Agresywny pasażer czwórki spoliczkował kontrolera biletów

Do nieprzyjemnego zdarzenia doszło w tramwaju linii nr 4, jadącym w kierunku Annopola. Mężczyzna będący pod wpływem alkoholu spoliczkował kontrolera biletów. Gdy doszło do zdarzenia, pracownik Warszawskiego Transportu Publicznego był poza godzinami pracy.

Praca kontrolerów biletów, kierowców autobusów czy motorniczych tramwajów bywa nieprzyjemna, a czasem wręcz niebezpieczna, o czym mogli się przekonać pracownicy Warszawskiego Transportu Publicznego 20 sierpnia .

Do czwórki na trasie w kierunku Annopola, około godziny 22.00, wsiadł nietrzeźwy mężczyzna. Pasażer „zwrócił się do motorniczego, żądając, aby ten skontaktował się z prowadzącym inny pojazd Tramwajów Warszawskich, w którym to miał zostawić plecak. Mężczyzna zachowywał się agresywnie i wulgarnie, dobijając się do kabiny motorniczego. Uniemożliwiał mu w ten sposób bezpieczne prowadzenie tramwaju”.

Interwencji podjął się kontroler biletów Warszawskiego Transportu Publicznego. Był po godzinach pracy. Próbował uspokoić wzburzonego pasażera, podał mu numery telefonów, pod które można zadzwonić w sprawie zagubionego bagażu. Jego chęć pomocy spotkała się niestety ze wzmożoną agresją. Pasażer uderzył kontrolera w twarz. Gdy motorniczy zatrzymał tramwaj, agresor zbiegł z miejsca zdarzenia.

Zgodnie z informacją opublikowaną przez ZTM sprawa została zgłoszona na Policję.

Źr. ZTM

 

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Jedna myśl na temat “Agresywny pasażer czwórki spoliczkował kontrolera biletów

  • 31 sierpnia 2018 o 08:29
    Permalink

    Ludzie powinni nauczyć się radzić sobie ze stresem

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.