Spółdzielnia Bródno przed wyborami znowu udaje mieszkańców

To już kolejne wybory samorządowe, podczas których SM Bródno kreuje się na  mieszkańców naszej dzielnicy, a na czele Komitetu Wyborczego MBTZ wystawia swoich „wysokich” funkcjonariuszy.

W nadchodzących wyborach samorządowych na liście nr 23, pod jakże mylącą nazwą „Mieszkańcy Bródna – Targówka – Zacisza”, „ukrywają się” jak zawsze prominentni działacze Spółdzielni Mieszkaniowej Bródno, która od wielu lat współrządzi Targówkiem. Ten niezbyt wyszukany chwyt wyborczy sprawdza się niestety od dawna.

SM Bródno wykorzystuje do promowania swojej listy wszelkie możliwe środki, jak wywieszanie plakatów na klatkach, oblepianie banerami „zarządzanych” przez siebie budynków, co ma wywołać u nieświadomych tego faktu mieszkańców zaufanie i przekonanie, iż  tzw. mieszkańcy będą troszczyć się o ich sprawy. Nic bardziej mylnego, funkcjonariusze SM Bródno będą troszczyć się w pierwszej kolejności o interes spółdzielni, która zarządzana jest w mało przejrzysty sposób, warto w tym miejscu przywołać status posiadania gruntów i budynków na Bródnie.

Na wstępie zauważymy „jedynki” [osoby na pierwszych miejscach list wyborczych KWW MBTZ], czyli osoby najbardziej zaufane, wystawione przez tzw. mieszkańców na pierwszym miejscu listy. Kogo tam spotkamy? Bożena Winter to kierownik działu eksploatacji os. Toruńska – SM Bródno. Jacek Duczman to członek Rady Osiedla Kondratowicza – SM Bródno,  Małgorzata Kwiatkowska – obecna wiceburmistrz Targówka, to osoba ze środowiska SM Bródno, która cztery lata temu kandydowała z omawianej listy.

Wśród kandydujących „mieszkańców” są też takie osoby jak: Jacek Wojciechowski [dyrektor os. Podgrodzie – SM Bródno], Małgorzata Pietruszka [kierownik działu eksploatacji os. Podgrodzie – SM Bródno], Jarosław Skwara [Rada osiedla Toruńska – SM Bródno], Dariusz Andrzejkiewicz [Rada osiedla Kondratowicza – SM Bródno], Jan Bieżański [Rada osiedla Toruńska – SM Bródno], Anna Michalik [Rada Nadzorcza SM Bródno].

43628310 948413388694841 5477774510197309440 n - Spółdzielnia Bródno przed wyborami znowu udaje mieszkańców -

Czy tacy „mieszkańcy” będą troszczyć się o poprawę warunków życia i dobro mieszkańców, czy o utrzymanie istniejącego stanu rzeczy? Czy funkcjonariusze SM Bródno jako radni będą reprezentować rzeczywiste interesy mieszkańców, czy będą bronić interesów swego pracodawcy? Czy tacy „mieszkańcy” mają coś wspólnego z ideą samorządności, wedle której w samorządzie powinny być reprezentowane realne potrzeby mieszkańców? Czy to normalne, iż wielka spółdzielnia boi się wystąpić pod własnym szyldem? Czy jest rzeczą dobrą dla mieszkańców, iż dotychczasowy burmistrz Targówka jest funkcjonariuszem spółdzielni?

Na te pytania każdy mieszkaniec powinien odpowiedzieć sobie sam. Warto też zastanowić się i dowiedzieć się, co owi „mieszkańcy” zrobili do tej pory? Nie dajmy się dalej wprowadzać w błąd. SM Bródno to nie są mieszkańcy, nawet jeśli mieszkają koło nas. To wierni  funkcjonariusze instytucji o nazwie SM Bródno. Czy takich ludzi potrzebujemy w samorządzie?

Krzysztof Antonik

Jedna myśl na temat “Spółdzielnia Bródno przed wyborami znowu udaje mieszkańców

  • 11 października 2018 o 12:36
    Permalink

    Wejdą, dogadają się z jakąś koalicją jak zawsze i będą rządzić jak chcą, tak jak robili to dotychczas. Wierny elektorat za stanowiska pracy będzie glosował w ciemno, dozorcy, portierzy, elektrycy i hydraulicy.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.