Nowa stara Bazyliańska. Jest wygodniej i bezpieczniej

Zarząd Dróg Miejskich pochwalił się kolejnym zakończonym remontem przeprowadzonym na Targówku. Tym razem o wygodę i bezpieczeństwo zarówno pieszych, jak i pasażerów zadbano na ul. Bazyliańskiej.

Remont objął wymianę chodnika, zamontowanie płyt ostrzegawczych przed przejściami dla pieszych, obniżenie krawężników oraz modernizację przystanków autobusowych. Wszystkie wprowadzone zmiany, na odcinku od ul. Wysockiego do ul. św. Hieronima, przyczyniły się do usunięcia barier architektonicznych.

baz 2 - Nowa stara Bazyliańska. Jest wygodniej i bezpieczniej - wygoda, przystanki, płyty ostrzegawcze, ograniczona mobilność, niewidomi, niepełnosprawni, krawężniki, inwestycje, chodnik, bezpieczeństwo, Bazyliańska

Chodnik otrzymał nawierzchnię z płyt betonowych 50/50 cm, a wzdłuż niego pojawiły się ryflowane przejścia prowadzące. Te wraz z płytami ostrzegawczymi, obniżonymi krawężnikami oraz odpowiedniemu wyprofilowaniu peronów na przystankach mają ułatwić poruszanie się osobom niedowidzącym i tym z ograniczoną mobilnością.

baz 3 - Nowa stara Bazyliańska. Jest wygodniej i bezpieczniej - wygoda, przystanki, płyty ostrzegawcze, ograniczona mobilność, niewidomi, niepełnosprawni, krawężniki, inwestycje, chodnik, bezpieczeństwo, Bazyliańska

Jak podkreśla ZDM w swoim komunikacie:

„[…] Nowy chodnik to nie jedyne prace na Targówku, które prowadzimy. Budujemy drogę rowerową na ul. Radzymińskiej. Przebudowujemy oświetlenie ulic Bartniczej i Wyszogrodzkiej i modernizujemy tzw. „obwodnicę” Targówka”.

fot./źr. ZDM

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

3 myśli na temat “Nowa stara Bazyliańska. Jest wygodniej i bezpieczniej

  • 27 sierpnia 2018 o 12:26
    Permalink

    Może w końcu ktoś zacznie remontować drogi na Zaciszeu zamisat dosypywać tylko żwirek….

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.