalnym postojem oraz nowym chodnikiem na Bartniczej. Najbardziej widoczną zmianą jest wyznaczenie miejsc postojowych na jezdni, po południowej stronie. Drogowcy wykonali poziome oznakowanie, korygujące przebieg pasów ruchu. Powstanie ponad 40 miejsc do parkowania. W celu ułatwienia dojścia do zaparkowanych aut dobudowano chodnik. Zieleń wzdłuż niego zostanie zabezpieczona słupkami.

Wszystkie prace mają na celu poprawę widoczności w rejonie „zebr”, zmniejszenie prędkości przejeżdżających pojazdów oraz zapobieganie nielegalnemu parkowaniu. Roboty powinny zakończyć się w najbliższych tygodniach.

Ponadto, jak możemy przeczytać na stronie ZDM-u:

„Równolegle na ul. Bartniczej i Wyszogrodzkiej trwają prace związane z przebudową oświetlenia ulicznego. Wzdłuż obydwu ulic świecą dziś żelbetowe latarnie z oprawami sodowymi. Instalacja jest już mocno wyeksploatowana i awaryjna. W ramach prac, które zaplanowaliśmy, ustawimy 56 nowych słupów i 97 opraw LED. Doświetlimy też przejście dla pieszych na ul. Wyszogrodzkiej, przy Parku Bródnowskim”.

źr. /fot. ZDM

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

3 myśli na temat “Bartnicza po remoncie. Łatwiejsze parkowanie i zwiększenie bezpieczeństwa

 • 17 sierpnia 2018 o 17:22
  Permalink

  Dobrze, że ją wyremontowali, tylko tak mało miejsc do parkowania

  Odpowiedz
 • 18 sierpnia 2018 o 20:32
  Permalink

  Gdzie są miejsca do parkowania? Na Bródnie jest coraz słabiej pod tym względem. Po wybudowaniu metra będzie zalew słoików i armagedon z parkowaniem 🙁

  Odpowiedz
 • 2 stycznia 2019 o 23:04
  Permalink

  od 27/12/2018 zakaz parkowania nawet w wyznaczonych miejscach:(

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.