NOWY MOST NA ZACISZU

Kampania samorządowa już rozpoczęta. Dziś, 17 września 2018 roku mija ostateczny termin rejestracji komitetów wyborczych.  Na dzień 15 września 2018 roku komitety wyborcze w naszej dzielnicy zarejestrowali: Spółdzielnia Mieszkaniowa Bródno – KWW Mieszkańcy Bródna – Targówka – Zacisza, KW PiS, KW PO, KW SLD oraz Komitet Wyborczy Wyborców KUKIZ 15 w skład którego wchodzą reprezentanci lokalnych środowisk sąsiedzkich.

O ile komitet PiS, PO oraz SM Bródno nie jest dla nikogo żadną niespodzianką o tyle Komitet Wyborczy SLD jest dużym zaskoczeniem dla obserwatorów naszej małej lokalnej sceny politycznej. Po pierwsze dotychczasowy lider SLD Radny Witold Harasim podjął decyzje o starcie w tegorocznych wyborach samorządowych z listy PO, po drugie działacze SLD przez ostatnie cztery lata kadencji dali się poznać mieszkańcom naszej dzielnicy tylko z pozycji „zajętych stołków” np.  Jacek Pużuk ( Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Targówek )

Solą w oku dla dotychczas zamkniętego układu władz Targówka jest Komitet Wyborczy Wyborców KUKIZ 15 TARGÓWEK, którego liderem jest Jarosław Modzelewski – Radny Rady Osiedla Zacisze, znany społecznik a prywatnie przedsiębiorca. Jarosław Modzelewski kandyduje do Rady m. st. Warszawy z listy KUKIZ 15. W przeprowadzonej z kandydatem rozmowie dowiadujemy się, że Modzelewski „stawia na ludzi działających oddolnie, zaangażowanych w prace na rzecz społeczności sąsiedzkiej. Kandydat twierdzi, że „w samorządzie nie powinno być miejsca na brudną i często obrzydliwą grę polityczną”.

Znany na Targówku, Bródnie oraz Zaciszu aktywista rozpoczął swoją kampanie na Osiedlu Zacisze, gdzie się wychował i gdzie mieszka po dziś dzień. Co zrobił Modzelewski? Wybudował most. Most a w zasadzie mostek stanął na Kanale Bródnowskim na Zaciszu w okolicach ulicy Rajmunda, na tyłach Przedszkola nr 128. Zainstalowany mostek ma służyć osobom, które lubią spacerować po zielonych, jeszcze niezabudowanych  terenach wojskowych. Działkę po drugiej stronie kanałku chętnie odwiedzają również właściciele psów, którzy aby przedostać się na drugą stronę kanałku Bródnowskiego muszą chodzić dookoła.

Komitet Wyborczy Wyborców KUKIZ 15 Targówek zarejestrował listę wyborczą na Targówku, we wszystkich 5 okręgach wyborczych, zapełniając maksymalnie listy wyborcze.

Na liście KUKIZ 15 TARGÓWEK znaleźli się lokalni aktywiści działający społecznie na rzecz swoich osiedli a także całej dzielnicy Targówek. Poniżej przedstawiamy pełną listę kandydatów KUKIZ 15 do Rady Dzielnicy Targówek:

Okręg nr. 1 – Zacisze oraz Targówek Fabryczny:

  1. Zbigniew Sagański
  2. Janusz Wiszniowski
  3. Agnieszka Jędrzejewska
  4. Zdzisław Oracz
  5. Anna Zembrowska
  6. Aleksandra Modzelewska
  7. Marcin Mężyk

Okręg nr. 2 – Targówek Mieszkaniowy:

  1. Artur Lewandowski
  2. Marta Sikorska
  3. Marian Kiełbasa
  4. Malwina Wasserling
  5. Monika Śliwińska
  6. Tomasz Bukowski
  7. Krzysztof Rymski

Okręg nr. 3 – Bródno ( okolice ul. Wysockiego )

  1. Anna Sęk
  2. Bartosz Wieczorek
  3. Marta Matyszczuk
  4. Piotr Walkiewicz
  5. Grzegorz Galas
  6. Monika Postek
  7. Przemysław Rawicz

Okręg nr. 4 – Bródno ( okolice ul. Wyszogrodzkiej )

  1. Hubert Zembrowski
  2. Patrycja Staniszewska
  3. Adam Jaworowski
  4. Adam Postek
  5. Witold Gajewski
  6. Grażyna Twardowska
  7. Aleksandra Drogosiewicz

Okręg nr. 5 – Bródno Podgrodzie

  1. Tomasz Szynkiewicz
  2. Krystyna Cierpucha
  3. Kinga Woźniczko
  4. Krzysztof Bielki
  5. Aurelia Ochędalska
  6. Artur Jankowski
  7. Marcin Krasnodębski

Bernard Jankowski

Redaktor Naczelny Mieszkańca Targówka

2 myśli na temat “NOWY MOST NA ZACISZU

  • 17 września 2018 o 13:27
    Permalink

    Samorząd powinien być dla mieszkańców a nie dla partii

    Odpowiedz
  • 17 września 2018 o 15:35
    Permalink

    Panie Redaktorze, a jak tam inne komitety, tylko z jednego Pan listy publikuje?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.