Głębocka będzie szersza. Deweloper poprawia komfort wjazdu na osiedle Moderna

Kierowcy jadący ul. Głębocką w stronę Centrum Handlowego Targówek oraz ci z niego wracający nie mogli nie zauważyć zwężenia jezdni, które powstało przez rozstawione wzdłuż ulicy odblaskowe ograniczniki. A to wszystko za sprawą Zarządu Dróg Miejskich, który zobligował dewelopera, odpowiedzialnego za budowę osiedla Moderna, przy skrzyżowaniu ulic Głębockiej i Malborskiej, do prac związanych m.in. z poszerzeniem jezdni oraz stworzeniem nowych przejść dla pieszych.

Tymczasowe zwężenie jezdni umożliwia firmie Dom Development wywiązanie się z umowy z Zarządem Dróg Miejskich, a mianowicie usprawnienie wjazdu i wyjazdu z powstającego osiedla Moderna przy Głębockiej. Deweloper został zobligowany m.in. do stworzenia dodatkowych pasów ruchu dla osób wjeżdżających i wyjeżdżających z osiedla, wszystko po to, by poprawić komfort użytkowników drogi.

glebocka 3 1024x681 - Głębocka będzie szersza. Deweloper poprawia komfort wjazdu na osiedle Moderna - ZDM, roboty drogowe, modernizacja, inwestycje, Głebocka, Dom Development, deweloper

Zmiany w obrębie Głębockiej obejmą modyfikację geometrii jezdni i chodników. Przebudowie ulegnie istniejąca wyspa z przejściem dla pieszych i przejazdem dla rowerów w ciągu istniejącej ścieżki rowerowej. Ponadto deweloper będzie odpowiedzialny za wymianę nawierzchni jezdni i chodników, łącznie z wykonaniem oznakowania poziomego i pionowego, oraz odtworzenie przyległych trawników.

glebocka 2 1024x681 - Głębocka będzie szersza. Deweloper poprawia komfort wjazdu na osiedle Moderna - ZDM, roboty drogowe, modernizacja, inwestycje, Głebocka, Dom Development, deweloper

Jak podaje ZDM „[…] Remont ma przede wszystkim upłynnić ruch indywidualny i ułatwić możliwość wjazdu i wyjazdu dla mieszkańców pobliskiego osiedla i ul. Głębockiej”.

Źr./fot. ZDM

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.