Poczuj radość poranka z poduszką ortopedyczną MORFEUSZ

Gwarantują zdrowy sen, zmniejszają ryzyko chrapania, minimalizują poranny dyskomfort oraz zapobiegają poceniu się. Dziś słów kilka o poduszkach ortopedycznych Morfeusz.  

DLACZEGO WARTO SPAĆ NA PODUSZCE ORTOPEDYCZNEJ?

Gwarantuje zdrowy, relaksujący sen. Sen jest bardzo ważnym elementem życia. Przyjmuje się, że fazy snu rozkładają się następująco: po każdej godzinie płytkiego snu NREM następuje 30 minut snu głębokiego REM, w którym mamy do czynienia z wypoczynkiem właściwym. W sumie cykl trwa 1,5 godziny.

Efektywny wypoczynek powinien obejmować ok. 5 takich nieprzerwanych faz. Nieprawidłowa pozycja w trakcie snu często jednak zaburza jego prawidłowy przebieg, a w szczególności odpowiedni czas trwania fazy REM. Powodem tego jest ucisk na tkanki miękkie ciała, powodujące zaburzenia przepływu krwi oraz bóle kręgosłupa. Ciało w reakcji obronnej wybudza nas z fazy REM, do płytszej fazy NREM, aby odblokować nasze mięśnie i wymusić na nas zmianę pozycji. Niedobór snu lub jego zaburzenia mogą powodować np. przyrost masy ciała, zaburzenia mowy i wzroku, bóle głowy, obniżoną odporność i infekcje, nadprodukcję moczu, drażliwość i roztargnienie, kłopoty z pamięcią, choroby serca, obniżony popęd seksualny. Poduszki MORFEUSZ posiadają specjalny profil, który podtrzymuje głowę w odpowiedniej pozycji, niwelując bóle występujące w odcinku szyjnym kręgosłupa, ale również zmniejsza nacisk na tkanki miękkie głowy oraz ramion. Wśród naszych poduszek znajdziesz poduszki z odpowiednim profilem zarówno do spania na boku, jak i poduszki do spania na plecach.

Zmniejsza ryzyko chrapania. Osoby śpiące głównie na plecach mają często nieprawidłową, ściągniętą w dół pozycję głowy. Taka pozycja powoduje zmniejszenie światła dróg oddechowych, co przy rozluźnieniu sennym mięśni prowadzi do zapadania się podniebienia miękkiego i utrudnienia oddychania, co w konsekwencji często może objawiać się chrapaniem. Przy ograniczonej ilości powietrza lub jego braku organizm wybudza się i napręża mięśnie, jednocześnie odblokowując górne drogi oddechowe, a to z kolei sprawia, że faza snu REM nie trwa wystarczająco długo. Poduszki profilowane MORFEUSZ mają specjalny kształt podtrzymujący głowę w odpowiedniej, odwiedzionej do tyłu pozycji, co przeciwdziała zapadaniu się podniebienia miękkiego.

Minimalizuje poranny dyskomfort. Poduszki ortopedyczne MORFEUSZ zmniejszają uczucie zmęczenia, bólów szyi i karku, drętwienia rąk oraz zawrotów głowy wywołanych nieprawidłową pozycją snu.

Zapobiega poceniu się. Pianka, z której wykonana jest poduszka ortopedyczna, posiada otwarto-komórkową strukturę i pokrowiec ze 100% oddychającej bawełny. Pozwala to na swobodną cyrkulację powietrza oraz niwelowanie dyskomfortu wywołanego poceniem się głowy w nocy.

JAK WYBRAĆ PODUSZKĘ ORTOPEDYCZNĄ?

Wybierając poduszkę ortopedyczną, należy zadać sobie dwa pytania:

  1. W jakiej pozycji będę na niej spać?
  2. Do czego jest mi potrzebna poduszka ortopedyczna?

Pozycja podczas spania. Ma ona kluczowe znaczenie przy wyborze odpowiedniej poduszki ortopedycznej. Po pierwsze: każda poduszka posiada specjalny, anatomiczny profil, który powinien być dopasowany do konkretnej pozycji w trakcie snu. Zadaniem profilu poduszki jest odpowiednie wsparcie głowy i odcinka szyjnego kręgosłupa. Dlatego też inaczej będzie wyglądał profil poduszki przeznaczonej do spania na wznak, a inaczej poduszki przeznaczonej do spania na boku. Czasami spotyka się profile uniwersalne lub ze wskazaniem do spania w konkretnej pozycji, ale dopuszczające również spanie w innej. Spanie na brzuchu nie jest zdrowe dla naszego kręgosłupa, ponieważ nie jesteśmy w stanie utrzymać go w jego naturalnym położeniu, chociażby przez odwrócenie głowy na jeden z boków. I tak dla przykładu, MORFEUSZ EKSKLUZYWNY jest poduszką z profilem przeznaczonym do spania na boku, MORFEUSZ KLASYCZNY I MORFEUSZ KOMFORTOWY zaś to poduszki przeznaczone do spania na plecach, ale z dopuszczalną możliwością spania na boku.

