6 ławek do karmienia na Targówku jeszcze w tym roku!

Targówek w spódnicy to projekt trzech mieszkanek Targówka, które za cel postawiły sobie m.in. zintensyfikowanie działań kobiet na Targówku oraz zintegrowanie kobiecego środowisko. Tym razem aktywistki realizujące prospołeczne pomysły zadbały o doposażenie naszej dzielnicy w ławki dla matek karmiących. Jednak nie one jedne dbają o komfort najmłodszych mieszkańców dzielnicy.

Joanna Mroczek – Wiceprzewodnicząca Rady Dzielnicy Targówek, Iwona Wujastyk – Radna m.st. Warszawy oraz Katarzyna Górska-Manczenko – Radna Dzielnicy Targówek to inicjatorki projektu zatytułowanego Targówek w spódnicy. Jak same o sobie mówią, są mamami, więc doskonale rozumieją potrzeby mieszkających na Targówku rodziców. Stąd też w dzielnicy jeszcze przed końcem tego roku pojawi się 5 ławek do karmienia, a to, jak zapewniają działaczki, dopiero pierwszy etap.

Inicjatywa zyskała aprobatę Rady Miasta Stołecznego Warszawy, m.in. dlatego, że wśród radnych jest kilka karmiących mam oraz są mamy, które mimo że etap ten maja za sobą, doskonale wiedzą  jak jest ważny – opowiada o inicjatywie radna Iwona Wujastyk – W grudniu 2017 roku w budżecie na rok 2018 zostały zabezpieczone, specjalnie zadedykowane na ten cel środki.

Co dadzą ławki karmiącym mamom? Mają zapewnić intymność i komfort podczas karmienia. Ich zadaszenie da ochronę przed słońcem i deszczem, wyprofilowane oparcie da podporę plecom rodziców, a wygodny przewijak ułatwi przewijanie w plenerze.

Ławki pojawią się w 5 lokalizacjach:

  • Bródno – VIII Ogród Jordanowski przy Suwalskiej
  • Bródno – park przy Domu Kultury Świt
  • Zacisze – plac zabaw przy Tużyckiej
  • Targówek Mieszkaniowy – Park Wiecha
  • Targówek Fabryczny – teren wokół budowanego Centrum Aktywności Kultury przy Siarczanej.

[…] To pierwszy etap, mam nadzieję, że projekt będzie się rozwijał nie tylko w dzielnicy, ale również zainspiruje kolejne dzielnice oraz całą Warszawę – podsumowuje pomysł Iwona Wujastyk, Radna m.st. Warszawy. Przypominamy, że jedne z pierwszych ławek w Warszawie pojawiły się już w ubiegłym roku na Bielanach, o czym mogliście u nas przeczytać.

Mamy nadzieję, że ławki faktycznie zapewnią intymność podczas karmienia i spośród wielu dostępnych na rynku ławek Panie wybrały modele z altankami, a nie te zupełnie nieosłonięte od ludzkich spojrzeń ławki z krótkim daszkiem, jakie stanęły m.in. w Parku Olszyna czy przy Stawach Kellera na wspomnianych Bielanach.

Na koniec mamy doskonałą wiadomość również dla miłośników Parku Bródnowskiego. Szósta ławka dla karmiących mam w naszej dzielnicy pojawi się niedaleko „oczka w głowie” Katarzyny Patrzycznej – Dyrektor VIII Ogrodu Jordanowskiego, jakim jest niewątpliwie nowo wybudowany Ogród Sensoryczny w Parku Bródnowskim. Pani dyrektor zapowiedziała ponadto montaż na terenie „jordanka” przy Suwalskiej specjalnej huśtawki dedykowanej dzieciom z niepełnosprawnościami.

Zarówno ławki, jak i huśtawka pojawią się w naszej dzielnicy przed końcem tego roku. Wszystkim inicjatorom dobrych, funkcjonalnych i służących mieszkańcom rozwiązań życzymy powodzenia w realizacji kolejnych projektów.

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.