Ranny afrykanin na ulicy Świętego Wincentego

Dzisiaj jeden z mieszkańców Targówka napotkał na niecodzienny widok na ulicy Świętego Wincentego. W godzinach porannych zauważył roznegliżowanego afrykanina, który dokonywał bardzo dziwnych rzeczy.

Po chwilowym szoku okazało się, że czarnoskóry mężczyzna robi sobie „zabieg” nożem kuchennym na swojej rannej nodze. Wzbudzało to powszechne zdziwienie. Czemu nie zadzwonił na pogotowie lub sam się tam nie udał?

Dokonywanie takich zabiegów samodzielnie, nożem kuchennym na poboczu ruchliwej ulicy jest niezwykle dziwne.

(post usunięty przez twittera)

Jako redakcja mieliśmy przez chwilę wątpliwości dotyczących autentyczności zdjęcia. Jednak na Twitterze pojawiły się kolejne fotografie. Tym razem ranny mężczyzna znajduje się w galerii handlowej przy Dworcu Wileńskim.

Faktycznie na drugim zdjęciu widać jakiś ostry, metaliczny przedmiot trzymany przez mężczyznę w ręce. Wygląda na nóż. To bardzo niefortunny przedmiot do przechadzania się po galerii handlowej. Ludzie mogli się czuć zagrożeni, w końcu kto normalny chodzi z wielkim nożem na wierzchu w miejscu publicznym.

afrykańczyk z nożem - Ranny afrykanin na ulicy Świętego Wincentego - zabieg, targówek, szpital, ranny Afrykanin, ranny, pogotowie, nóż, imigrant, imigracja, bródno

Jedna z mieszkanek Targówka napisała do nas:

„On dziś dzwonił do mnie domofonem mieszkam na parterze pod jedynką jak go zobaczyłam to się wystraszyłam od szybko zamknęłam drzwi”

W przypadku napotkania tego mężczyzny apelujemy o wskazanie mu najbliższej placówki medycznej. Dokonywanie takich zabiegów samodzielnie może prowadzić do groźnych infekcji. W razie, gdyby mężczyzna miał przy sobie ostry przedmiot, zalecamy szczególną ostrożność i wezwanie odpowiednich służb.

 

Redakcja

25 komentarzy o “Ranny afrykanin na ulicy Świętego Wincentego

  • 23 sierpnia 2018 at 17:08
    Permalink

    Ostro to wygląda 🙁

    Reply
  • 23 sierpnia 2018 at 17:32
    Permalink

    Co to zaczyana się dziać na dzielni?!

    Reply
  • 23 sierpnia 2018 at 17:38
    Permalink

    Mógł się ktoś zatrzymac i zabrać go do szpitala! Straszna znieczulica…

    Reply
    • 23 sierpnia 2018 at 23:57
      Permalink

      Hardcore… robi nam się taka mała Afryka z Targówka. W sumie stan dróg mamy już afrykański…

      Reply
      • 25 sierpnia 2018 at 09:38
        Permalink

        Po co wypisujesz idiotyzmy?…

        Reply
    • 25 sierpnia 2018 at 09:08
      Permalink

      i rozumiem, że Ty byś wziął obcego czarnego faceta z nożem do samochodu?

      Reply
    • 25 sierpnia 2018 at 09:37
      Permalink

      To się zatrzymuj i bierz sobie na kark tego czarnego imigranta. Wedle mnie możesz go nawet zakwaterować w swoim domu, zaprzyjaźnić go ze swoją córką, dać mu telefon, samochód, pracę. Na co jeszcze czekasz? Jakim prawem taki osobnik łazi po naszych ulicach? Gdzie są służby? Czy ma prawo przebywać w naszym kraju? Złapać i wydalić do Afryki! WON!

      Reply
    • 25 sierpnia 2018 at 10:22
      Permalink

      RFozbraja mnie twoja głupota. Jasne, pakuj do samochodu gościa z nożem, kto wie czy nie naćpanego (bo nikt niormalny sie tak nie zachowuje).
      Bardzo mądrze, bardzo mądrze.
      Zastanów się nad sobą koibeto.

      Reply
    • 25 sierpnia 2018 at 18:42
      Permalink

      Zacznij używać głowy do czegoś poza noszeniem przyciasnego beretu

      Reply
  • 24 sierpnia 2018 at 00:02
    Permalink

    Z kosą na wierzchu po mieście chodzić. Chyba to nie jest w pełni obliczalny człowiek

    Reply
  • 24 sierpnia 2018 at 14:18
    Permalink

    Dziwna sytuacja… z jednej strony ranny i o kulach, chce się człowiekowi pomóc. Z drugiej z nożem w ręku i dzwinie się zachowuje. Bądź tu mądry.
    Albo możesz zostać nieczułym na krzydę ludzką potworem albo martwym (rannym) bezmyślnym debilem. Ciężki wybór…..