Drugą bardzo istotną rzeczą jest wysokość naszej poduszki. W przypadku zbyt niskiej poduszki, w szczególności, jeżeli chodzi o spanie w pozycji bocznej, głowa opada nam na dół, powodując ugięcie szyi i naprężenie mięśni po przeciwnej stronie do kierunku zgięcia. Efekt jest podobny jak przy braku używania poduszki ortopedycznej – głowa i kręgosłup nie są odpowiednio podparte. Podobnie, gdy poduszka jest zbyt wysoka – również powoduje to nienaturalne wygięcie szyi. Dodatkowo powoduje niepotrzebny nacisk na tkanki miękkie ciała, utrudniając przepływ krwi i powodując odgniecenia na twarzy. Oczywiście drobne odchylenia są naturalne i dopuszczalne do momentu, kiedy nie wymuszają na nas przyjęcia nieprawidłowej pozycji. Najlepiej, gdy nasz kręgosłup znajduje się możliwie blisko linii prostej. W poduszkach ortopedycznych MORFEUSZ zastosowana została dodatkowa podkładka umożliwiająca regulację wysokości i odpowiedni jej dobór względem budowy ciała oraz pozycji spania.

Odpowiednia pianka. Bardzo istotnym elementem jest również wybór poduszki zgodny z naszymi potrzebami. Jeżeli już cierpimy na bóle kręgosłupa i zależy nam przede wszystkim na jego odciążeniu i odpowiedniej stabilizacji, warto wtedy rozejrzeć się za poduszką z pianki sprężystej. Jej umiarkowana odbojność oraz brak podatności na zapadanie się pod wpływem temperatury ciała sprawia, że kręgosłup szyjny i głowa są odpowiednio podparte i ustabilizowane. MORFEUSZ KLASYCZNY jest przykładem takiej poduszki. Jeżeli natomiast chcemy po prostu zadbać o profilaktykę zdrowego kręgosłupa, a przede wszystkim zależy nam na komforcie snu, wtedy warto wybrać piankę termoelastyczną (tzw. „z pamięcią”). Chociaż wciąż dobrze, to jednak odrobinę mniej stabilizuje kręgosłup szyjny i głowę. Niemniej jednak poduszka jest bardzo wygodna i zapewnia wysoki komfort snu. Pianka termoelastyczna pod wpływem temperatury ciała staje się miękka i idealnie dopasowuje się do kształtu naszego ciała. Dobrze podpiera głowę i kręgosłup szyjny oraz odciąża tkanki miękkie ciała, umożliwiając lepsze krążenie krwi. Taka pianka zmniejsza również ryzyko odgnieceń na twarzy. Tu najlepszym wyborem jest poduszka MORFEUSZ KOMFORTOWY. Szczególną uwagę warto zwrócić na poduszkę MORFEUSZ EKSKLUZYWNY, która wykonana jest z dwóch warstw pianki (rdzeń – pianka sprężysta, góra – pianka termoelastyczna).  Łączy ona zalety i właściwości obydwu pianek. Dodatkowo pianka termoelastyczna o niższej gęstości zapewnia idealny komfort w trakcie snu, pianka sprężysta zaś odpowiednio wspiera kręgosłup szyjny i głowę. Warto również zwrócić uwagę na to, iż w poduszkach ortopedycznych nie można stosować kategoryzacji na miękkie i twarde. Gęstość pianki powinna być optymalna dla jednoczesnego zachowania odpowiedniej stabilizacji, a także komfortu snu. Przy wyborze poduszki należy zwracać uwagę przede wszystkim na przeznaczenie poduszki, ponieważ odczucie twardości jest subiektywne.

Przed wyborem poduszki zapoznaj się dokładnie z jej przeznaczeniem, a odpowiedni wybór sprawi, że będziesz cieszył się z niej każdego poranka.

Poznaj więcej szczegółów i odwiedź nas na www.sklep.rehafund.pl lub w sklepie stacjonarnym przy ul. Staniewickiej 14 w Warszawie.

2 myśli na temat “Poczuj radość poranka z poduszką ortopedyczną MORFEUSZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.