Zdrowie psychiczne na Targówku

Cierpisz na depresję lub kłopoty z odżywianiem? Masz zdiagnozowaną schizofrenię lub nerwicę, albo podejrzewasz u siebie ich początki? Nie lekceważ swojego zdrowia psychicznego i skonsultuj się nieodpłatnie ze specjalistami w naszej dzielnicy. Wspólnie ustalcie plan wychodzenia z choroby, korzystając z projektu realizowanego na Targówku od grudnia 2017 roku. Poznajcie szczegóły.

Nie wszyscy z Was zapewne wiedzą, że od niespełna roku na terenie Targówka realizowany jest program pn. „Warszawski Zintegrowany System Leczenia I Wspierania Środowiskowego dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi – testowanie i wdrażanie”.

Ten innowacyjny projekt ma za zadanie wspierać osoby z zaburzeniami psychicznymi. Projekt zapewnia dostęp do regularnej, indywidualnej pomocy osobom ze zdiagnozowaną schizofrenią, depresją, nerwicą, anoreksją/bulimią oraz osobom podejrzewającym się o takie zaburzenia. Pomoc skierowana jest również do rodzin osób z zaburzeniami psychicznymi.

Na czym faktycznie polega pomoc?

Jak informuje Zastępca Burmistrza Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy Małgorzata Kwiatkowska:

– […] Na Targówku powstały 4 Punkty Konsultacyjno-Doradcze, w których Doradcy ds. Zdrowienia i Wsparcia prowadzą swoje dyżury. Ich zadaniem jest m.in. udostępnienie informacji o ofercie leczenia i wsparcia, opracowanie Indywidualnego Programu Zdrowienia i Wsparcia, podejmowanie kryzysowych interwencji, współpraca z placówkami leczenia i wsparcia, prowadzenie konsultacji dla członków rodzin –.

Dzięki programowi osoby potrzebujące pomocy skorzystają z nieodpłatnych konsultacji z psychologiem, trenerem pracy, doradcą zawodowym, prawnikiem lub trenerem personalnym. Zostaną zaktywizowane do podjęcia działania na rzecz poprawy swojej sytuacji, mogą liczyć na wsparcie oraz współpracę z placówkami prowadzącymi leczenie w niezbędnym zakresie.

Program realizowany będzie do 30 listopada 2020 roku. Jeśli chcecie pomóc sobie lub osobie z najbliższego otoczenia, rozważcie wykonanie telefonu do jednego z doradców i umówcie się na spotkanie w sprawie zdrowia psychicznego.

W celu uzyskania szczegółowych informacji skontaktuj się z Doradcami ds. Zdrowienia i Wsparcia na terenie dzielnicy Targówek:

Telefonicznie (w godz. 9:00-15:00)

Urszula Manista 517 198 910

Agata Brzostowska 517 198 963

Inna Szymczak 517 198 964

Hubert Zalewski 517 198 882

Patryk Skowroń 517 198 995

Punkty Konsultacyjno-Doradcze (po uprzednim kontakcie telefonicznym):

  1. Siedziba główna – ul. Kondratowicza 18 lokal 414 w godz. 9.00-15.00
  2. DK Świt, ul. Wysockiego 11 – wt. i czw. 12.00-15.30
  3. Przychodnia ZOZ, ul. Remiszewska 14 – pon. 10.00-12.00; czw. 8.00-11.00
  4. Parafia przy kościele św. Marii Magdaleny, ul. Echa Leśne 2 – wt. 10.00-12.00; sob. 10.00-14.00.

Nie zwlekaj i zadbaj o swoje zdrowie psychiczne już dziś.

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.