    Reply
  • 24 sierpnia 2018 at 19:09
    Permalink

    Czy ktoś zadzwonił po odpowiednie służby? Pewnie wszyscy się tylko patrzyli jak zwykle

    Reply
    • 25 sierpnia 2018 at 18:44
      Permalink

      Eko patrol już w drodze

      Reply
  • 25 sierpnia 2018 at 08:48
    Permalink

    „mężczyzna znajduję się”. Czy autor tekstu jest gimnazjalistą? Jak można tak pisać… kto się znajdujĘ?

    Reply
  • 25 sierpnia 2018 at 09:41
    Permalink

    Skad wiadomo ze to Afrykanin, moze to Polak . Nie mozna po prostu napisac ze czarny?

    Reply
  • 25 sierpnia 2018 at 10:08
    Permalink

    W sumie to białego polskiego seby z Targówka też bym nie wpuścił do domu, nie dał dotknąć telefonu i trzymałbym swoją córkę z dala od niego.

    Reply
  • 25 sierpnia 2018 at 10:31
    Permalink

    Widziałem go jadąc do pracy siedział na przystanku wileńska…
    Rosły wygadany pewny siebie w sile wieku kolorowy człowiek. afro…

    Reply
  • 25 sierpnia 2018 at 10:35
    Permalink

    „apelujemy o wskazanie mu najbliższej placówki medycznej” – to on jest ubezpieczony albo ma kase na opłacenie zabiegu?

    Reply
  • 25 sierpnia 2018 at 14:56
    Permalink

    Hahaha tydzień temu ten facet prosił mnie o papierosa przy poczcie na Św. Wincentego. Rozmawialiśmy chwilę i podobno nogę złamał na motorze. On pewnie nawet nie zdaje sobie sprawy że wywołał na Targówku taka burzę. Raczej nie sprawiał wrażenia jak by był zagrozeniem. Pewnie wkurzył się na gips i chciał się go pozbyć jak najszybciej. Po co ta afera xD.
    Ps. Chodzenie z nożem po galerii to faktycznie hardkore.

    Reply
  • 25 sierpnia 2018 at 16:08
    Permalink

    Najbliższa placówka medyczna to szaman w Burkina Faso. Murzyna na pewno nie jest ubezpieczony.

    Reply
  • 26 sierpnia 2018 at 18:25
    Permalink

    Rasistowskie komentarze pod tym artykułem, jak i brak reakcji ze strony redakcji, zgłoszone zostały Fundacji ds. Przeciwdziałania Rasizmowi i Ksenofobii. Fundacja, po stosownej ocenie, podejmie decyzję odnośnie dalszych działań, w tym możliwości zgłoszenia zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa do właściwych organów.

    Reply
  • 27 sierpnia 2018 at 11:13
    Permalink

    Janie ty konfidencie

    Reply
  • 27 sierpnia 2018 at 15:14
    Permalink

    @Jan Jakiś czas temu była głośna sprawa Samuela N., który zabił 10-letnią dziewczynke uderzeniem siekierą w głowe. Samuel chodził z siekierą, był zły na świat a dziewczynka akurat przechodziła obok. Takim zbrodniom niekiedy można zapobiec jak zwraca się uwagę na dziwnie zachowujących się ludzi (szczególnie takich z niebezpiecznymi narzędziami na wierzchu).
    Wprowadzanie cenzury, zgłaszanie do różnych instytycji, wprowadzanie atmosfery strachu nie służy bezpieczeństwu mieszkańców. Tacy ludzie jak ty @Jan będą później ponosili moralną odpowiedzialność za ludzkie tragedie

    Reply
  • 27 sierpnia 2018 at 21:23
    Permalink

    Chyba ktoś nie do końca rozumie. Informowanie o niebezpiecznych sytuacjach i ich zglaszanie odpowiednim organom jest obowiązkiem każdego obywatela, kto się ograniczył w swoich wypowiedziach do tego, może spać spokojnie. Natomiast na wszelkie wypowiedzi rasistowskie i ksenofobiczne, których było więcej pod tym artykułem i które zniknęły po złożeniu doniesienia (bo to przestępstwo, które również każdy obywatel ma obowiązek zgłosić), nie ma i nie może być przyzwolenia. Jakoś jak dwa dni temu jeden polski hojrak pobił i pdpalił swoją partnerkę a drugi na zagranicznych występach rzucał w przechodniów cegłami, nikt nie porównywał go w komentarzach do małpy i nie wzywał ojca Rydzyka do wypędzenia z nich szatana.

    Reply
  • 29 sierpnia 2018 at 10:39
    Permalink