Ośrodek Wsparcia Dziennego i Dom Pomocy Społecznej na Targówku – stwórzmy te miejsca razem!

Od 10 sierpnia możecie brać udział w konsultacjach społecznych poświęconych Ośrodkowi Wsparcia Dziennego oraz Domowi Pomocy Społecznej, które powstaną przy Wysockiego. Wypełnienie anonimowej ankiety przyczyni się do stworzenia programu funkcjonalno-użytkowego. To jednak nie wszystko. Sprawdźcie, jakie jeszcze formy konsultacji zostały udostępnione mieszkańcom Targówka.

Przy ul. Wysockiego, po wielu staraniach rodziców dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, o których pisaliśmy w 2017 roku, znalazło się miejsce na dom, w którym podopieczni potrzebujący stałej opieki, będą mogli otrzymać pomoc, wsparcie oraz bezpieczną przestrzeń do życia, spotkań i integracji społecznej. W miejscu tym znajdować się będzie Dom Pomocy Społecznej dla ok. 40 osób, Ośrodek Wsparcia Dziennego również na ok. 40 osób oraz dwa mieszkania chronione.

Władze Targówka, które początkowo miały poważny problem z wygospodarowaniem miejsca na placówkę dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, dziś zachęcają do udziału w konsultacjach, które mają na celu pomoc w stworzeniu ośrodka na miarę potrzeb jego podopiecznych. By powstał program funkcjonalno-użytkowy na podstawie pomysłów mieszkańców dla tworzącego się miejsca przy Wysockiego, urzędnicy prowadzą konsultacje: organizują spotkania oraz przeprowadzają ankiety.

Poniżej prezentujemy terminarz konsultacji:

20 sierpnia 2018, sala przy parafii św. Marii Magdaleny, ul. Echa Leśne 2:

 • 14.00 – 16.00 – spotkanie z osobami z niepełnosprawnością intelektualną*
 • 16.00 – 18.00 – spotkanie dla rodziców, opiekunów i asystentów osób z niepełnosprawnością intelektualną*

21 sierpnia, Dom Kultury Świt, ul. Wysockiego 11

 • 12.00 – 14.00 – spotkanie dla organizacji pozarządowych i instytucji działających na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną

26 września – spotkania podsumowujące, Urząd Dzielnicy Targówek:

 • 11.00 – 13.00 – dla osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin, opiekunów i asystentów*
 • 16.30 – 18.30 – dla wszystkich zainteresowanych

* Podczas spotkań zapewniona jest opieka dla osób z niepełnosprawnościami.

Ponadto możecie wypełnić anonimową ankietę on-line (ankieta dostępna od 10 sierpnia do 10 września 2018 r.) albo zadzwonić pod numer telefonu 668 327 497 (do 26 września 2018).

Ankieta będzie dostępna w wersji papierowej także podczas spotkań. Więcej informacji znajdziecie tu.

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Jedna myśl na temat “Ośrodek Wsparcia Dziennego i Dom Pomocy Społecznej na Targówku – stwórzmy te miejsca razem!

 • 18 sierpnia 2018 o 20:45
  Permalink

  Dobrze że powstaje taki ośrodek dla niepełnosprawnych mieszkańców naszej dzielnicy. Przykro tylko z powodu zachowania burmistrza. Niestety Sławomir Antonik cały czas utrzudniał utworzenie tego ośrodka. Nie potrafił wyszukać odpowiedniego lokalu/gruntu ( jako profesjonalista w tej materii). Jadnak po interwencji u władz miasta udało się. Nota bene mieści się on na ulicy Wysockiego, czyli wchodzi w skład osiedla (SM Bródno) gdzie płatną funkję pełni pan Antonik!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.