Jak będzie wyglądać Janowiecka? Wybierz koncepcję rozbudowy

Już jutro będziesz miał okazję współdecydować o wyglądzie ul. Janowieckiej. Udaj się na spotkanie informacyjne i wybierz spośród 4 wariantów koncepcyjnych ulicy ten, który najbardziej przypadnie Ci do gustu. Wszystkie propozycje różnią się głównie organizacją ruchu samochodowego i rowerowego.

Koncepcja rozbudowy ul. Janowieckiej obejmuje odcinek o długości ok. 1,55 km, zmianę lokalizacji skrzyżowania z ul. Swojską poprzez budowę nowego odcinka drogi o długości ok. 200m, włączającego ulicę Janowiecką w skrzyżowanie z ulicami: Swojską i Bardowskiego, rozbudowę istniejącego przebiegu ul. Janowieckiej do granic m.st. Warszawy oraz przebudowę istniejącego, nieutwardzonego fragmentu tej ulicy w rejonie działek o nr. ew. 86 i 87 z obrębu 4-11-02.

We wtorek, 2 października, będziesz miał okazję zapoznać się z propozycjami przebudowy. Wystarczy przyjść o godzinie 18.00 na spotkanie do Szkoły Podstawowej nr 58 im. Tadeusza Gajcego mieszczącej się przy ulicy Mieszka I nr 7.

Jak może być przyszła Janowiecka? Przede wszystkim bezpieczna, jednak w kształtowaniu przestrzeni publicznej nie zapomniano jednocześnie o idei zrównoważonego rozwoju.

„[…] Zgodnie z koncepcją, ul. Janowiecka posiadałaby na całej długości obustronne chodniki. W przypadku dwóch wariantów koncepcji również obustronne drogi dla rowerów. W celu uspokojenia ruchu zaproponowano azyle dla pieszych oraz wyspy na jezdni powodujące zawężenie pasów ruchu oraz odgięcie toru jazdy pojazdów. Przystanki autobusowe byłyby zlokalizowane na pasie ruchu. Przebudowie uległyby też istniejące zjazdy do posesji, w tym zjazdy na teren ogródków działkowych.

Wszystkie zaproponowane warianty przewidują posadzenie obustronnych szpalerów drzew, które poza walorami przyrodniczymi i estetycznymi ograniczałyby nasłonecznienie drogi. Drzewa przyczyniłyby się do poprawy mikroklimatu poprzez obniżenie temperatury i zwiększenie wilgotności powietrza. Ponadto utworzyłyby barierę akustyczną oraz chroniły przed pyłami zawieszonymi w powietrzu” – czytamy na stronie Urzędu Dzielnicy.

Jak podaje ZMID, „opracowana koncepcja ma posłużyć do oszacowania kosztów realizacji inwestycji i podjęcia dalszych działań zmierzających do wykonania dokumentacji projektowej umożliwiającej rozbudowę ulicy”.

Źr./fot. UD Targówek/ ZMID

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Jedna myśl na temat “Jak będzie wyglądać Janowiecka? Wybierz koncepcję rozbudowy

  • 1 października 2018 o 08:13
    Permalink

    ” W celu uspokojenia ruchu zaproponowano azyle dla pieszych oraz wyspy na jezdni powodujące zawężenie pasów ruchu oraz odgięcie toru jazdy pojazdów. Przystanki autobusowe byłyby zlokalizowane na pasie ruchu. ” to jest absurd. Robią 4 pasmową Łodygową pomiędzy oknami osiedli a domów jednorodzinnych, bez uwzglednienia hałasu, spalin, zieleni, bez konsultacji społecznych, za to pośrodku niczego, ew. działek potrzebne jest uspokojenie ruchu?! Tamtędy powinien pójść tranzyt z Ząbek do Trasy Świętokrzyskiej.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.