Nie zapłacił za kurs i zastraszył taksówkarza, na koniec wyłudził od niego pieniądze

Rozrywkowy mieszkaniec Warszawy usłyszał zarzut wymuszenia rozbójniczego, po tym, jak wracając z nocnej eskapady taksówką, nie chciał zapłacić za odbyty kurs, a następnie grożąc taksówkarzowi pobiciem, wymusił od niego 150 zł. Rezolutnemu młodzieńcowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze policji z Wydziału Kryminalnego na Targówku zatrzymali 20-latka, który zgodnie z ich ustaleniami dopuścił się wymuszenia rozbójniczego.

Karol T. zamówił taksówkę pod jeden z warszawskich klubów. Przybyły na miejsce taksówkarz zawiózł go pod wskazany adres przy ul. Święciańskiej na Targówku, a następnie poprosił o uregulowanie rachunku za przejazd. Niestety pasażer nie zamierzał zapłacić. Co więcej zaczął grozić 32-letniemu kierowcy taksówki pobiciem i w ten sposób wyłudził od niego 150 zł.

Dwudziestolatek został zatrzymany przez policjantów zajmujących się na co dzień m.in. zwalczaniem przestępczości przeciwko życiu i zdrowiu. Okazuje się, że Karol T. jest słusznie kojarzony ze środowiskiem przestępczym i był dobrze znany policjantom. Mężczyźnie przedstawiono zarzut wymuszenia rozbójniczego. Prokurator wystąpił z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie, do którego sąd przychylił się. Zatrzymanemu grozi kara do 10 lat więzienia.

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Jedna myśl na temat “Nie zapłacił za kurs i zastraszył taksówkarza, na koniec wyłudził od niego pieniądze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.